Термин Ноември 2024

  • 25 181
  • 924
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 456
Но фолиевата киселина е водно разтворим витамин, излишъкът просто излиза през урината. Не е като мастно разтворимите, за които е проблем, ако са твърде много.

Това не е вярно, излишъкът се натрупва в организма, защото черният дроб може да преработи само определено количество фолиева киселина. А предозорането може да навреди на развитието на мозъка на плода.
https://www.healthline.com/nutrition/folic-acid-side-effects#3.- … pment-in-children

# 571
  • Мнения: 388
Но фолиевата киселина е водно разтворим витамин, излишъкът просто излиза през урината. Не е като мастно разтворимите, за които е проблем, ако са твърде много.

Това не е вярно, излишъкът се натрупва в организма, защото черният дроб може да преработи само определено количество фолиева киселина. А предозорането може да навреди на развитието на мозъка на плода.
https://www.healthline.com/nutrition/folic-acid-side-effects#3.- … pment-in-children

Това са много по-високи стойности от тези, които бяха посочени

# 572
  • Мнения: 24
Добре дошли на новите момичета в темата 🌸

За тези от София, изглежда интересно това събитие - https://ohnamama.bg/event/all

Благодаря за инфото. Ще се възползвам да отида.

Ако желаете ми пишете, аз ще отида на събитието.
За тези от София, изглежда интересно това събитие - https://ohnamama.bg/event/all
Много е интересно събитието. Чух за него и по радиото. Обаче не ми се ходи сама, а няма никоя бременна приятелка около мен.

# 573
  • Мнения: 86
Привет и от мен, аз съм по средата на 13г.с и не спира да ми се гади и повръща, тази седмица е ад, дано скоро да отмине Simple Smile
И при нас мина ФТ, не успя да се види пола, надявам се следващия път😀
Аз като зададох NT за моята седмица в интернет излиза 2,7, може да проверите за всяка седмица как варират понеже гледам за всяка седмица расте границата. Според мен ако има нещо обезпокоително докторите винаги ще кажат, няма повод за притеснение. Бъдете здрави и леко бременеене 👶🏼🤗

# 574
  • Мнения: 16
Дами, някоя от вас правила ли си е генетично изследване за генна мутация MTHFR и съотния носител?
Количеството на металирана фолиева киселина се определя от този генотип...
Аз например пия 3х3 метилирана, защото имам генна мутация.
Според мен това трябва да го определи следящия лекар след изследване. (Пуска се към пакета за тромбофилия,ако сте си правили такъв). Но много по-страшно е ако имате такъв недостик, от колкото ако приемате малко по-висока доза. (Това е мое мнение и не искам да обременявам никой с него).

# 575
  • Мнения: 152
Да, аз съм си правила още преди да забременея. И мога много да говоря по темата. Метилираната форма се усвоя с тази мутация и няма нужда от конски дози. (аз съм хетерозигот по всички апели). Разликата с мутация или без е дали синтетична или метилирана форма фк, а не дозата.
Говорила съм много и с имуноложка, и генетик по въпроса.

# 576
  • Мнения: 1 456
Аз си правих изследване за тромбофилия и от там се разбра, че имам такава мутация. Приемам по 400 мг метилирана фк и нивата ми винаги са били високи, защото си набавям и доста фк от храната.

# 577
  • Мнения: 14
Момичета, припомням, че някоя от вас ако иска да добавя термин и пол в първия пост на темата, може да ми пише. Освен това, ако някоя от вас присъства с термина, но вече знае пола, а не съм го отбелязала, пишете ми (ако искате да се знае, разбира се). Старая се да следя темичката, но може и да съм изпуснал някой.😊

Здрастиии аз съм в 15гс, термин 1.11.2024 с момиченце💕🌸

# 578
  • Мнения: 111
Luna_strike, добавих те.
С теб ще раждаме заедно. 😀

# 579
  • Мнения: 14
Luna_strike, добавих те.
С теб ще раждаме заедно. 😀

И аз това забелязах💕💕😁 как го усещаш дали няма да е през октомври😅

# 580
  • Мнения: 152
Ох, аз вчера купих една бебешка пижамка с ципче и направих грешката да я покажа на ММ... било рано, аз корем едва съм имала още... ММ е много суеверен... Опитах да му обясня, че исках аз да купя първа дрешка за малкия. Не го разбира. А съм поръчала още сумати неща от амазон (торбички за съхранение на кърма, за сополки, машина за бял шум....) Grinning ще ги скрия като дойдат май-май Grinning Имам пълен списък, даже конкретни неща вече съм избрала като бебефона, шезлонга, скрина.

Вие кога смятате да купувате разни неща, дами? Никак не искам да оставям за последния триместър, аз съм много организиран човек.

# 581
  • Мнения: 111
Luna_strike, добавих те.
С теб ще раждаме заедно. 😀

И аз това забелязах💕💕😁 как го усещаш дали няма да е през октомври😅

Най-вероятно ще е през октомври, и аз така си мисля. Ноември месец е предпочитаният от мен, самата аз съм родена в началото на месеца, най-близките ми хора и те са раждани тогава, та аз наистина смятам, че съдбата отреди точно в този период да стана майка. 😀 Няма значение кога, само да са доносени и здравички.❤️

Относно пазаруването, и аз държах първото нещо аз да си го купя, но ме изпревариха и си се ядосах. Отнеха ми нещо толкова ценно в моето съзнание, че ме стисна тогава нещо за гърлото сякаш. На мен още ми е каша в главата, не знам честно казано кога ще започна да пазарувам. И аз не искам да оставям всичко за големите месеци. Мисля по-едрите неща да ги купим по-рано, дрешки и дребните необходимости да оставим за накрая. Да не говорим колко ме "улеснява" четенето по форумите какво ми трябва и какво не.... Направо 5 тома информация. Разногледа ставам като чета. А нямам близки приятелки с деца, аз съм първата. Съвременни съвети няма кой да ми даде. 😀

# 582
  • Мнения: 53
Ох и мен ме сърбят ръцете за покупки, но за сега някак си се въздържам. Но може би е добре да започна да разглеждам по-обемните неща. Главен проблем може би ще ни е избор на количка. Със сигурност искам да е лесно сгъваема. Някой има ли набелязана, че на мен всичко ми изглежда еднакво. Sweat Smile

# 583
  • Мнения: 14
Да ви успокоя вече имаме кошара, матрак, балдахин за нея и вана със стойка за къпане.😂😂😂 бяха на промоция. Изобщо не ми пука кой какво мисли и дали е рано😁

За количка сме избрали cybex epriam, но хич не е лека😄 на мен ми се иска стабилна, масивна количка.

# 584
  • Мнения: 299
Хаха, браво, момичета! Аз пък въобще не мисля какво кога ще купуваме. Тепърва имаме да правим втория етаж, и изобщо не ми пука кой какво кога ще купи за бебето Joy Съседите имат момиченце на 8 месеца и вече са приготвили няколко кашона с дрешки, и количката ще ни дадат, и ваничка, и някакви уреди, и кой знае какво още, така че даже не бързам да мисля за покупки, да не дублирам нещо Sweat Smile

Общи условия

Активация на акаунт