Термин Ноември 2024

  • 25 276
  • 924
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 464
Това къде го прочете? Ибупрофенът може да се приема през първи и втори триместър, но не в трети.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29763655/

https://www.synevo.bg/medikamenti-bremennost/#%D0%9E%D0%B1%D0%B5 … D0%BE%D1%81%D1%82

Последна редакция: вт, 14 май 2024, 13:10 от Tessaria

# 616
  • Мнения: 111
Другата седмица съм на лекар, ще попитам какво мога да приемам за главоболие. Ако нурофен може, ще бъде супер, аз се повлиявам добре от него. Аспирин не мога да взимам, алергична съм. 🫤 Което пък доведе до невъзможност да ми изпишат аспирин заради риска от прееклампсия, та си се нося с апарата за кръвно, стана ми аксесоар. 😀

# 617
  • Мнения: 1 464
О, много кофти. Днес на феталната с д-р Мирчева си поговорихме за прееклампсията, понеже с първата бременност бях с висок риск и тя ми каза, че освен аспирина, последните изледвания свързват и високопротеиновата диета с намаляването на риска. Препоръча ми във всяко хранене да имам някакъв протеин - яйца, сирене, кисело мляко, скир, от месата да ям само пилешко, пуешко или телешко.

# 618
  • Мнения: 408
Това къде го прочете? Ибупрофенът може да се приема през първи и втори триместър, но не в трети.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29763655/

https://www.synevo.bg/medikamenti-bremennost/#%D0%9E%D0%B1%D0%B5 … D0%BE%D1%81%D1%82


Интересно, тук в САЩ категорично казват не на ибупрофена по време на бременност.

https://www.fda.gov/drugs/drug-safety-and-availability/fda-recom … sult-low-amniotic

# 619
  • Мнения: 111
Tessaria, и на мен така ми казаха, което представлява някакъв ужас за мен. Не мога да ям меса, яйца, сал едно сирене и кисело мляко ми останаха. Гади ми се от много неща, супер много промених навиците си на хранене. Голяма мъка ми е.

Иначе всичко наред ли е при вас, как мина ФМ?

# 620
  • Мнения: 125
ВОДА! Вода приемай. Най-вероятно пиеш малко вода на ден, и тук не говорим за чай, сок, безалкохолно и тн, а за чиста вода. (Пр. Ако днес си пила малко вода, то утре ще имаш главоболие.) Отне ми няколко месеца, докато разбера защо редовно ме болеше глава, а уж проблеми нямам.
Другата седмица съм на лекар, ще попитам какво мога да приемам за главоболие. Ако нурофен може, ще бъде супер, аз се повлиявам добре от него. Аспирин не мога да взимам, алергична съм. 🫤 Което пък доведе до невъзможност да ми изпишат аспирин заради риска от прееклампсия, та си се нося с апарата за кръвно, стана ми аксесоар. 😀

# 621
  • Мнения: 1 464
Хм, предполагам е по-лесно да се забрани изцяло, отколкото да разчиташ, че майките ще се съобразяват да не го пият прекалено често. Има логика в този подход.

Onirique, и аз първия триместър едвам хапвам меса и яйца. По-нататък може да се оправиш, при мен поне се върна апетита във втори триместър.

С ФМ всичко е ок, бебока е топ и върви 5 дена напред Simple Smile Не спря да се върти и едвам му взеха мерките Joy

# 622
  • Мнения: 87
И на мен гаденето ми разкарва по лека, остана само сутрин леко и вечер не съм повръщала няколко дни, но не смея да се похваля…
Относно лекарствата аз мисля че ибупрофенът е силен и въобще не е препоръчителен, аз знам че е позволен само парацетамол може и да съм в грешка.
Според мен при главоболие изчакайте малко може да мине, мен често ме боли от дехидратация или ако не съм пила кафе, та наливам се с вода и минава Simple Smile

# 623
  • Мнения: 111
За жалост не е от дехидратация при мен, наливам се с вода от сутрин до вечер. 😀
Чайове, кафета и др. напитки рядко си позволявам, бебка не ги иска. 😀

# 624
  • Мнения: 408
Радвам се, че можете да пиете вода, момичета. На мен от нея ми се гади, а преди само вода пиех. Газираната вода вършеше работа, но почва и от нея да ми втръсва. Та трябва да е нещо с вкус, гледам да ям повече плодове да се хидратирам.

# 625
  • Мнения: 87
Пробвайте вода с лимон, на мен също ми се гадеше от водата, пиех сода, после си режех 3-4резънчета лимон в чашата и наливах вода, без да изтисквам лимона, съвсем леко свежо беше и ми понасяше. Ще мине скоро 🤗
Момичета някоя от вас вече усеща ли бебчо,  и ако да в коя седмицата сте?

# 626
  • Мнения: 1 464
Още един глас за вода с лимон, по едно време само така можех да я пия. Само, че аз си го изстисквах, помага и със запека, ако се пие сутрин на гладно, с топла вода  Wink Имах и един домашен ментов сироп за сок, от който сипвах по малко, но свърши.

Аз съм в 12 седмица, усещам го как пърха леко от време на време. И първото доста рано го усетих, въпреки, че тогава бях с предна плацента.

# 627
  • Мнения: 62
Ехаа колко отрано вече усещате бебето! Аз с първата бременност около 17 седмица го усетих, сега съм с предна плацента и не очаквам да е по-рано. Иначе нямам търпение, най-хубавото усещане💗

# 628
  • Мнения: 111
Мен вече хората ме питат усещам ли нещо, но аз честно казано не знам какво трябва да бъде усещането. 😀
Сякаш е нещо като гъделичкане, със сигурност все още не усещам ритници или нещо подобно.
Мамите с още дечица, споделете дали сте имали такова усещане като моето, или си внушавам.

# 629
  • Мнения: 1 464
Да, не е като ритник, а по-скоро се усеща като тик/несъзнателно стягане на мускул, "подскачане" на матката или пърхане на пеперуда ниско в корема.

Но с първото бебе най-първото движение, което усетих беше все едно някой лекичко ме боцна отвътре, сякаш се протягаше. Явно беше опънал крак или ръка по някакъв особен начин и много ясно го усетих. Беше някъде в 11 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт