Плам пламти! Котел бълбукай! Адска смес мехури пукай! Мартенска вещерска и спортна

  • 81 236
  • 2 147
  •   1
Отговори
# 1 935
  • Мнения: 8 103
Еднорози със сигурност не са. Grinning
Просто са амбициозни и виждат, че полагайки усилия, нещата се случват. И с малко късмет, де.
А иначе с организирана и целеустремена дева вкъщи човек трябва много да внимава. Blush
Отделно, имала уговорка ъсс съученици да се срещнат там, да си пазят места. Тя отива да учи, има си направен план ден по ден до съответните изпити кога какво да прави... не е лесно, та ми се натъжи детето. Stuck Out Tongue Winking Eye
Нищо де, дъждът поутихна, вече не е толкова силен, оправя се да излиза. Grinning

Иначе и книги много чете, стига да има време, разбира се. Joy

# 1 936
  • Мнения: 5 793
Същото си помислих и аз , Панди!

Преди време ние имахме доста забрани за дрехи , грим и обувки, но към днешна дата всички се обличаме и гримираме както ни харесва. По този повод да се оплача, че съм с някакво възпаление на очите тези дни , не нося никакъв грим и приличам на измита чиния!

# 1 937
  • Мнения: 6 592
Аз тая сесия видях за пръв път фучащ разярен тийн, щото нямало свободни места в библиотеката. Същият, дето се чудехме ще си вземе ли матурите и ще завърши ли гимназия. Признавам, че не повярвах на очите си.
Вчера по никое време боядисвахме яйца и пекохме козунаци. Идеално ми се получиха, нищо че беше непланирано.

# 1 938
  • Пловдив
  • Мнения: 41 002
Хубу, щом казвате...ама на мен ми е много далечно...

# 1 939
  • Мнения: 8 103
Мисте, нормално да ти е далечно, защото за съжаление в Бг не е особено застъпено ходенето в библиотеки, за да се учи.
Няма да забравя истинското учудване, примесено с негодувание на Тилката, когато в билиотеката в 13,55 часа при нея дошло момче и ѝ казало, че това място е резервирано от него за 14 часа и има 5 минути да приключи с каквото прави, за да му го освободи. И- о, ужас!!!- нямало никакви други свободни места! Тогаво беше обиколила още две библиотеки, за да продължи с ученето, но никъде не успя да си намери място и се прибра вкисната.

"Градинарят" още спи. Joy

ПП. Относно библиотеките също да кажа- в училище, даже тези от предучилищната група си имаха library day- целият клас отива в училищната библиотека и си избира книга, която да чете през седмицата. Май можеше да задържат книга максимум две седмици, за по- търсените имаше опашка и ред със записване на чакащи (разбира се, библиотеката разполага с повече от едно копие на изданието, но с търсените издания често се случваше да чакат с месеци, когато не искаха да закупим въпросната книга). И всеки според интересите и възрастта си избира какво да чете. Учителите, които са в течение каква книга си избрал, понякога провокираха дискусии по темата. Та някак процесът да търсиш инфо, да си в библиотеката се превръща в нещо съвсем естествено.

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 12:26 от TuЛи

# 1 940
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 343
използвам подсказката на Кло и давам отчет. Simple Smile

Скрит текст:
01 март никой не го е избрал, но ми хареса сводката
Цитат
Сводката от терасата на Маруля тази сутрин е-мъгла, ладовина, съседите рано рано крещят нещо.

Цитат
При нас вали и фучи, хич не е пролетно.

толкоз
Wink

Pandachina 3-ти

Цитат
За сводката-ръмежно , хладно, но някак чисто и свежо е при нас.
Цитат
При нас засега е слънчево и тихо. После щяло да вали. После пак слънце …
Цитат
При нас ясно, слънчево, 8°, отдавна не е било толкова студено.

Сирос 7-ми

Цитат
И вали, пф
Цитат
При нас е облачно, за разлика от предишните дни няма мъгла, но пък един леден ветрец подухва. Опитва се да завали.
Цитат
Тук е отвратително, мокро, мрачно.

стига толкова!
прилагаме Египетско време. точка!
може и гръцко Simple Smile ей така да ѝ втрви на сиросчето цялата година
Цитат
Слънчево и топло при нас ☀!

Цикнопемпти днес! Ще пекат и раздават шишчета, кебапчета и кюфтета из целия град! Лее се ципуро и вино на всеки ъгъл. Истинска лудница! Подготовката за карнавала тече с пълна сила, а дребната настоява да ходи маскирана на училище всеки ден


𝒀𝒂𝒏𝒂𝑫𝑮 9-ти

Цитат
За сводката - леко хладно, но слънчево. Птичките пеят, очертава се прекрасен пролетен ден.
Цитат
за нашия вилает е поредният мрачен и хладен ден. Няма надежда, че ще се покаже слънчице. Един лек ветрец фири, чак е неприятно да си покажеш носа навън.
Цитат
При нас е слънчево и приятно. Мирише на прясно окосена трева.

donsita 10-ти
Цитат
При нас е сиво днес.
Цитат
При нас - 90км/ч вятър, дъжд, 14°, хич не е пролетно.
Цитат
Времето е суперско! Сигурно, защото си имам рожденик.


Бадрулбудура+ 12-ти

Цитат
при нас яко дъжд, не е спряло цяла нощ и продължава.
Цитат
валяло е, вече не вали.Леко сиво,но топло и някак свежо и приятно.
Цитат
Тук е мръчкаво и студено, ще завали.

Цитат
Нямаше слънце, но пък не валя, като изключим призори. Впрочем поспах следобед и не знам дали тогава е преваляло, не погледнах.  Беше топло и някак свежо времето, та ми хареса.

midnightStar, Mößbauer-Effekt, tetka_the_best  13-ти

бадрулбудура го написа на 13 Wink слагам го И на фаталните дами.
Цитат
Нямаше слънце, но пък не валя, като изключим призори. Впрочем поспах следобед и не знам дали тогава е преваляло, не погледнах.  Беше топло и някак свежо времето, та ми хареса.
Цитат
Мрачно е, половината нощ се ля дъжд, а снощи си имахме гръмотевична буря. Какво ще е днес, не се знае.
Цитат
Сводката от мое село е втори ден почти непрекъснат проливен дъжд.
значи ще им върви по вода. Simple Smile


Кайсия 14-ти
Цитат
Аз пия кафе, слушам дъжда и си мечтая за слънце и 20 градуса .
Цитат
Нито едно облаче на небето, разкош!
Цитат
И при нас времето е хубаво-синьо небе, свежо, птички чуруликат и т.н-та по тукашното време ще гледам..
Цитат
Хубава, слънчева пролет е и тук. Птичките цвърчат и фърчат, котките не мърдат от прозорците и полудяват от кеф.

марулета, wind and fog 15-ти
Цитат
птички пеят,коли не минават все още, студено е и е тихо. Чакам си слънцето днес!
   Чувам петела само да пее.
Цитат
Сводката от южните софийски квартали. Студено и мръчкаво, но с дупки в облаците, сополиво и кашлящо. Закъсняващо за работа.
Цитат
Слънчево, но хладно при нас!
Цитат
Аз си избрах днешния ден, ама ще се ръководя по Принцеското време, на Сиси.Имаше надежда за слънце при нас, мнееее, нагрочи се.

BeautifulM 16-ти
Цитат
при нас е слънчево, леката мъгла вече се вдигна.
Цитат
Тук е слънчево и няма вятър. Жива да не бях!
Цитат
При нас грее слънце, птички пеят - прекрасен пролетен ден!

бъръльо-бъръльо 17-ти
Цитат
Май ще вали тук.
Цитат
Малко е хладно и е мрачно, но става за кафепиене.
Цитат
избрах си днес за Ден! Пиша го успешен избор. Любимо дете направи пълнолетие, прекарахме първите часове с приятни хора на маса, обедно се пекохме на слънце на полянка и сега се прибираме уморени в нас. С любимите ми хора съм, има цъфнали дръвчета, слушаме музика в колата. Живея за такива мигове.

Princess Sissy 18-ти
Цитат
ясно,слънцето изгря,леко хладно,птички пеят, петелът кукурига.Все още н се движат много коли, тишина.
Цитат
В момента е леко мъгливо, но дава надежди за приятен слънчев пролетен ден.

umi zoomi 19-ти

Цитат
Ясно, приятно хладно,по-топличко от вчера.  Птичките, кокошките,петлето,концерт.Тишина!
Цитат
Мрачно е...ама приятно.
Цитат
Тук вали и е студено.
Цитат
отново се върнахме към фабричните настройки на сивота и силен вятър. Като цяло мен ме пропускайте за времето.

Цитат
При мен се стъмни и заплющя.
Приятелка има рожден ден, звъннах й да й честитя, пък тя ми казва: "Аз не съм мрачен и лош човек, пък виж навън какво стана". Напуши ме смях по повод нашите дати
минаваме на гръцко време Wink
Цитат
Слънчево и топло тук ☀!
Май ще трябва да изваждам късите ръкави вече!

Хортензия Мушкатова 20 -ти

Цитат
хладдддддничко,слънцеизгряващо,ясно. Ухае на цъфнали дървета, птичките пеят,от вчера чувам и кълвача от ореха на съседа
Цитат
Времето ясно, слънце на небето, леден вятър и голям клинч. Температура 4°, ама усещането е като за нула.
Цитат
Слънце грее, птички пеят, малко хладно, но ще стане 18 градуса.
Цитат
Като пролетта вън. Пълна със слънце, цветове и обещания за бъдещето.
Цитат
Тук е пролет, ама вече истинска. Слънце, пиленца, магнолии, лаленца, незабравки, теменужки. Кеф.

Лаватера 21 март

Цитат
Тук грее слънце, но през прозореца влиза хапещ въздух.
Цитат
приятно хладно, ясно, слънчицето прозира през облаците.
Цитат
Който е избрал днешния ден ,ще му е готина годината, характер и всичко останало!
   Времето е супер, даже една пчеличка ми жужи тук около едно сухо мляко,което мирише на ванилия.

Тарталета 23-ти

Цитат
Сводката - слънчево,съботно,приятно!
Цитат
Днес някой избрал ли си го е? Едно облаче няма
Цитат
И при нас е прекрасен ден. Ама то е защото щерката си идва довечера!
Цитат
Слънцето ,пу пу,се показа.
Цитат
И тук е слънчево, но хапе
Цитат
За сводката, тук е слънчево и ясно, не се е стоплило още, но едно облаче няма на небето.
Цитат
При нас вали като из ведро, градушка би по едно време
Цитат
Днес е чудесен ден, май първият истински топъл пролетен ден.
Цитат
Отчитам се от немско-слънце,дъжд,градушка и после пак по същият ред..Поне видяхме и дъга.


Dorchester, Pretty_Mama, Ренко 24-ти

Цитат
Време топло,слънчево и супер приятно.
Цитат
Тук е облачно и мътно.
Цитат
Приятно е времето, обещава да е поредният приятен, слънчев, пролетен ден.
Цитат
Мда,нас ни вали сняг,от онзи мокрият,въпреки че на места е побеляло..Та разходката в Залцбург ще е съвсем кратка,щото е 1-2 градуса,духа и вали сняг
Цитат
Времето е много приятно. Слънчево и меко. Да се брои за чудо!
Цитат
мрачно и доста хладно. Онзи ден беше 25 градуса, утре го дават 14


ТиЛи 25-ти

Цитат
студ и сняг от днес
Цитат
Цяла нощ е валяло. Сега е мрачно и захлупено. Облаци бол.
Цитат
Вали дъжд, прехвърчал е и сняг - има малко по колите.
Цитат
При нас пръска дъжд...
Цитат
Студено, ветровито, Витоша е заснежена, но изгря слънце.
Цитат
Засега е хубаво времето , както казвам - приятно хладно, но слънчо се опитва да пробие облаците.
Цитат
Гадост е времето при нас, тази нощ е валяло от оранжевия прахоляк, всичко е леш. Дават го цял ден да вали от същото, утре пак.
Цитат
днес е слънчево, ясно, небето пролетно синьо, пък и Благовещение било. И е "моят ден".


mystic woman, Birdflower 28-ми

Цитат
по-топло от вчера, леко се мъгляви гората срещу нас,но ще се вдигне.
Цитат
Тук мрачно и ахааа да завали...
Цитат
Изглежда мрачно, но топло.
Цитат
При нас изглежда леко мрачно,но ще е много топло,както изглежда.
Цитат
Небето се разтвори! Дъжд като гъста мъгла, вятър...
Цитат


следват

Скрит текст:

wild poppy 29-ти
Clo - Camille 30-ти
мързелче 31-ви

рапорт даден.
куфарите - стегнати.
саксиите прибрани в банята.
готова съм за полета. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1 941
  • Мнения: 758
След един месец на ясла, отново сме на домашно отглеждане.. надявам се този път да овладеем нещата бързо и докрай!

Само да се задържи хубаво времето, че стоенето вътре не ни се отразява добре

# 1 942
  • Мнения: 8 103
Добри, лек път!
Успя ли да напълниш всичкото куфар, което ви се полага, или ще пътуваш light? Joy

До училищната библиотека също имат достъп но всяко време, стига училището да работи. В нея има и няколко къта за учене.

Азалия, бързо да се оправя мъничето. Поне времето ви е хубаво.

Последна редакция: пт, 29 мар 2024, 00:30 от TuЛи

# 1 943
  • тук и там
  • Мнения: 11 736
Ходих с децата,ТиЛи и не исках да чакам много .Каката на коло-маска беше,през това време подстригват малкото и на мен ми правят педикюр.Времето е супер,аз пролетно яке не нося..Добри,лек път!

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 14:51 от Кайсия

# 1 944
  • Мнения: 969
При нас само мм щеше пътува тази вечер към България, но малката се тръшна, че и тя иска. Една седмица ще сме 2х2, аз и голямата искаме да си починем и си оставаме тук. Планирали сме разходки и пазаруване, мнооого сън и мързел. Днес като първи ден от ваканцията, децата спаха до 12, това не беше се случвало никога досега.
Панде, харесват ми обувките, в събота много се чудих на едни почти същите. Реших обаче, че ще взема скечърс в някакъв шантав цвят. Има едни в тъмно зелено, хвърлила съм им око.
Азалия, да оздравява юнака бързо!
Мисти, има и такива деца. Както съм казвала моите са такива, особено голямата. Не е лесно с тях, а и на самите тях. Мило и драго давам да се отпусне малко и да кара през просото. Нямаш идея колко е натоварващо и изтощаващо.
Вали, спира, пак вали... от вчера.

# 1 945
  • Мнения: 9 180
Да, това с библиотеката се възпитава от семейството, съвместно с училище.Само от едната страна е трудно.
   Пътуваме ние , за Плевен В крайна сметка и щерката идва с дребоса, аз пътувам с тях. Нашите не знаят, ще е голяма изненада. Не са я виждали от лятото. Тв н спира да ми пее и да ми бърбори.
    Времето е супер при нас.

# 1 946
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 343
Joy Лайт, Лайт... Колко да е Лайт.
Вместо общо шест по 23 и три по 8, тръгваме с три по 20 + 2 по 7.

а първи път ми пърхат пеперуди заради пътуването.
Досега все камъни съм имала в сърцето и стомаха.
Blush

Азалия, всичко ще е наред. Simple Smile баткото ти е много кротък.

Малееее, баткото е непозната дума за рахаля, чумата да го тръшне!
Сто пъти го смени на баркода, на марката, жарката, мярката...

# 1 947
  • Пловдив
  • Мнения: 41 002
Не съм съгласна с примера от семейството...поне не и на 100%.

Тук стана жега. Ненормална работа!
Баща ми има РД днес Simple Smile

# 1 948
  • Мнения: 12 241
Да, голяма жега и задух. Едвам се дотътрих до нас.
Мисте, здрав да е татко ти!
Кухнята ме чака. До после!

# 1 949
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
При моите никакви примери не работят. И аз, и ММ винаги сме чели много, постоянно четем. Нито една от двете не искаше да хване книга, различна от задължителните за училище( и от тях много са спестявали). Но! Тъкмо преди малко имахме "скандал" с голямата. Издумкала 65 евро за 4 книги. От няколко месеца чете като побъркана художествена литература. Обсъждаме книги! Бях загубила всякаква надежда, че това може да се случи. Чете електронни, но и хартиени, че и купува по много, да имала занапред. Та- и аз не вярвах, че ще видя мое дете да чете. Надявам се примерът в този случай да подейства- малката много попива от сестра си, дано вземе и от тази й нова страст!

Общи условия

Активация на акаунт