За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 29 508
  • 753
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 4 753
Благодаря на всички !
Каймата е размразена навреме и дечицата си хапнаха кюфтенцата !
Приятен ден на всички 😘

# 136
  • Варна
  • Мнения: 793
Да, polly, за теб е. Просто маковото семе е тооолкова ситно, че смляно, според мен, ще е като пастет, т.е. за плънка, но не за поръска. Но може и да греша.
  https://gotvach.bg/n-48053-%D0%9A%D1%83%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0% … D0%B5%D0%BC%D0%B5

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 09:58 от Пеева

# 137
  • Мнения: 3 742
За поръска според мен също ще е прекалено ситно, за плънка е идеално, вместо ти да го мелиш. Сега, ако няма друго, и за поръска ще стане, просто ще изглежда различно.

# 138
  • In transit
  • Мнения: 12 077
В Лидл продават  мляно маково семе.....ползвали ли сте го? Подходящо ли е за поръска върху кифли и питки или е по-скоро за плънка/пълнеж? Колко ситно е смляно?
Лелее, ако не беше споменала, че е смляно нямаше да знам какво съм купила. Joy Аз го взех за нормално на зърна, сега ходих да гледам пакета. Така като опипвам пакета е подходящо за плънка/пълнеж, за поръска си вземи на зърна. Сега по празниците ще направиш едно козуначено руло с макова плънка и ще свърши, ако си го купила.

# 139
  • Мнения: 7 340
И аз имам в шкафа такова, по-късно ще отворя пакета и снимам колко е ситно. Отлежава точно с идеята за плънка за козунак/кифли.

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 248
Здравейте.Купих уред за печене на мъфини, но искам да ви питам за рецепта от която сте доволни за сместа за печене. Малко съм наченаеща и имам нужда от вашата помощ.

# 141
  • Мнения: 9 161
За мен тези са най-добрите мъфини https://pep-4o.blogspot.com/2014/06/blog-post_18.html?m=0
Страхотна текстура и вкусни.

# 142
  • Мнения: 4 365

Купих ето такива, бланширани и размразени скариди. Въпросът ми е - как се чистят? Знам, че е тъп въпрос, но наистина не знам... Иначе съм избрала рецепта...

# 143
  • София
  • Мнения: 11 758
..................
Купих ето такива, бланширани и размразени скариди. Въпросът ми е - как се чистят? Знам, че е тъп въпрос, но наистина не знам... Иначе съм избрала рецепта...
Щом са бланширани са почистени.
В Лидл продават  мляно маково семе.....ползвали ли сте го? Подходящо ли е за поръска върху кифли и питки или е по-скоро за плънка/пълнеж? Колко ситно е смляно?
Това маково семе е за плънки, не е за поръска. Маково семе за поръски купувам от Метро и се съхранява в хладилник много дълго време. На стайна температура гранясва.

# 144
  • In transit
  • Мнения: 12 077
Марчева, как ще са почистени? С главите и люспите са. Grinning

Вики, скъсваш главата, после подхващаш люспите от едния край и ги събличаш, заедно с крачетата. Накрая издърпваш опашката, че в и нея има малко месо. Срязваш от горната страна леко с нож по цялата дължина, за да извадиш черната вена и си готова. Ако не разбра, ето подробен клип: https://www.youtube.com/watch?v=AXxHUT3EBCA

# 145
  • Мнения: 4 365
Да, изпаднах в конфуз заради това "почистени" в описанието на продукта и затова сложих и снимка за преценка...  Благодаря Mikkey🌺

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 21 752
Скрит текст:
Купих ето такива, бланширани и размразени скариди. Въпросът ми е - как се чистят? Знам, че е тъп въпрос, но наистина не знам... Иначе съм избрала рецепта...
Мики е казала за почистването, само да внимаш да не станат гумени, те са вече сготвени, само трябва да се затоплят.
Голяма играчка си е чистенето им. Ние миналата седмица взимахме два пъти сурови от Фантастико - като Пепеляшка бях...  Simple Smile  Ама панирах и са ужасно вкусни и сладки...

# 147
  • In transit
  • Мнения: 12 077
Морена, нямаш тренинг явно в чистенето. Вкъщи за време ги чистя половин кило сурови. Grinning
Бланширани вземам само чистени и ако са много на промоция, иначе не съм им фен. Предпочитам си суровите.

# 148
  • Мнения: 4 522
Идвам с един тъп въпрос: каква е функцията на хляб в кайма?
Винаги съм правила само чиста, смес свине и теле. Сега четох +2 яйца и + филия-две хляб. Яйцата са спойка. А хлябът?

# 149
  • In transit
  • Мнения: 12 077
Идвам с един тъп въпрос: каква е функцията на хляб в кайма?
Винаги съм правила само чиста, смес свине и теле. Сега четох +2 яйца и + филия-две хляб. Яйцата са спойка. А хлябът?
Две яйца са много, според мен. Това за какво количество кайма? Иначе слагам една филия да подобря спойката(при някои кайми), да станат по-пухкави кюфтета, както и се увеличава бройката. Хлябът го напоявам с прясно мляко, стават много вкусни... или малко галета + прясно мляко, вместо хляб.

Общи условия

Активация на акаунт