Коремът вече ми тежи, но до АПРИЛ бебчо в мен ще си лежи!

  • 13 560
  • 299
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Сиси, медицинското комплектче не мисля, че е задължително. Даже се надявам да не се налага да го ползвам. В него има аспиратор за носле, спринцовка и пипета, ако трябва да се дават някакви течни лекарства или витамини, мини шише с биба - пише, че пак е за течни лекарства и за да не усеща ако имат миризма.... какво още имаше май мерителна чашка . Стори ми се практично.
Пловдивчанки и Страчи, разберете се нещо и пишете във форума, или аз ще звънна да питам какво сте се уговорили, пък дано да успея да се включа Simple Smile

# 256
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет   bouquet

Гигилче Rolling Eyes ..и аз съм така според последна М. сега съм 32 седмица ...а според Овуто съм седмица назад и затова и лентичката ми е седмица назад ..така е и с термина ми 07.04 според П.М, а  според Овуто 15.04...Така ме водят и докторите ...

За Валентин нищо не съм се приготвила , а дори че живеем в католическа държава нещо не съм свикнала да го празнувам.. Embarassed

За комплектите аз няма да купувам , ще си избера всичко според нуждите ,, бодита, ританки, камизолки..и ще окомплектовам..

Днес си купих доста бебешки неща ама първо ще изчакам до 15.02 ако се види пола да докупя и после ще снимам всичко на куп.. Party Имаше невероятни плюшенки нещица, ама какво да си избера ...розово , синьо  newsm78 затова на  края взехме млечно бяло и бежаво.. Grinning
И без това март ни чака местене и най-добре веднага сега да пера , гладя и сгъвам , поне така направих с първите неща..така хем ще съм готова, няма да му мисля с прането през натоварения март.

За сладкото аз не хапвам грам, само на кисело и люто съм ...това значи ли че ще сме с момиче?
Хайде сладурки  Hug Hug лека вечер.

# 257
  • Мнения: 635
Здравейте, искам да ви попитам нещо днес си правих изследвания на урината и излиза
седимент - 3-4левкоцита,. еп. кл. Моля ви ако някой знае това опасно ли  нека ми пише !???

# 258
  • Мнения: 11 014
ivalex, твоя термин е 1 ден след моя - аз съм за 14.04  Wink
В една книга си чета за бременността седмица по седмица, значи вече спокойно мога да започна да чета за 1-2 седмици напред.

kler, левкоцитите ти са добре, не се притеснявай. Преди 2 месеца моите бяха 8-9 левк., което пак се смята за нормално при бременните. Доколкото си спомням, максимумът е 25.

За сладкото и соленото - знам, че когато чакаш момиче ти се яде сладко, а за момче е люто и солено. Аз имам всички "мъжки" симптоми, а според видеозона бебче ще е момиче  hahaha

За Св.Валентин - още нищо не съм измислила. Сигурно ще е нещо дребно и символично. Heart Eyes

Завиждам ви за филмчетата, които обсъждате. Ние нямаме кабеларка, нито сателитна.

# 259
  • София
  • Мнения: 1 956
Здравейте!
Какво хубаво пролетно време беше днес!
Илит, като каза, че гледаш калинките - има сладурски тапети на калинки в Бриколажа или Практикер - все ги бъркам.
Колани за след раждането - не съм съвсем наясно, но от тук оттам останах с впечатление , че се ползват по лекарско предписание. Особено при секцио. И не се носят нон стоп, а само по определен брой часове.
Посещения на тоалетната - и преди песах - нощем ставам през 1 час докъм 3-4 път, след което ставам още 2-3 пъти, но по-нарядко. Освен това легна ли да спя ми се развихря една жажда... и на нощ изпивам около 1,5л вода! А не ям почти солено.
Апетит - като не бях бременна имах далеч по-силен. Не ми се прияждат странни работи. Сладко винаги съм обичала. Обичах и месо. Обаче сега от малко храна преяждам и ме държи с часове. Като се налапам с месо, ми прилошава  Sick Ядат ми се повече плодове и задушени зеленчуци, мляко. Но ям всичко, едва ли не насила. Вчера и днес например се борих с едни риби... Sick Забелязвам и друго - глад не изпитвам и мага по много часове да си стоя с празен стомах , без да се усетя. Но в един момент се усещам - чак когато ми прилошее и съм пред припадане. За това си знам урока - през 3 часа ям.
Умора - взех да се уморявам значително от нищо. По цял ден съм с по-ниска енергия. Особено вечер.

# 260
  • Мнения: 11 014
Колани за след раждането - не съм съвсем наясно, но от тук оттам останах с впечатление , че се ползват по лекарско предписание. Особено при секцио. И не се носят нон стоп, а само по определен брой часове.

Да, носят се не повече от 7 часа на денонощие. Във форума е писано много и За и Против, и засега съм решила да не нося колан.

# 261
  • Мнения: 1 419
Аз пък като съм гладна (като сега  Sick) и имам като киселини - едно парене в хранопровода  Rolling Eyes

# 262
  • Мнения: 635
Гигилче - но акушерката ми защо се притеснява толкова, и преди беше така докторката каза че било от течението, а акушерката сега пак искаше да види ! Дали е от течението, вземалили са ти секрет вагинален ! ?

# 263
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
kler всичко в норма е това с левкоците 2-3 винаги ги има и епителните клетки също ... може дори 1- 2 еритроцита да има..не се тревожи..
Гигилче и аз така все седмичка две чета напред да си знам какво става за всеки скучай  Embarassed Wink  ...ама на края ще видим как ще ни изненада бебчо. Значи ли това, че на 14. 02 ти а на 15 .02 влизаме 8 месец..  Whistling

Хахахаааа та значи момче ...лелееее  а аз си мислех , че киселото е за момиче...
 
Да ви кажа често от 29 седмица насам се чувствам чудесно, не повръщам , спя доре долу добре, не ме боли и кръста в началото беше кошмарно..гадене и  Sick ..силни болки в таза и краката , две седмица на рехабилитация ходих, да не говорим , че бях някак не спокойна ...
Сега направо все едно не съм бременна, от 20дни не съм  Sick хапвам си на водя пиперливите чушлета, не трябва да пека всяка сутрин филииките заради активния въглен. Blush
Дори и нощем не ставам да пишкам.... newsm78..не се изморявам много, помага на мъжо с ремонта и съм доста ентусиазирана...е от време на време си поплаквам ама само така за тръпката... Rolling Eyes
Дай Боже до Април да съм така...и на вас ви пожелавам колкото възможно най-малко проблеми  Hug

# 264
  • София
  • Мнения: 1 956
Урина - Клер, не се плаши - нормално е. Щом нямаш бактерии и глюкоза в урината - значи всичко е наред.
Нешънъл джиографик - умрях си от яд, че съм изпуснала филмчето! Между другото по Риалити рекламират, че скоро ще започнат да дават филмчета за раждането. Ама не казват кога точно - знае ли някой повече по въпроса?
Свети Валентин - голяма мъка са тези празници... Все искам да измисля нещо оригинално и хубаво и все не ми стига въображението. Отдавна съм заразмисляла какво да подаря и накрая купих едит парфюм Армани и една книга за любовта. В книгата има разни цитати и сентенции, илюстрирани с разни старинни картини. Исках и аз да допиша нещо, ама не ми идва музата Confused
Иначе предпочитам да сме си вкъщи - много са неприятни тълпите в заведенията на празника и все няма места, и все объркват резервациите... Обаче това пък ме вкарва в друго приключение - какво да сервирам. newsm78 Не става ежедневна манджа... А факт е, че ако човек не е чревоугодник, не може да измисли какво различно да сготви. На мен някак ми е все едно какво ще ям, стига само да е здравословно...  chef
А пък и както предполага традицията на празника да има здрав секс...  Crazy А мъжът ми не ме ще таква обременена - страх го е за бебето. Няма да стане и с алтернативните методи (а какви идеи само имам...!), понеже човекът го е страх от корема ми. Не дава да се доближа до него, защото изтръпвал да не ми натисне неволно корема.
Та като извод - някак не си го представям този Св Валентин...

# 265
  • Мнения: 367
здравейте, коремчета

аз сега се прибирам от лекар. бебето е добре, отговаря на седмиците и ми казаха, че тежи 2-2.2 кг от 26.02 излизам в болничния преди раждането Simple Smile

след това си направихме разходка и хапнахме навън  Laughing така че няма да готвя.

и за информация на мамите от пловдив открихме заведение за бързо хранене с безплатна доставка. взела съм брошура. мисля че ще ни е много полезно като родим

за срещата утре кажете само кога и каде и аз ще дойда

# 266
  • София
  • Мнения: 1 956
Киселини - те са повече на механична основа. Сфинктерът на стомаха е поотпуснат от хормоните, а и отдолу бебето притиска... Обаче има начини ако не да се премахнат, то поне да се облекчат. Из форума четох, че помага яденето на ябълки, кисело мляко ,сухари или солети. Ама не всички изброени накуп, а само по един артикул. И се пробва - индивидуално е . Примерно на едни им минава от 1 ябълка. На други от 1 чаша кесило мляко, на трети от няколко солети. И тънканата е тези средства да не се ядат веднага след основната храна, а като излязат киселините след 1-2 часа. А в книгите пише по принцип да се яде по-така разделно. Т.е. да не се смесват много храни на едно ядене. Яхниите образуват много киселини. Също и комбинацията от месо, други белтъчини, въглехидрати, десерт, сок... Аз например ям месо с нисковъглехидратни зеленчуци като разни видове зелета, моркови, зелен фасул (миксовете на Бондюел) и допълвам стомаха с кисело мляко. Или хляб, сиренце и зеленчуци. Или ориз, картофи и зеленчуци. Или яйца, сирене и зеленчуци и кисело мляко. Плодовете ги ям с кисело мляко или хляб, или зеленчуци. Естествен не например банана на филия и 2 лъжици спанак  Laughing И киселините са ми слаби, а често никакви ги няма newsm10
Килограмите - по учебник ако се качат 15 килограма от тях средно статистически е следното:
бебе - 3,4 кг
плацента - 0,7 кг
води - 1 кг
увеличаване на матката - 1 кг
увеличаване на гърдите - 1 кг
увеличаване на кръвта - 2 кг
течности, задържани в тъканите - 2 кг
тлъстинки - 4 кг
Като разбира се всичко си е индивидуално - например на някои гърдите не порастват, на други бебето е 4 кг и така...

# 267
  • Мнения: 1 925
За свети Валентин - никога не съм го празнувала, и то по стечение на обстоятелствата така се е получавало, по-скоро Трифон зарезан  Wink Тази година най-много половин чашка винце.  Peace
Пловдивчанки, какво се разбираме ? Аз предложих среща в 14ч. в сладкарницата над банката, която е срещу пощата...  Thinking Ако някой има друго предложение да казва...

# 268
  • Мнения: 367
за срещата  аз съм съгласна 14.00 часа в сладкарницата стига и на другите да им е удобно

# 269
  • БГ
  • Мнения: 735
здравейте Hug за килограмите съм вече +15 , добре че с аглавно на корем, а целулит с епояви обаче  ooooh!за свети валентин съм предвидила само нещо семпло и символично, и няколко наши нимки които смятам да закача след ремонта на апартамента ни, другата идея е кутия с разни пожелания, но още нямам идея за кутия във форма на сърце и се чудя дали ще допадне на мъжа ми, та обмислям  newsm78, sissi много ще съм ти благодарна ако споделиш за  предлагането на колички и дрешки в твоя град с цени ,може да си направим разходка до там  ако кажеш че си струва, като смятам да купя и ракла която да ползвма за дрешките на бебето, а не шкаф за повиване. днес бебо много рита цял ден, сигурно  му е спортен ден Rolling Eyes за ставането до тоалетна-не ставам аз, не повръщам  също,киселините са ми рядкост, абе засега бремеността ми минава чудесно, още съм на работа,пожелавам и на вас да нямате болежки Peaceхубава вечер на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт