Стани богат - тема 20

  • 17 183
  • 759
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 41 589
Именно, Марс и Меркурий се знаят от древността. Уран е голяма и сигурно е открита около времето на Галилей. Остава Нептун - най-далеч е и е все пак по-малка. Тоест вероятно е открита късно.

Ама са си гадни въпроси. Някога бяха по-лесни. Да не говорим за в чужбина колко по-лесни са.

# 631
  • Мнения: 36 710
Айй, избра най-невъзможният отговор!

# 632
  • Мнения: 8 303
Не го знаех, но Гугъл каза Германия.
Отворих си да видя първото лого на Епъл, интересно.
Скрит текст:

Ябълката "крещи" Нютон. Simple Smile

# 633
  • Мнения: 63
Като цяло благоприятни въпроси тази вечер, но играчите не бяха особено далновидни в ключовите моменти.
Разбира се, това се видя на екрана, но вече какво им е било в главите по време на снимките - няма как да знаем.

Жената нямаше потенциала за повече от 3 К, надцени способностите си и вместо да се откаже с 2 К, загуби 1500 лв.

Мъжът даде добри заявки, но общо взето беше евтин на брашното, скъп на триците.
Трябваше да рискува с Нютон, напразно изхаби 50:50, след това добре рискува с Германия, и тук трябва да вметна, че 70% от играчите, които предварително не си набавят Телефонен Жокер с Google - са обречени на провал.
Докато прочетеш въпроса, докато кажеш и отговорите, пък нали трябва и човекът да асимилира/да помисли и...като цяло често гледаме как докато каже нещо и времето свършило.
Въпросът за 5 К и Радичков си беше подарък, особено и за хуманитарен тип човек в случая.
Не го съдя, но принципно астрономическите въпроси са много особена ниша, особено по-специфичните от материята и предвид, че му направиха лек жест с Радичков(много добре редакторите са изчислили, че вероятноста да отговори е голяма), трябваше да се откаже и толкова.

# 634
  • Наблизо
  • Мнения: 6 223
Напоследък много въпроси за Франция.

Въпросите бяха що-годе приятни днес.
Най-не обичам спортни въпроси.Много трудно могат да се налучкат с логика без да имаш някаква такава култура.

# 635
  • София
  • Мнения: 1 992
Ха-ха. По мои наблюдения, преди началото на м.февр. нямаше пък много въпроси за планини...
Не ми се коментира след поредния (вечер) спектакъл с Радичков и Мера за мера този път. Да живее Брежнев!
(Поразчистих някои по-стари писания страница-две назад. Ако знаете колко ме е яд, че не мога да пиша каквото/както искам...)

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 22:58 от EmBrother

# 636
  • София
  • Мнения: 27 337
Жената: щат в Мексико разбира се, браво на сестричката ; Спасителят в ръжта разбира се! ; ааа думичката Маршал трябваше да я насочи към Франция. Уф, жалко.
Мъжът: Покритият мост веднага се открояваше ; хехе, е любимият ми Хокей на лед разбира се. Браво на Митко, че му помогна дори и без да го знае на 100% ; при 50 на 50 Нютон разбира се. Умело си разпредели жокерите. Жалко, че изгърмя телефонния жокер за практичната и педантична Германия. Толкова очевиден отговор... Мера според Мера, браво бе! Уау. А този филм май за втори път го споменават като отговор на въпрос за тази седмица. Не знаех за звездата на Джордж, без идея също така. Добри 3000 лв.

# 637
  • София
  • Мнения: 1 992
Честит имен ден на Боян, Бояна, Албена, Бойко, Бойка, Иларион. Наздраве! (Днес става за барбекю на двора.)
Преди 248 г. е създаден Болшой театър. А в 1930 г. Турция (с декрет ли, ферман ли?) променя името на Константинопол на Истанбул, а на Онгора — на Анкара.

Преди вчерашния ден на театъра гледахме постановка с въпрос за Брежнев, вчера - с неучастието на Радичков като сценарист. Има логика спектакълът да продължи и днес. Добре дошли.

Макар и в най-ниското ниво, 3-и и 4-и въпроси - с НЕ (нещо си) бяха винаги с отг. Д

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 18:03 от EmBrother

# 638
  • Мнения: 36 710
С боя, страшно лесно. Боя на прах.

Арман е Ришельо.

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 18:16 от pppqqq

# 639
  • София
  • Мнения: 1 992
Не са Наполеон и Краля. Някой от другите двама - не го знам.

# 640
  • Мнения: 36 710
Аз го допълних, почти съм сигурна, че е Ришельо.

Между другото - за това не трябва Гугъл, споменавано е някъде из книгите на Дюма и филмите.

# 641
  • Мнения: 8 303
Ришельо. Кой не е чел Тримата мускетари. Simple Smile

# 642
  • Мнения: 19 196
Да, Ришельо е, известно е.

# 643
  • Мнения: 41 589
За романите ми беше тъмна Индия, но Ришельо изобщо не е челиндж.

# 644
  • Мнения: 36 710
Тук мисля, че е Александрия - мисля, че съм го чувала в документално предаване, но може и да не помня правилно.

Общи условия

Активация на акаунт