Отговори
# 1 770
  • Мнения: 9 228
Змия,
Скрит текст:

Много хубава софийска витрина, пак ще намина да пробвам, че само профучах от там и периферно мернах.

# 1 771
  • Мнения: 2 139
Хубава голяма нокътна плочка имаш Диа, и цвета ти е тренди.

Пинко, витрината е уау, нежна и пролетна.

Във Варна не намирам хубави витрини вече.

# 1 772
  • тук-там
  • Мнения: 5 774
На коя марка е тази витрина?
Диа, страхотен маникюр! Бива те!
При нас мнооого сняг и чуден паудер:

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 20:04 от mtz

# 1 773
  • Мнения: 23 201
И аз вчера бях на маникюр, не мога сама да си ги правя:

# 1 774
  • Мнения: 1 580
Да покажа маникюра, който току що си направих. Цял живот поддържам сама ноктите си.
........
За мен е важно ръцете на една жена да са поддържани и това винаги ми прави впечатление. 😊
Скрит текст:

Страхотна работа, много си умела, Диафорти Hug
Оформяне, кожички, лак - всичко е просто перфектно!
Какви съвети, идеи, трикчета можеш да споделиш с тези, които се правим у дома? На мен ми се налага по принуда. Нямам твоите умения, но след 3-та проява на алергия към гел лак в рамките на няколко години, отново (и вече завинаги) минах на домашни изпълнения.

# 1 775
  • Мнения: 9 228
Скрит текст:
https://www.google.com/maps/place/Refleks/@42.6990063,23.3365864,3a,75y,90t/data=!3m8!1e2!3m6!1sAF1QipMoLYfKBQ0zIRxr76x3FRQfAOq-zMXQ6kSq6R7a!2e10!3e12!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMoLYfKBQ0zIRxr76x3FRQfAOq-zMXQ6kSq6R7a%3Dw203-h270-k-no!7i3024!8i4032!4m7!3m6!1s0x40aa85798bdb8d43:0x791fbf7347802dc8!8m2!3d42.6990063!4d23.3365864!10e5!16s%2Fg%2F11cntk04mq?entry=ttu
МТЗ на Дондуков, м-н Рефлекс, до р-нт "Стария чинар".

# 1 776
  • Мнения: 2 380
Случайно някоя от вас да си шие сама дрехите?
Ако да и има желание ,моля да ми пише на ЛС имам кинкалерии за подаряване.

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 15:47 от ravi

# 1 777
  • Мнения: 2 542
Страхотна работа, много си умела, Диафорти Hug
Оформяне, кожички, лак - всичко е просто перфектно!
Какви съвети, идеи, трикчета можеш да споделиш с тези, които се правим у дома? На мен ми се налага по принуда. Нямам твоите умения, но след 3-та проява на алергия към гел лак в рамките на няколко години, отново (и вече завинаги) минах на домашни изпълнения.
Благодаря, Vetrena и на другите дами също.
Съвети не смея да давам. Blush Идеи може. И всеки би могъл да опита и да прецени на него кое му допада и би му било удобно. Моите нокти са много твърди и здрави и нямам проблем да ги нося и дълги, но наистина предпочитам и повече харесвам късите форми. Вече твърде дълго време изрязвам кожичките, затова не би се получило само с избутване, но който няма големи, би могъл да ги остави така. Добрият вид на маникюра зависи от това да са еднакви ноктите като дължина и форма, и кожичките да изглеждат добре, иначе естетиката страда и винаги прави впечатление. Ползването на много кремове за ръце се отразява добре, а преди маникюр може да се накиснат ръцете по добрия стар метод от времето на майките ни. Може да се смесят топла вода, глицерин и сокът от един лимон, и да се киснат ръцете преди да се избутат кожичките, и внимателно да се изрежат. Или да се използва масло за омекотяване на кожички. Важно е добре да се измият ръцете със сапун и да се подсушат преди нанасяне на лака, защото мазната нокътна плочка не държи лак дълго време. Аз изкарвам с обикновен лак по 10 дни без да има поражения, налагащи свалянето му, а ползвам най-обикновени лакове. Накрая просто ми омръзва и го махам. Маникюрът ми е толкова издръжлив и с лак от 3 лв, и с лак от 30 лв. Добре е да има и топ лак, за него залагам на някой, който е популярен с издръжливостта си. Примерно, топ лакът на Sally Hansen. В момента взимам тези витамини на Ducray, те се отразяват добре и на ноктите. Друго не се сещам, не сложно. На мен ми носи удоволствие, защото ще го направя точно както искам, а после резултатът ме радва.

# 1 778
  • Бургас
  • Мнения: 6 445
Диафорти, а печка ползваш ли, сушенето колко време отнема? Извинявам се ако не използвам правилната дума, фурна ли, печка ли е това, в което се пъха ръката.Аз се лакирам само с "лесни" лакове, но ми се иска да ползвам и цветове, но не и през ден да трия и лакирам.Маникюр мога да си оформя и сама, но с лаковете съм скарана.

Змия, бъди здрава и щастлива!

# 1 779
  • Мнения: 2 542
Това не е гел лак, а обикновен лак. Лампа е, не печка. Grinning Ползвам лампа като си правя гел лак, но все по-рядко правя такъв.

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 17:02 от dia4ti

# 1 780
  • Бостън
  • Мнения: 13 631
Честита да си ни, Змия!

Много изпипан маникюр, Диа, и аз най-често го правя сама, та напълно отговорно заявявам "много изпипан!"

ДХ3 - и твоят гел много красив! Години наред носех само такъв френски правен с гел и без декорации и продължавам много да го харесвам!

Ветрена, със всичко, което каза съм съгласна, но ще добавя, че дори известните и експертите, дори известните експерти, които правят козметика съобразена със мантрата, която изповядват не могат да гарантират, че продуктите им ще са сполучливи и работещи. Съскам, защото точно от продукт на Paula's Choice бях разочарована последно Simple Smile

Някой беше написал, че бил ровил за нощен крем за суха кожа, който аз съм коментирала.... мисля, че греши - аз не съм със суха кожа и нощните ми рутини са доста по-богати на продукти, та не бих препоръчала един, при положение че слагам поне по 3-4 вечер.

А, защо корейска момичета? Какво ви накара да изберете нея?
Защото инвестират милиарди в тази индустрия и са на гребена на иновациите в световен мащаб. Защото мога да си купя тестери и/или мини опаковки дори от най-скъпите и луксозни серии и да си ги тествам на воля преди да реша да платя стотици долари за продукт. А ако не искам да платя стотиците мога да продължа да си купувам тестери. Аз обичам и ползвам много бяла козметика (под много разбирайте МНОГО и отдавна) и не мога да си позволя да троша грешни пари за маркетингови словесни превземки, a в Южна Корея има солидна регулация на това кой какво твърдение може да изпляска на етикета и рекламата си (т.нар. функционална козметика е стриктно регулирана, а тя включва и сънскрийните, освен избелващата и антиейджа)
https://www.trade.gov/country-commercial-guides/south-korea-cosmetics


Бърз пример - в момента ползвам очен и крем за лице, които в оригинал са ми твърде скъпи, но аз съм си взела минита по 5 мл за около $40. Сетът ми стига за 2+ седмици за лицето и около 3+ седмици за очите, защото под тях се нанасят и други продукти от същия бранд (антиейдж серия). Харесват ми, доволна съм, начесала съм си любопитството, но не бих платила цената на пълноразмерните продукти.
Скрит текст:


....

Последна редакция: чт, 28 мар 2024, 14:51 от Agent Provocateur

# 1 781
  • Мнения: 1 580
Цитат
Ветрена, със всичко, което каза съм съгласна, но ще добавя, че дори известните и експертите, дори известните експерти, които правят козметика съобразена със мантрата, която изповядват не могат да гарантират, че продуктите им ще са сполучливи и работещи.

Така е, но темата всъщност беше за алкохола в козметиката.
За другото е ясно - както писах по-рано, няма категорично добри и лоши марки, а добри и недотам добри продукти.

Цитат
Някой беше написал, че бил ровил за нощен крем за суха кожа, който аз съм коментирала.... мисля, че греши - аз не съм със суха кожа и нощните ми рутини са доста по-богати на продукти, та не бих препоръчала един, при положение че слагам поне по 3-4 вечер.
Аз писах за нощен крем, но може би някой друг е писал за посочен от теб. Поне по 3-4 продукта вечер за мен е прекалено, освен ако не са някакъв тип монопрепарати, т.е. да наслагвам активни съставки. Пробвала съм и това в миналото, когато The Ordinary бяха голям тренд тук, не е моето. За мен идеалната рутина е три продукта - тонер/флорална вода, серум, крем. За повече нямам желание и нерви. Мисля, че ако са правилно подбрани според типа на кожата, трябва да са достатъчни. Аз съм от жените, които не обичат да събират и да имат много нито бяла, нито декоративна козметика, нито парфюми. Избирам внимателно, купувам само което много ми хареса и знам, че ще ползвам докрай. Така и правя.
Както споделих, много ми хареса CLARINS SUPER RESTORATIVE NIGHT CREAM- VERY DRY SKIN и ще го повторя, като обмислям и някой от техните серуми, защото приключвам с ретинала за този сезон.
Тези съм харесала:
https://douglas.bg/clarins-super-restorative-remodelling-serum-036228
https://douglas.bg/clarins-double-serum-conf-43199

# 1 782
  • Бостън
  • Мнения: 13 631
О, аз не агитирам никой за нищо Simple Smile това си е моята персонална медитация, моите рутини си работят за мен и не  ги натрапвам на никой друг. За себе си се опитвам да не абсолютизирам , да не демонизирам и да не канонизирам нищо! В крайна сметка и Клеопатра е била доволна от живака в козметиката си, японките са слагали и слагат саке по лицата си, а преди има няма стотина години благодарение на Мария Кюри жените са имали и косметика с радий, та нас един спирт ли ще ни стресне Wink

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 17:09 от Agent Provocateur

# 1 783
  • Мнения: 28 930
ОХХХ, смях се с Агента "нас един спирт ли ще ни стресне"! Joy

# 1 784
  • Бостън
  • Мнения: 13 631
^^^ Опитах се да вкарам малко чувство за хумор в сериозната дискусия, сори!

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 18:56 от Agent Provocateur

Общи условия

Активация на акаунт