Лазерна епилация и електроепилация – 11

  • 11 299
  • 583
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 590
savii_, благодаря! Flowers Hibiscus
Явно съм от тези, които теглят късата клечка. Момичето ми каза, че може да се появят мехурчета, не е споменавала точно за пъпчици.Със сигурност ще попитам следващия път.
За крем ми препоръчаха бепантен. Мазах се 2 дни след процедурата, може би е трябвало малко повечеко. Отделно, сега се загледнах и видях, че има разновидности. Аз си купих с розовото Сенсидерм (но само той беше наличен в аптеката и въобще не се замислих, че може да има и друг вид), а май по-правилният е този, който е изцяло син.
Скрит текст:
Какъв друг може да препоръчате или този си е окей?

# 346
  • Мнения: 1
Електроепилация има в Шумен.
Нина се казва, и е на 74г. тел за връзка 0898281002, който иска може да се свърже с нея и да разговаря.
Аз правя процедури при нея за лице, и съм много доволна.
А цяло тяло с лазер.
А като маха космите с иглата по 1 път ли пуска ток или по повече в 1 корен?

# 347
  • Мнения: 59
Здравейте. Правила съм общо 10 процедури до сега, по късно днес ще е 11-тата.
С диоден лазер, на подебели тъмни косми, светла кожа и по-силно окосмяване (наследствено, не е свързано с никакви хормонални проблеми).
На ръцете има редукция на косми, бих казала около 50%, по краката да речем около 70%, на подмишниците има най-добър резултат - около 90%, почти няма косми, а тези които излизат, растат доста забавено. Обаче, зоната интим изглежда почти както преди началото на процедурите. За 10 процедури очаквах по-добър резултат, даже очаквах поне на една зона (ако не и навсякъде) да са изчезнали напълно.
Първите 8 процедури ги заплатих като пакет наведнъж, не се замислях особено помежду всяка и не следях напредъкът толкова и си казвах: айде след тази сигурно ще има резултат....
След тях, реших да направя поне още 2 за да станат вкупно 10. След тези две си казах айде още поне 2-3.
Обаче днес реших да погледна снимките които съм правила след първите две процедури и не знам дали и до кога да продължавам. Май още днес ще отида и приключвам. Наистина съм разочарована. За интимната зона, както и други писаха, забелязах че набързо минават, обаче поне някаква редукция щеше да има. Това е моя опит с лазерната епилация

# 348
  • Мнения: 951
Предполагам, че може да е от вида на лазера и с александритен да е по-добър ефектът. Ще видим.

# 349
  • Мнения: 1 404
Здравейте! По брадичката имам обилно светъл мъх и около 10-15% по-твърди, тъмни косми, които в момента отскубвам. От всичко прочетено тук стигам до извода, че електроепилацията е по-подходяща в подобни случаи. От Варна съм и видях в първия пост адрес на студио, което предлага услугата, но когато се обадих ми казаха, че козметичката се е сменила. Някой има ли информация за друго място във Варна, където правят електроепилация?
Т.е. вече не правят електроепилация, така ли?
Не знам дали ще намериш друго място във Варна. Точно това обсъждаме тук - че тези услуги са кът в България. Ето, например, аз мога да потвърдя, че в София няма читава козметичка, която да се справя добре. Не знам как е възможно - все пак, столица се водим.
По-нагоре препоръчаха дама в Шумен. Помисли дали не можеш да пътуваш дотам, ако се налага. Близко ти е.
Гърне, днес се обадих пак и жената, която ми вдигна ми обясни с подробности. Козметичката, която е правила електроепилация се е пенсионирала по болест и вече не работи дори и от вкъщи. Обеща ми, че ще пусне запитване в някаква тяхна професионална група и ако има отговори, ще ми изпрати съобщение по Вайбър. Иначе днес си правих лазерна епилация на други зони - вежди и горна устна. Не знам доколко е безопасно на веждите. По време на процедурата въпреки плътните очила виждах червени мълнии, после ме заболя глава. Обаче вече ми писна от ежедневното скубане и като видях, че предлагат такава зона, се изкуших. Някой друг правил ли е епилация на вежди?

# 350
  • София
  • Мнения: 4 350
Има ли разлика между диоден и александритен, ако косъмчетата са светлокестеняви, а кожата - светла? Казаха ми, че с александритния боли повече.
Аз след трета процедура с диоден съм също по-скоро разочарована. Очаквах, че повече косъмчета ще паднат на интимната зона, но не. Първият път ме боля най-малко, може би е бил най-слаб лазера, и паднаха много повече. Настройвам се подобно на една от предните потребителки, че ще падне щракане и болка още много пъти. С всяко посещение настройват все по-силно лазера, повече ме боли, а резултат особен няма.
А, и още един въпрос - ако боли, тогава ли върши работа лазера?

# 351
  • Мнения: 5 948
Някой друг правил ли е епилация на вежди?
Аз съм правила, но само в зоната между самите вежди, понеже моите природно си бяха леко сключени. Под арките ми казаха, че е леко опасно и не е много редно да се извършва.
Благодаря за инфото за електроепилацията!

Има ли разлика между диоден и александритен, ако косъмчетата са светлокестеняви, а кожата - светла? Казаха ми, че с александритния боли повече.
Да ти кажа, при светлокестеняви косъмчета, според мен, нито единият от двата лазера няма да даде хубав ефект, но все пак - александритният е по-подходящ в случая.
Ако са настроени на много висока степен, и при двата типа лазери ще има болка.

# 352
  • Мнения: 1 404
Гърне, над арките на веждите ми правиха - така съм ги оскубала в ранна тинейджърска възраст. Под и аз не бих посмяла. А твоят резултат между веждите какъв е?

# 353
  • Мнения: 5 948
А твоят резултат между веждите какъв е?

Много добър, но там съм правила и поне 10 процедури електроепилация. Освен това, май с възрастта, а и от скубането в продължение на години преди това, от само себе си ми се бяха разредили, още преди да почна с лазера.

# 354
  • 1st floor
  • Мнения: 9 137
Аз направих втората процедура в G Point преди десет дни. Чакам с нетърпение да опадат, че някак стоят в кожата и не мога да ги обръсна, а се виждат. Angry Така беше и първия път преди да паднат.
Момичето ме предупреди, че след втората или след третата процедура е възможно космите да пораснат повече или по-бързо (не разбрах точно), но някой тук се беше оплакал, а и аз някъде четох в нета, че е възможно. Активизирали се някакви заспали коренчета или нещо от сорта.

# 355
  • Мнения: 59
Аз ще сменям студиото/козметичката. След 2ра процедура интим от вътрешните закътани местенца😁 - нищо не окапва. Или не съобразява анатомичните особености като минава с лазера. Или го пуска много слабо, защото при мен почти няма болка и парене, а съм доста чувствителна. Тук чета, че при процедурите си боли.
И при мен е така, никаква болка, нищо. И никакъв резултат в зоната интим (в другите зони има някакъв резултат).

# 356
  • Мнения: 193
Преди около 3 години почнах курс с александритен лазер на подмишниците и минах 5 процедури, оттам насетне имам по 2-3 косъма на подмишница и съм много доволна. Сега, една бременност по-късно (вече не кърмя) се замислям и за цели крака. Сумата там обаче е доста висока за александритен лазер и се чудех дали диоден си заслужава. Със светла кожа и тъмни косми съм.

# 357
  • София
  • Мнения: 5 762
Всички козметички казват,че интим е най-трудно повлияващата се зона. Аз общо имам там 16 процедури през годините. Останали са около 30%.
Като чета няма чудо спасяващо от болката(мазала съм се с лидокаин,ефект няма).
Преди много години една дама от щатите казваше за крем,които прониква дълбоко и обезболява,но в БГ го нямаше наличен.

# 358
  • Мнения: 757
Електроепилация има в Шумен.
Нина се казва, и е на 74г. тел за връзка 0898281002, който иска може да се свърже с нея и да разговаря.
Аз правя процедури при нея за лице, и съм много доволна.
А цяло тяло с лазер.
А като маха космите с иглата по 1 път ли пуска ток или по повече в 1 корен?

По 1 път пуска ток в корена, много рядко ми се е случвало да повтори. Ако самия косъм не излезе, тогава повтаря.

# 359
  • Мнения: 16 876
Днес посетиха Gpoint, на теория всичко добре. Но не ме напуска мисълта как хигиенизират накрайника след посещение? Още повече на интим например. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт