Ролята на партньора в кариерното развитие на жената

  • 3 708
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 649
И мъжът, и жената е трудно да имат кариерно развитие без подкрепата на партньора си.

# 31
  • Мнения: 3 611
Кариерата /професионалното развитие/ за жена е възможно, само ако тя няма съпруг/партньор и деца. Всичко останало са постоянни компромиси и носене на три дини под една мишница.

# 32
  • София
  • Мнения: 16 197
Има домашни помощници, така че едната диня може да отпадне. Има бавачки и добри частни училища, така че и втората диня може да отпадне. Необходимото условие е, обаче, съпругът да не гледа на жена си като на чистачка и бавачка, а като на равен. Последното е много трудно, защото мачизмът в България се възпитава не само вкъщи,  а навсякъде - училища, спорт, политика. Иска се равнище на интелект далеч над средния мъж.

# 33
  • София
  • Мнения: 13 155
Възможно е, но при пълно себеотдаване на разширеното семейство.
Имам приятелка, която е доцент в много специфична област. Постоянно пътува в страната и в чужбина. Чете лекции, пише научни статии, участва в проекти и работни групи. Има 3 деца на възраст между 5 и 15 години. Така си организира ангажиментите, че събота и неделя си е вкъщи. През седмицата двете баби са ангажирани с водене и вземане на децата, с родителските срещи и т.н. Съпругът й се грижи през седмицата децата да са нахранени и научили. Той ни е колега юрист и има по-голяма гъвкавост. Имат помощница за домакинството.

# 34
  • Мнения: 68
Има домашни помощници, така че едната диня може да отпадне. Има бавачки и добри частни училища, така че и втората диня може да отпадне. Необходимото условие е, обаче, съпругът да не гледа на жена си като на чистачка и бавачка, а като на равен. Последното е много трудно, защото мачизмът в България се възпитава не само вкъщи,  а навсякъде - училища, спорт, политика. Иска се равнище на интелект далеч над средния мъж.

Напълно съм съгласен. Тези услуги, обаче, са налични и то не постоянно и с неголямо качество, само в големите градове.

А, от друга страна, мачистите се преселват в големите градове в търсене на работа.

Заплетен въпрос...

# 35
  • Мнения: 6 585
Има домашни помощници, така че едната диня може да отпадне. Има бавачки и добри частни училища, така че и втората диня може да отпадне. Необходимото условие е, обаче, съпругът да не гледа на жена си като на чистачка и бавачка, а като на равен. Последното е много трудно, защото мачизмът в България се възпитава не само вкъщи,  а навсякъде - училища, спорт, политика. Иска се равнище на интелект далеч над средния мъж.

Напълно съм съгласен. Тези услуги, обаче, са налични и то не постоянно и с неголямо качество, само в големите градове.

А, от друга страна, мачистите се преселват в големите градове в търсене на работа.

Заплетен въпрос...

От трета страна и феминистките също там се преселват. Да си виждал войнствена феминистка на село?
Колко от бгмамите пишат от село и колко - от големите градове?
Когато живота е яко бачкане, човек няма време за простотии.

# 36
  • Мнения: 14 847
По повод якото бачкане, има един израз - който няма глава, има крака. С леки граматични вариации. Вътрешната миграция се саморегулира, а за неуспелите да мигрират и без това няма шанс.
На мен ми е интересно защо някои мъже хем се мъчат да прескочат регулирането, хем искат да се ползват от позитивите му.

# 37
  • Мнения: 6 585
Винаги ми е било интересно как става така, че един куп жени, включително непознати, знаят далеч по-добре от мен какво искам, какво прескачам и какво ползвам.
Вероятно прословутата женска интуиция? А дано, ама надали.
По-вероятното обяснение е, че (без да обобщавам или визирам конкретно някого) за предлаганото от не малък брой жени, няма особено търсене и поради този факт е измислена мантрата за получаващите, облагодетелствани мъже и вечно ощетените (и обезчестени) жертви - жените.

# 38
  • Мнения: 3 611
Винаги ми е било интересно как става така, че един куп жени, включително непознати, знаят далеч по-добре от мен какво искам, какво прескачам и какво ползвам.
Вероятно прословутата женска интуиция? А дано, ама надали.
По-вероятното обяснение е, че (без да обобщавам или визирам конкретно някого) за предлаганото от не малък брой жени, няма особено търсене и поради този факт е измислена мантрата за получаващите, облагодетелствани мъже и вечно ощетените (и обезчестени) жертви - жените.
Типично мъжка гледна точка. Важното е да има кой да му готви мусаката, да пере гащите, да знае къде са чор-рапите.

# 39
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
аз нищо не разбрах
кой ,на кого,какво предлага,
с какво качество,и защо било да бъде иначе ???
..липсва ми човечето,което се чеше по главата

# 40
  • Мнения: 14 847
Аз разбрах почти всичко дотука, освен едно - защо се припозна в образа на пресирания от феминистките съвременен мъж.

# 41
  • Мнения: 6 585
Тъкмо мислех да се обзалагам дали до 3-то или до 5-то мнение ще бъде изваден доводът за прането на чорапите (му Simple Smile )
А то веднага, още в първото Simple Smile Simple Smile

# 42
  • Мнения: 3 611
Тъкмо мислех да се обзалагам дали до 3-то или до 5-то мнение ще бъде изваден доводът за прането на чорапите (му Simple Smile )
А то веднага, още в първото Simple Smile Simple Smile
Наааали? Не е трудно да се отгатне, какво очакват да чуят мъжете.

# 43
  • София
  • Мнения: 16 197
И той (Тоя?) си мисли, че знае как взима решения...Не прочел нито един учебник по псiхология, камо ли по-съвременни научни трудове, обаче знае.

Не е никаква интуиция. Наука е. Всъщност социалните мрежи знаят за теб повече, отколкото ти самият (ref: Mihal Kosinski). И да, бг-мама е социална мрежа.

Общи условия

Активация на акаунт