Някои хора никога не се променят

  • 14 619
  • 459
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 497
Има български психолози, с които може да работи онлайн. Няма нужда нито от езика, нито да излиза от дома си, за да потърси такава помощ.

Тя няма нужда от български психолози онлайн. Ако имаше, щеше да го е направила.

# 301
  • INFJ
  • Мнения: 9 739
Тя ако знаеше от какво има нужда, отдавна нямаше да е с този мъж.

# 302
  • Мнения: 34
От 18 годишна съм с този човек,даже още не бях завършила.Баща ми почина същата година,майка ми замина за Гърция и аз останах съвсем сама с моя си мъж до ден днешен.С годините какво ли не сме преживявали.А и живота в чужбина не е лесен ,особено в началото докато се устроиш.Той бързо си намери тук приятели българи с които да си излиза от време на време.Ревнува ме от тях ,не ми два да нося тесни дрехи вкъщи когато са на гости.Когато се държа с някой по ведро и любезно ми казва че мъжете са фантазьори и приемат моето отношение като флирт.Затова не мога да работя там където има мъжко присъствие.Мъжка изкривена логика.Винаги когато имам работа навън сама без него трябва да бързам да се прибирам.Например вчера отидох на магазина и знаете зяпам си ,избирам си и е минало повече време.Като се прибрах ми вика много се забави.Еми жена съм кой не обича пазаруването.И така съм имала контрол които и мен понякога ме е задушавал.Работила съм две години като чистачка на два часа.И тогава не малко сме се карали.Вика /айде свършвай по бързо и си идвай.Еми аз работя как по бързо,не съм робот.И се почват проблемите с доверието.Противопоставях му се ,но до едно време.
Напуснах защото предпочетох спокойствието вкъщи.
Има още много примери но сега не мога да пиша много защото си е вкъщи ,а ако разбере че пиша във форум сигурно ще ме убие.

# 303
  • Мнения: 497
Има още много примери но сега не мога да пиша много защото си е вкъщи ,а ако разбере че пиша във форум сигурно ще ме убие.
[/quote]

Потърсете веднага щом иде на работа център против домашното насилие. Най-напред по телефона, но той не трябва да ви чува.
Безплатно е, те ще ви помогнат за всичко.
Те ще ви обяснат.

# 304
  • INFJ
  • Мнения: 9 739
Изобщо не ми е ясно как още вярваш, че го обичаш този човек. Замисли се дали наистина е така, и много хубаво си помисли как искаш да прекараш останалата част от живота си.
Аз се отвратих от него от няколко твои изречения, не знам как е възможно ти да не си. И наистина се опитай да осмислиш какви са ти разбиранията за любовта, дали ще е чрез психологическа помощ, дали книги ще четеш, каквото си избереш, но имаш спешна нужда да го направиш. Това не е любов, а някаква извратена игра между насилник и жертва.

# 305
  • Мнения: 1 322
Морска звезда, това последното, дето го написа - ми ти живееш в абсолютен тормоз. Единственото, което още не ти е забранил, е да дишаш. Спасявай се, това не е живот.

# 306
  • София
  • Мнения: 4 379
Аз не знам дали вярвам на историята. Започна се със сайтове за запознанства, стигна се до тормоз Не, че няма такива жени , ама...

# 307
  • INFJ
  • Мнения: 9 739
Не е за първи път някоя да се е вторачила в някакъв незначителен детайл (като сайтове за запознанства), докато цялата й къща гори.

# 308
  • Мнения: 34
Той никога не е проявявал физическо насилие към мен.Не ме е обиждал .Не е такъв човек.Държи се с мен мило.Не ме задържа чрез  физическо насилие вкъщи.Не искам да се оплаквам на институции защото не се чувствам насилена а зависима от него.

# 309
  • Мнения: 3 597
Как според теб това, че ти забранява да работиш не е финансово насилие?!
За Бога та ти дори не можеш да си тръгнеш, ако поискаш.

# 310
  • Мнения: 9 467
Морска звезда,
Аз също съм чужбина. Нямате ли приятели семейства и как мъжът ти те следи, кога си се прибрала вкъщи, той работа няма ли?
Насилие е неговото, не е нормално.

# 311
  • Мнения: 1 322
Ама насилието не е само физическо. Емоционалното е не по-малко пагубно. Но ти си знаеш, щом ти харесва... Аз обаче не знам какъв е този живот, дето всичко ти е забранено, всяко твое действие се следи и критикува, нямаш право на удоволствия, на дребни ежедневни благинки.  Хората са умирали за свободата си, ти доброволно се затваряш в клетка.

# 312
  • София
  • Мнения: 35 332
Ако му кажеш - така ще изляза облечена, не знам кога ще се прибера - какво ще стане?

# 313
  • Мнения: 497
Той никога не е проявявал физическо насилие към мен.Не ме е обиждал .Не е такъв човек.Държи се с мен мило.Не ме задържа чрез  физическо насилие вкъщи.Не искам да се оплаквам на институции защото не се чувствам насилена а зависима от него.

Зависимостта е най-голямото насилие.
Защо се страхуваш от институциите?

# 314
  • София
  • Мнения: 35 332
Защото не вижда проблем, не иска да ескалира нещата, а само да си продължат без изкушенията вън.

Общи условия

Активация на акаунт