Юнски бебета 2024 - Тема 3

  • 30 957
  • 793
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 493
За козметика от детето имаме душ гел и крем  биодерма атодерм, бебето и то ще бъде къпано и мазано с нея, хубава е.
Купих и лятна рокличка за изписването, бяла с лента за глава и гащи. Така като се настроих да раждам към юли ще е вече за рокля 😭😝

# 406
  • Мнения: 948
Green arrow, благодаря за отговора, писах на нефроложката и тя каза че са чудесни резултатите, препоръчва ехограф на бъбреците след месец.
Аз за козметика най-вероятно пак ще ползвам на хип измивно, може би и лосион, за дупето предния път ползвах всичко(само ако се наложи) накрая май най- доволна останах от джинджира Алба бейби, та може би и сега така.
За изписването нещо съвсем обикновено, то тогава ще е топло, първото ми дете е зимно бебе, та още се чудя на какво да заложа. Като цяло този път мисля минимални покупки и то само необходими неща, защото накрая повечето си седят неизползвани, поне при нас беше така.

# 407
  • Мнения: 633
Момичета,вие ще слагате ли ваксина за коклюш?
Усещам се,че започвам да се панирам,навсякъде се пише и се говори за това.Според моя АГ и ЛЛ няма смисъл да я слагам,но аз все го мисля.
Знам,че в много страни е практика и се води безопасно,но мен си ми е страх,още повече че имаме и голямо дете,което ходи на градина.
Аз винаги съм била ЗА задължителните ваксини,но тук става въпрос за друго.
Чета вече доста препоръки,да не се извеждат новородени навън,докато не стане време за ваксинация,което не знам как ще се случва..

# 408
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета ! Бременна съм в 30 седмица . Вчера с моя АГ обсъждахме ваксината срещу коклюш . Той каза , че е хубаво да се сложи , но личната ми препоръча да не рискувам . Вие обсъждали ли сте това с вашия АГ ?

# 409
  • Мнения: 155
Аз не планирам такава ваксина, докато съм бременна.

# 410
  • София
  • Мнения: 386
Моят АГ ми препоръча да не се ваксинирам сега, а след като родя. И аз много се притеснявам, хипохондрик съм и малко ми трябва...ще се пазим и това е.

# 411
  • Мнения: 406
Както писах преди няколко дни и двете ми лекарки изрично казаха да не се ваксинирам.

# 412
  • София
  • Мнения: 5 549
Ако се ваксинирам,ще е зареди бебето, за да му предам някакви антитела.
На 8-ми май съм на преглед и ще го изговоря с доктора.Реално тази ваксина се поставя за пръв път на втория месец на бебето, баткото (от него ми идват основните притеснения),ще си е вкъщи ,но все пак ще играе с деца.Той има реимунизация от Юли 2023 ,но не знам доколко може да е преносител без да изявява симптоми.
Не съм го решила още.

Харесах си една люлка на Cangaroo,а мислех да не взимам.Вие ще взимате ли нещо подобно ?
https://cangaroo-bg.com/m/productView.php?id=437&lang=bg

# 413
  • Мнения: 72
Ако намеря ваксина... ще се ваксинирам. Вече няма почти никъде Boostrix за съжаление. И аз съм с малко дете, което сега е болно. Мисля да я тествам дали е коклюш и ако е и ме зарази и мен, няма да има смисъл от ваксина, защото ще се предаде имунитет ако го изкарам сега.

# 414
  • Мнения: 155
Харесах си една люлка на Cangaroo,а мислех да не взимам.Вие ще взимате ли нещо подобно ?
https://cangaroo-bg.com/m/productView.php?id=437&lang=bg


По-скоро планирам да пробвам със слинг и ергономична раница. На пръв поглед ми се струва излишна подобна люлка, но ще видим как ще се развият нещата при нас...

# 415
  • Мнения: 493
И аз разбрах че то хубаво говорят да се ваксинираме ама нямало ваксини в аптеките и в складовете. Та чуденето ми приключи 😁
Люлка ми обещаха да ми дадат едни приятели, ако забравят едва ли ще взема. С предното дете не съм купувала, то си спеше навсякъде. Слинг и ергономична раница и аз искам. Вие какви ще взимате?

# 416
  • София
  • Мнения: 5 549
. Слинг и ергономична раница и аз искам. Вие какви ще взимате?
За в началото мисля да си взема еластичен слинг,колебая се между Исара и ЕргоБейби Аура.
После със сигурност като стигне размерите,ще сменя с ергономична раница.Една Исара Куик съм харесала,но първо ще отида да пооремеря с бебенцето коя ще ми е най-удобно.

# 417
  • Мнения: 264
Аз вече писах за тива- поръчала съм я в аптека ( да предупредя че вече мнохо трудно де намират, явно хората са се втурнали да се ре ваксинират). И утре/ другиден ще в слагам. Ще си сложи и мъжа ми ( него трудно го навих, че хо е шубе от игли🤗) и също майка ми ще си сложи. Малкото ми е на 2.5, ходи на ясла, но е сравнително най-скоро реваксиниран, та мисля че там сме Ок.
Аз я слагам в 32/33 седмица ( но може и по-рано да се сложи… просто трудно изнамерихме ваксини😢), като живи здрави, трябва да има поне 20 дни преди моето секцио ( имам дата края на май). 
Момичета,вие ще слагате ли ваксина за коклюш?
Усещам се,че започвам да се панирам,навсякъде се пише и се говори за това.Според моя АГ и ЛЛ няма смисъл да я слагам,но аз все го мисля.
Знам,че в много страни е практика и се води безопасно,но мен си ми е страх,още повече че имаме и голямо дете,което ходи на градина.
Аз винаги съм била ЗА задължителните ваксини,но тук става въпрос за друго.
Чета вече доста препоръки,да не се извеждат новородени навън,докато не стане време за ваксинация,което не знам как ще се случва..

# 418
  • Мнения: 738
Еластичен за първите 3-4 месеца със сигурност. Заглеждам и муселиновия, но нещо не ми харесва как застава с новородено. После тъкан и ще се пробвам без раница, но щв го решавам на момента в зависимост от нуждите ми. Раницата ми това кръста повече, но пък се поставя много бързо. Иначе си пазя тодлърската раница на Лени Лам за след годинка и нещо май беше. Не съм фен на регулируемите та и бебешкия размер ще го взема нерегулируем.

# 419
  • Мнения: 94
Много ми хареса на едно изложение слинг с халки на Исара от лен и бамбук изглежда лесен за слагане, а и за топло време е супер само 1 кат плат. Иначе имам хибридна носилка, но я препоръчват след 40тия ден и май ще си наема слинг за начало и тъкмо да видя удобно ли е.

Общи условия

Активация на акаунт