Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 84

  • 43 160
  • 889
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 92
Да приеха в днес,отстранили са образованието,взели да материал и до седмица щели да излезнат резултатите.
Цялата е обинтована.
Моля се да е по-малкото зло.
Утре на визитация ще видим какво ще кажат,въпреки че тя не всичко ми споделя,тъй като съм с новородено и кърмя и се тревожи и за мен,от стреса че ще ми спре кърмата.
Много тежък период за цялото ни семейство.
Преди няколко месеца стана баба за втори път и сега това и се стоварва .
Но то никога за такава коварна болест не е момента
И тази неясното побърква най много

# 151
  • Добрич
  • Мнения: 5 495
Vladince, преди да излязат резултатите от биопсията  само предположения се правят.

Нормално е да е бинтована и да има голямо количество марли и лепенки. Обикновено слагат достатъчно обезболяващи и няма болка, а само дискомфорт.

Запазете спокойствие, особено щом има толкова малко бебе в семейството. Каквото и да е образуванието се лекува, а това е най-важното!

# 152
  • Мнения: 178
Vladince, всичко ще мине и ще замине, ще се подредят нещата! Моля се на Бог! Бъди оптимист пред мама, вдъхвай й кураж и сили, и най-вече всички заедно трябва да вярвате, че този период ще остане зад гърба ви, и ще видиш, че ще се случат нещата! Ти като имаш въпроси питай, търси съвет, мнение, ако нещо те притеснява. Гледай да си здрава и силна, и не се тревожи излишно, изчакайте резултатите и евентуално малко борба ще е около вас, но покрай борбата той живота вас ще чака, така че да не забравяте да се смеете, радвате, да се наслаждавате на хубавото в него. Надявам се да не попаднеш в дупка, или да е замалко .. 
Иначе и моите резултати до две седмици, даже май нямаше и толкова и бяха готови. Хайде, стискам палци хистологията да не е тревожна!
Лека нощ Simple Smile

# 153
  • Мнения: 92
Благодаря ви за подкрепата!
С времето предполагам ще свикнем с диагнозата и ще се мобилизиране,то и друг избор нямаме.
Ще се справим знам.
Когато има някакво развитие пак ще пиша

# 154
  • Варна
  • Мнения: 888
Момичета,бяхте споменали за някакви болкоуспокояващи лепенки преди поставянето на Золадекс,но никъде не са чували.Имало само с Нурофен,но след инжекция.Бихте ли казали името и откъде ги купувате.При нас положението не е добре.Тумора много е пораснал и гърдата се деформира.Онколожката каза,че за първи път вижда такова нещо,но лечението се бави,защото няма доставка на рибоциклиб все още.Закупихме лекарствата и днес е четвърти ден откакто ги пие.Вчера започна и радиохирургията на метата.Като видяха гърдата решиха и нея да я облъчват.Имам и притеснения за размера на тумора.Ако наистина расте,на Пет-а беше малко над 3см,а сега е примерно 5см,след 3м,ще правят пак скенери да видят дали има ефект от лечението и може би ще има грешка в оценката.Имаме час на 4-ти за ЯМР,защото не ми дава мира,какво е това в другата гърда,решиха че е киста.Може ли да го направим при положение,че е на таргетна терапия.Гърдата все още не я облъчват,само илиячна кост.Почнах и да си мисля,че има грешка в хистологията,но на две места излезе еднаква с разлика в Ки 3-5%.Втората е при доц.Калчев.

# 155
  • Мнения: 297
Ето това ползвам
Дано има в БГ
Пращам ти и на ЛС да не се изгуби тук

# 156
  • Варна
  • Мнения: 888
Благодаря много.Зет ми е в Германия,дано да има.

# 157
  • Мнения: 645
Алатеа, пет скенера не е надежден за размера на тумора, моят беше 1,3 -1,5 мм на пет скенера, на ЯМР излезе 2,2-3,1. И комисията взе предвид ЯМР.
Ако ки-то е толкова ниско, не би следвало толкова бързо да расте. Успех на сестричката ти!

# 158
  • Варна
  • Мнения: 888
Ки-то е 35-40%.Разликата в хистологиите е 3-5%.Може би не съм обяснила правилно.

# 159
  • Мнения: 21
Момичета,бяхте споменали за някакви болкоуспокояващи лепенки преди поставянето на Золадекс,но никъде не са чували.Имало само с Нурофен,но след инжекция.Бихте ли казали името и откъде ги купувате.При нас положението не е добре.Тумора много е пораснал и гърдата се деформира.Онколожката каза,че за първи път вижда такова нещо,но лечението се бави,защото няма доставка на рибоциклиб все още.Закупихме лекарствата и днес е четвърти ден откакто ги пие.Вчера започна и радиохирургията на метата.Като видяха гърдата решиха и нея да я облъчват.Имам и притеснения за размера на тумора.Ако наистина расте,на Пет-а беше малко над 3см,а сега е примерно 5см,след 3м,ще правят пак скенери да видят дали има ефект от лечението и може би ще има грешка в оценката.Имаме час на 4-ти за ЯМР,защото не ми дава мира,какво е това в другата гърда,решиха че е киста.Може ли да го направим при положение,че е на таргетна терапия.Гърдата все още не я облъчват,само илиячна кост.Почнах и да си мисля,че има грешка в хистологията,но на две места излезе еднаква с разлика в Ки 3-5%.Втората е при доц.Калчев.

@Аlatea, и аз съм със същия проблем. Днес си получих резултатите от ЯМР и съм в ступор. Първоначално измерено 2,5см, после 3см, според ЯМР е над 5см.
😭😭😭 Как расте толкова бързо, как? Имам един лимфен възел с едем, написано вероятно "ангажиран", което предполагам е с метастаза.Чакам и Пет скенер, но не знам какво да правя и да мисля.

# 160
  • Добрич
  • Мнения: 5 495
Момичета, ЯМР е по-прецизен за размера. Затова си мислите, че туморите растат толкова бързо. Просто размерите не са били определени правилно преди това.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 888
sunny_tulip,аз се притеснявам,за оценката аслед 3 мес.лечение.Да не решат че тумора не се повлиява.Досега не можехме да направим ямр,но вече имаме зелена светлина.Иначе съм доволна от предписаната терапия.Изчетох всички американски протоколи.Твоя тумор с какви показатели е.Доколкото разбрах големината не е проблем.Има с по малки размери и по агресивни тумори.Важно е да се започне правилно лечение.При сестра ми гърдата се деформира,все едно нещо я е засмукало.

# 162
  • Мнения: 645
Туморите не растат толкова бързо, ехография и пет скенер не са толкова прецизни, колкото ЯМР.
На мен и на пет, и на ехограф ми излизаха тумори под 2 см, около 1,3-1,5. ЯМР е най прецизен,на него се разчита.   Там ми показа 2,3-3,1. Затова и комисията взе предвид ЯМР при мен.
Момичета, аз имам само една и имунохистохимия от Токуда, без второ мнение и взех да се паникьосвам. От няколко дни стражеви лимфен възел ми е болезнен на опипване на самата гърда. Онколожката ме прегледа, каза да не го ръчкам и пипам повече, и че не напипва нищо подозрително под мишниците. Да не се притеснявам. И сега се вкарах в едни филми. От стрес горната ми челюст е схваната. Ще ида другата седмица на второ мнение за патолог, че това паниката е страшна работа.

# 163
  • Мнения: 21
Момичета, току що си изчетох напълно ЯМР с контраст. Оказва се, че имам лезия 5 см и още две лезии около 1см. Разбирам, че в мултифокален. Може ли да ми пишат момичета, които са били с такъв тумор. Какви са стъпките? Четох вече, че мастектомия е най-сигурният и често практикувам вариант?Как протича този процес?

Чакам резултати от 5 скенер и ще се чуя с др. Вълкан Иванов.

# 164
  • София
  • Мнения: 6 746
Аз съм с мултифокален лобуларен карцином, тъй като 3 години преди това бях с дуктален на другата гърда, се направи мастектомия и на двете и сложих първо експандери, после импланти.
За предишния имах вече химия и лъче, така че ми остана само хормоналната терапия за този, при теб предвид, че е първичен, лекарите ще преценят.

Общи условия

Активация на акаунт