Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване 84

  • 43 260
  • 889
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 374
Renji, покачването от 19 на 23 за няколко месеца НЕ е притеснително. Сега са вирусните месеци, от настинка/ инфекция се променя маркера.
При майка го приеха за сериозно, когато започна да се удвоява. Сипи си едно и след месец пак провери, но в същата лаборатория!
Dz ,в Надежда на диспансерния беше 24 даже, преди месец ,реших че разликата идва от лабораториите и затова изчаках и пуснах пак в моята си,но и тук си е на горе 22.9.На диспансерния и левкоцитите бяха високи и питаха дали съм боледувала ,но не съм.Гледам да не го мисля много,но пък и се чудя защо след ,като махнах жлезите вместо да пада се вдига,то така по малко по малко и ще мина референтните.Чудя се хапчетата дали оказват влияние .Сипвам си едно,но дано тръгне надолу и да няма нищо притеснително.

Последна редакция: сб, 16 мар 2024, 19:57 от renji

# 91
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 205
DZ,с балконските цветя направо ме спечели ❤! Преди две седмици си казвах,че няма да купувам тази година,защото после няма кой да ги гледа 😁,но тези дни извадих сандъците и ще купувам 😊.
Човек трябва да си доставя радости в живота!
Прегръщам всички и ви се кефя,помагате ми много! 🤗

# 92
  • Мнения: 3 999
Lazy Daisy, аз не купувах нови дрехи за мен, защото няма да има кой да ги носи😉
Слагай цветята и им се радвай🤗

renji, може да е минал вирус през теб и да не си разбрала. Изчакай месец и пак провери!

# 93
  • Мнения: 178
Добро утро, макар, че вече си е добър ден Simple Smile
Да прощавате, ако съм ви убидила с нещо и дано Бог да ни прости! Flowers Four Leaf Clover

Не знам дали ще съм полезна, но дано поне малко да те успокои, rendji, сега като бях на PET скенер, нали ми гледаха изследванията, които непосредствено преди това ми бяха пуснали от диспансера, и докторката обърна внимание на тумурния маркер и ми каза, че да, трябва да се следи, но да имам предвид, че могат да са фалшиво отрицателни или фалшиво положителни, и най-добре е да се следя с образните. Нещо такова ми каза, и то ми го каза, за да бъда по-спокойна и да не влизам в излишни филми.

# 94
  • Мнения: 1 374
По принцип ,най -вероятно съм изкарала нещо с децата без да разбера,защото на диспансерния имах високо левкоцити и др,отклонения в ПКК,убеждавам се  че няма логика да е от друго ,все пак нали уж съм с неивазивен карцином.Но все пак от тогава мина месец и пак е на горе.Гледам да не го мисля,но знаете как е,като се сетиш и те стяга в гърлото.

# 95
  • Мнения: 330
По принцип ,най -вероятно съм изкарала нещо с децата без да разбера,защото на диспансерния имах високо левкоцити и др,отклонения в ПКК,убеждавам се  че няма логика да е от друго ,все пак нали уж съм с неивазивен карцином.Но все пак от тогава мина месец и пак е на горе.Гледам да не го мисля,но знаете как е,като се сетиш и те стяга в гърлото.
Renji  в твоя случай ще имаш ли някакво наблюдение.Мисля,че няма място за притеснение.Аз със мултифокален инвазивен Тм ми беше 18.

# 96
  • Мнения: 1 374
По принцип ,най -вероятно съм изкарала нещо с децата без да разбера,защото на диспансерния имах високо левкоцити и др,отклонения в ПКК,убеждавам се  че няма логика да е от друго ,все пак нали уж съм с неивазивен карцином.Но все пак от тогава мина месец и пак е на горе.Гледам да не го мисля,но знаете как е,като се сетиш и те стяга в гърлото.
Renji  в твоя случай ще имаш ли някакво наблюдение.Мисля,че няма място за притеснение.Аз със мултифокален инвазивен Тм ми беше 18.
Да ,ще си имам стандартно  диспансерно наблюдение,както при всички.Първо на 3м,после на 6 м.и след това 1 път в годината.Май месец ще ми е втори диспансерен и ще правя ЯМР на гърди.По принцип един от онколозите изрази мнение ,че няма нужда от прегледи на 3м и можем да ги разредим,но на мен така ми е по-спокойно и те доволни ,че си взимат парите и аз ,че провеждам профилактика .

# 97
  • Мнения: 330
По принцип ,най -вероятно съм изкарала нещо с децата без да разбера,защото на диспансерния имах високо левкоцити и др,отклонения в ПКК,убеждавам се  че няма логика да е от друго ,все пак нали уж съм с неивазивен карцином.Но все пак от тогава мина месец и пак е на горе.Гледам да не го мисля,но знаете как е,като се сетиш и те стяга в гърлото.
Renji  в твоя случай ще имаш ли някакво наблюдение.Мисля,че няма място за притеснение.Аз със мултифокален инвазивен Тм ми беше 18.
Да ,ще си имам стандартно  диспансерно наблюдение,както при всички.Първо на 3м,после на 6 м.и след това 1 път в годината.Май месец ще ми е втори диспансерен и ще правя ЯМР на гърди.По принцип един от онколозите изрази мнение ,че няма нужда от прегледи на 3м и можем да ги разредим,но на мен така ми е по-спокойно и те доволни ,че си взимат парите и аз ,че провеждам профилактика .
Правилно си постъпила.А КТ или Пет скенер?Според мен поне веднъж годишно не е лошо да се прави.

# 98
  • Мнения: 1 374
Ами те ги редуват май,след ЯМР ще нещо от тези,пет или скенер.

# 99
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 205
Момичета,аз тепърва ще минавам ПЕТ скенер и общо взето съм в неизвестност с лечението,но от няколко дни съм в чуденка,ако ми назначат химия как би ми се отразила на зъбните импланти?
Има ли дами с такива?

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 11:43 от Lazy Daisy

# 100
  • Мнения: 1 673
Лекарите нямат никакви познания???
В имплантите на зъбите ти тече кръв, сигурно, и ще се повлияят от химията, а може би  имаш зъбни импланти и на гърлото и ще е проблем при интубирането....
Според теб лекарите, които са учили повече от 10-11 години и имат още толкова стаж са неграмотни. Много обидно. Представям си как се е почувствала анестезиологът като ти се е усмихнала... Синът ми е лекар.

# 101
  • Мнения: 434
LazyDaisy - при мен зъбите по време на химия бяха казус. Аз и други пъти съм страдала от чувствителни венци, но по време на химиото се бяха отдръпнали допълнително, бяха болезнени и кървяха. Сега при имуното пак го имам казуса, но в доста по-лека степен. Вода за уста елудрил - лечебната ми помагаше.
За зъбите и венците трябва да се грижиш по време на лечение- да.

# 102
  • Добрич
  • Мнения: 5 499
Lazy Daisy, позбавам дама, с много сериозни увреждания на костта в резултат на химиотерапията (червена и платина). Щеше да сменя зъбните импланти...
Дано при теб всичко е по най-добрия възможен начин.

# 103
  • София
  • Мнения: 3 538
Скрит текст:
Лекарите нямат никакви познания???
В имплантите на зъбите ти тече кръв, сигурно, и ще се повлияят от химията, а може би  имаш зъбни импланти и на гърлото и ще е проблем при интубирането....
Според теб лекарите, които са учили повече от 10-11 години и имат още толкова стаж са неграмотни. Много обидно. Представям си как се е почувствала анестезиологът като ти се е усмихнала... Синът ми е лекар.
Имплантите са сравнително нова "територия" у нас и най - вероятно още не се знае много за въздействието на различните химии (и медикаменти изобщо) при наличието им.
FB680797BGM, в имплантите със сигурност не тече кръв, но костта около тях е кръвоснабдена... и се знае, че химиите влияят на костите (и на зъбите в частност като интегрирани в костите).
Не виждам нищо обидно в това да предупреди пациентът, че има импланти; пирони; пейсмейкър; алергии; диабет; високо кръвно; проблеми със сърце, бял дроб, бъбреци; какви лекарства приема и т.н. и т.н. Дори е задължително да го направи!
Всеки лекар е специалист в дадена област, не може да знае всичко.
Синът ти като е лекар защо не го попиташ колко е компетентен в областта на имплантологията?!
Имплантите (независимо къде и какви) са много сериозна инвестиция за притежателите им и няма нищо по- нормално от това да предупреждават за тях!

# 104
  • Мнения: 1 673
Много нова територия са имплантите, да. Има няма 20 години. И костите около тях по-специално са много обилно кръвоснабдени....
Няма обидно да сподели и предупреди каквото си пожелае.
Обидно е когато лаик твърди, че "лекарите нямат никакви познания".

Общи условия

Активация на акаунт