Въпроси и отговори за майчинството и новите промени - 4 част

  • 27 652
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Бургас
  • Мнения: 363
Прочетет какво пише тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=175462.0

# 226
  • Мнения: 9 050
Отговорих и! Как може някой толкова глупости да напише  #2gunfire Ей, аман от самоуки счетоводители и юристи. Чела, недочела и всява паника.

# 227
  • Sofia
  • Мнения: 7 021

Май е вярно!  Shocked
от страницата на НОИ:
"Националният осигурителен институт информира всички осигурени майки с деца до 9-месечна възраст към 1 януари 2007 г., че имат право на остатъка от отпуска и парично обезщетение за бременност и раждане до 315 дни. Отпускът се разрешава с писмено заявление до работодателя, който изплаща и обезщетението."

ЗНачи от тези 315 дни полза има само за майките с висока заплата на държавна работа.

# 228
  • Мнения: 9 050

Май е вярно!  Shocked
от страницата на НОИ:
"Националният осигурителен институт информира всички осигурени майки с деца до 9-месечна възраст към 1 януари 2007 г., че имат право на остатъка от отпуска и парично обезщетение за бременност и раждане до 315 дни. Отпускът се разрешава с писмено заявление до работодателя, който изплаща и обезщетението."

ЗНачи от тези 315 дни полза има само за майките с висока заплата на държавна работа.

Абе, ей! Стига сте писали глупости, бе. Аз си го ползвам този отпуск, получавам си парите от НОИ и не съм на държавна работа.

# 229
  • Sofia
  • Мнения: 7 021
Да, прочетох сега приложение 2, от НОИ са, отдъхнах си!
ТОва горе май се отнася за "завареното" положение, които получават чрез работодателя.



# 230
  • Мнения: 9 050
Да, прочетох сега приложение 2, от НОИ са, отдъхнах си!
ТОва горе май се отнася за "завареното" положение, които получават чрез работодателя.





А така, спокойно! Сега трябва да мислиш само за хубави неща и да се подготвяш за бебчо. 315-те дни са ти сигурни. Ще си получиш парите.   bouquet

# 231
  bouquet  Hug   bouquet  Hug
прекрасна вест за новородената принцеска! Grinning да им е честито на двамата виновници, нека и тримата бъдат живи и здрави, много усмихнати и щастливи!!!  Simple Smile

# 232
  • Мнения: 139
имам въпросче, знам, че е дискутирано, но не успях да  намеря къде точно, а инфото ми трябва спешно.
вторият болничен, който се дава от педиатъра по кое време след раждането трябва да го взема?
за сега съм дала само болничния от родилното.
благодаря ви предварително за отговорите.

# 233
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
имам въпросче, знам, че е дискутирано, но не успях да  намеря къде точно, а инфото ми трябва спешно.
вторият болничен, който се дава от педиатъра по кое време след раждането трябва да го взема?
за сега съм дала само болничния от родилното.
благодаря ви предварително за отговорите.

След изтичане на болничния лист издаден от родилния дом.

# 234
  • Мнения: 139
а случайно да знаеш, за колко време е този болничен лист, че моя вече е в НОИ.
въобще не съм погледнала, до кога е?

# 235
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
а случайно да знаеш, за колко време е този болничен лист, че моя вече е в НОИ.
въобще не съм погледнала, до кога е?

Първия болничен лист е 45 дни преди термин
Втория е за 42 дни от родилния дом
Третия е за 48 дни или за разлика до 135 дни в зависомст от раждането преди или след термин

# 236
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Ей, ДейзиГ, кога си дойде от родилното, кога вече седна пред компютъра отново да помагаш   bouquet  bouquet  bouquet. Нямам дума за такова сърдечно и добронамерено отношение към всички нас  Hug.

Страхотни сте със ЗинаСт  newsm51! Да сте живи и здрави  newsm51  Hands Clap omm

# 237
  • Мнения: 139
ДейзиГ, благодаря ти много за бързите отговори.
а самия болничен от родилното важи от датата на раждане, нали?

да ти е живо и здраво бебенцето и да се радвате много една на друга.
 Heart Eyes

# 238
  • Мнения: 139
а защо дните са 135, а не 315?

sorry за въпроса, разбрах, защо са 135, току що видях съседната темичка Simple Smile.

а всъшност след като на мен са ми изтекли 42 дни от родилното още в началото на март, мога ли да си взема сега болничен от педиатъра или е късно?

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 11:27 от divata

# 239
  • Мнения: 9 050
а защо дните са 135, а не 315?

sorry за въпроса, разбрах, защо са 135, току що видях съседната темичка Simple Smile.

а всъшност след като на мен са ми изтекли 42 дни от родилното още в началото на март, мога ли да си взема сега болничен от педиатъра или е късно?

Можете. Добре е да го предадете в работата си преди изплащането на заплатите за Март, за да не се получат обърквания.

Общи условия

Активация на акаунт