Бързи здравословни въпроси и отговори – 45

  • 26 525
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 848
Как процедирате при силно втрисане на дете (2.3г) до степен да му посинеят устните?
Снощи дъщеря ми вдигна много рязко Т до 39.5°С, за няма и 30 мин и посиня. Преди Т да достигне тези стойности, ръцете й бяха ледени и се тресеше силно цялата, казваше, че й е студено, но Т беше ниска - 37-37.5°С. Изплашихме се много с баща й и се обадихме на Спешна помощ, като междувременно дадохме Нурофен. Въпреки това Т продължи да се вдига и след неадекватното посещение на доктора от Спешна, който дори не я прегледа, ходихме до частен спешен кабинет. Т вече беше 40°С. След свещичка Ефералган спадна, но това рязко вдигане много ни притесни.  Като предистория - баща й изкара вирус с хрема и леки болки в гърлото, аз също съм с такива симптоми в момента. А детето вчера на два пъти вдигаше Т до 38.5-39°С, която се повлияваше от Нурофен. Внезапното вдигане беше трето за денонощието и това ме озадачи. Докторът от частното спешно й пусна изследвания и каза, че е вирусна инфекция с леко червено гърло.

# 211
  • Washington,USA
  • Мнения: 850
Как процедирате при силно втрисане на дете (2.3г) до степен да му посинеят устните?
Снощи дъщеря ми вдигна много рязко Т до 39.5°С, за няма и 30 мин и посиня. Преди Т да достигне тези стойности, ръцете й бяха ледени и се тресеше силно цялата, казваше, че й е студено, но Т беше ниска - 37-37.5°С. Изплашихме се много с баща й и се обадихме на Спешна помощ, като междувременно дадохме Нурофен. Въпреки това Т продължи да се вдига и след неадекватното посещение на доктора от Спешна, който дори не я прегледа, ходихме до частен спешен кабинет. Т вече беше 40°С. След свещичка Ефералган спадна, но това рязко вдигане много ни притесни.  Като предистория - баща й изкара вирус с хрема и леки болки в гърлото, аз също съм с такива симптоми в момента. А детето вчера на два пъти вдигаше Т до 38.5-39°С, която се повлияваше от Нурофен. Внезапното вдигане беше трето за денонощието и това ме озадачи. Докторът от частното спешно й пусна изследвания и каза, че е вирусна инфекция с леко червено гърло.


На 39,6 майка ме води в Бърза помощ. Помня, че някакви свещи ми слагаха също. Бях и на системи също

# 212
  • Мнения: 67
Здравейте, при резултати от мамография пише:" Дифузно изразена фиброгландуларна тъкан". Какво ли означава това?

# 213
  • Мнения: 11 876
Как процедирате при силно втрисане на дете (2.3г) до степен да му посинеят устните?
Снощи дъщеря ми вдигна много рязко Т до 39.5°С, за няма и 30 мин и посиня. Преди Т да достигне тези стойности, ръцете й бяха ледени и се тресеше силно цялата, казваше, че й е студено, но Т беше ниска - 37-37.5°С...

Такава треска има когато не може да избие Т , затова и после когато е успяла рязко е скочила. Като дете съм имала веднъж такъв случай спомням си го чак зъбите ми тракаха от студ, майка ми ми разтриваше ръцете беше ме увила с хиляда неща и не можех да се стопля. Тогава бяхме на нейната работа викнаха лекаря, който ми сложи инжекция аналгин и се пооправих постепенно.

Преди няколко години ми се случи при една гнойна ангина, но като започна да ме тресе и си знаех, че се опитва да се вдигне Т и директно пих парацетамол, от него Т изби и се стоплих...после да стигна над 39, но треската изчезна. Правих хладен душ, компреси с вода и оцет и така.

# 214
  • Мнения: 5 910
Дали тези образувания по стената на гърлото, приличащи на "мехурчета" и показани на снимката по-долу, са нормални? Не знам дали разбирате точно кое визирам. Най-голямото "мехурче" се намира под кръга, но се виждат и други.

Скрит текст:

Аз имам такива, по принцип, макар да не са много. На едно място четох, че на това му се викало "cobblestone throat" и било знак за GERD, макар да има и други причини за образуванията, като алергии, вирусни инфекции и т.н.

# 215
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 848
Как процедирате при силно втрисане на дете (2.3г) до степен да му посинеят устните?
Снощи дъщеря ми вдигна много рязко Т до 39.5°С, за няма и 30 мин и посиня. Преди Т да достигне тези стойности, ръцете й бяха ледени и се тресеше силно цялата, казваше, че й е студено, но Т беше ниска - 37-37.5°С...

Такава треска има когато не може да избие Т , затова и после когато е успяла рязко е скочила. Като дете съм имала веднъж такъв случай спомням си го чак зъбите ми тракаха от студ, майка ми ми разтриваше ръцете беше ме увила с хиляда неща и не можех да се стопля. Тогава бяхме на нейната работа викнаха лекаря, който ми сложи инжекция аналгин и се пооправих постепенно.

Преди няколко години ми се случи при една гнойна ангина, но като започна да ме тресе и си знаех, че се опитва да се вдигне Т и директно пих парацетамол, от него Т изби и се стоплих...после да стигна над 39, но треската изчезна. Правих хладен душ, компреси с вода и оцет и така.
Да, същото беше. Увих я в три одеяла и я гушнах при мен, но въпреки това продължаваше да трепери. Чак зъбите й тракаха и започна да не може да говори. Всичко стана изведнъж и много бързо. Буквално минута преди това се смееше и бърбореше в креватчето. Целият следобед беше жизнена и игрива и всичко това ми дойде неочаквано.
Днес е по-добре, изписаха й Тамифлу, дано отминава, каквото е.

# 216
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 401
При подобна температура при малко дете и аз съм си водила децата в спешен платен кабинет. Няма какво да коментирам диагнози, защото са били различни. При неспадаща висока температура съм давала аналгин по преценка на лекар.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 434
Здравейте, мъжът ми днес разбрал, че преди месец и половина от РЗИ намерили стафилококи по плотовете в кухнята, в която има готвят за дежурствата.
Никой, естествено, нищо не им е казал. Нямаме никакви оплаквания като цяло, аз само се притесних, че другата седмица всизам в болница за планово секцио.
От информацията, достъпна в интернет, не виждам да има безсимптомно носителство, но не съм сигурна.
Според вас може ли нещо да стане след месец и половина, при положение, че през това време той не е спирал да консумира храна от тази кухня /уж дезинфекцирали, но повторни проби няма/? Според него до сега ако имаше нещо, щеше да ми го е предал 100 пъти...

# 218
  • Мнения: 2 581
Скъпа Искричка,
Излишно се притесняваш. Стафилококите са навсякъде - буквално. Върху повечето от нас също.
Какво да кажа аз, като за мой късмет имам стафилококово носителство в носоглътката? Детето ми също. Според моята микробиоложка така са около 25% от населението на Земята.
А и според мен - в болницата ще сблъскаш с доста повече стафилококи, отколкото мъжа ти преди един месец.
Не го мисли, щом нямаш симптоми - не е фатално.
А за да те успокоя (надявам се) - и със стафилококова инфекция се ражда секцио 😀. Аз влязох да раждам така - болна, точно 2 седмици преди да родя ме тръшна някакъв вирус и разбира се, моят стафилокок се развихри. Кашлях като побъркана. Ами така ме оперираха, моментално ме сложиха на АБ, бебето също и след точно 2 дни бях вече екстра (с разболяването). Тъй че - дишай, всичко е наред.

# 219
  • Варна
  • Мнения: 434
Скъпа Искричка,
Излишно се притесняваш. Стафилококите са навсякъде - буквално. Върху повечето от нас също.
Какво да кажа аз, като за мой късмет имам стафилококово носителство в носоглътката? Детето ми също. Според моята микробиоложка така са около 25% от населението на Земята.
А и според мен - в болницата ще сблъскаш с доста повече стафилококи, отколкото мъжа ти преди един месец.
Не го мисли, щом нямаш симптоми - не е фатално.
А за да те успокоя (надявам се) - и със стафилококова инфекция се ражда секцио 😀. Аз влязох да раждам така - болна, точно 2 седмици преди да родя ме тръшна някакъв вирус и разбира се, моят стафилокок се развихри. Кашлях като побъркана. Ами така ме оперираха, моментално ме сложиха на АБ, бебето също и след точно 2 дни бях вече екстра (с разболяването). Тъй че - дишай, всичко е наред.
Благодаря, никога не съм се сблъсквала с тази бактерия и не ми беше ясно как се развива Simple Smile
На мен ми е все тая вече, за малкото човече се притеснявам Simple Smile

# 220
  • Мнения: 308
Момичета, понеже имам доста болки в очите, да Ви попитам някой поръчвал ли е тези добавки, ако да моля за мнение?

   https://healthstore.bg/

# 221
  • Мнения: 448
Здравейте,
Днес бях на разходка по едни каменисти пътеки. Два пъти стъпих встрани с левия крак. Съответно тази вечер съм на креватен режим, ужасно боли и не мога да стъпя на стъпалото. Слагах кълцан лук, алга сан гел, Бочко гел с джинджифил и много боли. Какво да правя?

# 222
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 848
Мястото синьо ли е, има ли оток? Ако да, на мен ми помага Хепароид крем и пристягане с ластично чорапче или ластичен бинт от аптеката. Но ще боли няколко дни, особено сутрин. Навярно е навехнато.

# 223
  • Мнения: 11 876
Ако имаш ластичен бинт може да увиеш, но не стягай чак много. Вземи Нурофен ако имаш, хем за болката, но и е противовъзпалителен.

# 224
  • Мнения: 448
Не е синьо, но може би е леко подуто под кокалчето, боли ме и на допир и отзад - над петата. Благодаря много за съвета за ластичния бинт и чорапите

Общи условия

Активация на акаунт