Бързи здравословни въпроси и отговори – 45

  • 28 424
  • 742
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 240
Какво кръвно изследване се пуска за жлъчка? Нещо ме пробожда от известно време под реброто. Може и нещо друго да е, но ще правя изследвания и мога да добавя.

# 226
  • Мнения: 1 739
Здравейте, с малкият ми син сме с конюктивит. Онзи ден вечерта започна, вчера сутринта ги заведох при педиатърката. Изписа му лечение,като каза,че е подходящо и за мен. Днес малкия е добре, имаше малко гурели сутринта само. Аз обаче се подух като балон. Вчера се пояеи леко подуване на едното око, но тази сутрин като станах е затворено почти,  другото също е подуто. Капките които слагам са тобрин. При нежелателни реакции не видях подуване точно да пише.
Сега въпроса е че личната е  втора смяна  а до тогава имам да слагам две дози от капките. Мисля да ги пропусна, вие какво мислите?
Очите все едно ме е жилила пчела,така съм.

# 227
  • Washington,USA
  • Мнения: 990
Здравейте, с малкият ми син сме с конюктивит. Онзи ден вечерта започна, вчера сутринта ги заведох при педиатърката. Изписа му лечение,като каза,че е подходящо и за мен. Днес малкия е добре, имаше малко гурели сутринта само. Аз обаче се подух като балон. Вчера се пояеи леко подуване на едното око, но тази сутрин като станах е затворено почти,  другото също е подуто. Капките които слагам са тобрин. При нежелателни реакции не видях подуване точно да пише.
Сега въпроса е че личната е  втора смяна  а до тогава имам да слагам две дози от капките. Мисля да ги пропусна, вие какво мислите?
Очите все едно ме е жилила пчела,така съм.

Алергозан бих пила.

# 228
  • Мнения: 1 739
Пих ксизал, защото това имах. Ще видя какво друго ще каже личната.

# 229
  • Мнения: 7 294
Здравейте,
Днес бях на разходка по едни каменисти пътеки. Два пъти стъпих встрани с левия крак. Съответно тази вечер съм на креватен режим, ужасно боли и не мога да стъпя на стъпалото. Слагах кълцан лук, алга сан гел, Бочко гел с джинджифил и много боли. Какво да правя?

Репарил гел.
На мен много ми помогна точно при такъв случай.

# 230
  • Мнения: 15
Здравейте. Тук ми се стори най-подходящо да публикувам въпроса си. Извинявам се предварително ако не е в правилната тема.
Някой знае ли в неотложните звена дали издават болничен лист или само амбулаторен лист(с който после се издава болничен от личния лекар) ?

# 231
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 929
Само амбулаторен лист. С него от ЛЛ може да се вземе болничен. Не зная дали практикуват за всички случаи. При нас беше за счупен пръст на крака единия път (имаше гипс) и за срязан пръст на ръката втория. ММ не е вземал болнични по свое усмотрение, ходи си така на работа. Но изрично му казаха, че има право на 30 дни за счупването, за срязването вече не помня, така или иначе не беше сериозно.

# 232
  • Мнения: 15
Само амбулаторен лист. С него от ЛЛ може да се вземе болничен. Не зная дали практикуват за всички случаи. При нас беше за счупен пръст на крака единия път (имаше гипс) и за срязан пръст на ръката втория. ММ не е вземал болнични по свое усмотрение, ходи си така на работа. Но изрично му казаха, че има право на 30 дни за счупването, за срязването вече не помня, така или иначе не беше сериозно.
А в самия амбулаторен лист ли пише колко дена болничен се полагат или ЛЛ предценява на място според амбулаторния лист ?

# 233
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 929
Ха сега, де. Мисля, че пишеше в АЛ колко дни. Но съм забравила, беше отдавна и както писах, не сме ползвали.

# 234
  • Мнения: 1 739
На мен за счупен крак директно ми дафоха болничен от Пирогоф. Първо за един месец , след това при същия лекар на преглед и още един месец ми даде. Чак след това трябваше от личната да взема, ако имам нужда от още дни. Нямах. Реално до личната ходих чак за направление за рехабилитация, болничен не съм взимала от нея.

# 235
  • Мнения: 123
Нещо от днеска следобяда рязко ми прилоша - вътрешно треперене, напрежение и като цяло обща отпадналост и погледнах, започнали са пак магнитни бури точно следобяда някъде, някой от вас да се чувства също дискомфортно от днес следобяд ?

# 236
  • Мнения: 3 106
Днес е някакъв ужас. Вероятно наистина има магнитни бури с висока интензивност. Аз съм метеозависима и цял ден кръвното като асансьор, но накрая не мога да го вдигна изобщо.
И пулс,  и кръвно се занулиха съвсем.
Никой около мен нищо не усеща, всички си щъкат усмихнати, а аз се чудех в бърза помощ ли да ходя.
Изпих около 600мл вода поне малко да се съвзема.

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 20:30 от проксима

# 237
  • Мнения: 531

Аз вече имам леко подуване на глезена. Трябва ли да ходя на рентген?

# 238
  • Мнения: 2 657
Да, на ортопед-травматолог също.

# 239
  • Мнения: 1 739
Да, като гледам-отивай. Пак да кажа, доволна съм от Пирогоф, там ще ти кажат какъв е проблема и ще пуснат ренген и каквото трябва. Ако си от София.
За моя конюктивит ми изписаха други капки с антибиотик(друга група) и антихистамин. Още съм подута, чакам да мине ноща и ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт