Бързи здравословни въпроси и отговори – 45

  • 26 855
  • 742
  •   1
Отговори
# 405
  • Washington,USA
  • Мнения: 938
Здравейте! Мъжът ми е с варицела, безброй пъпки най-вече по главата и температура от няколко дни. Освен температуропонижаващи, охлаждащ гел, спрей джинджира, ментоловия спирт за облекчаване на болката, какво друго може да се направи за облекчаване? Четох за ацикловир, но доктора не му изписа. Изписа му направо антибиотик, защото започна да кашля, но дали на своя глава да не му дам ацикловир? Някой с опит? В момента няма кой да питам. Благодаря предварително

Аз като имах шарка освен ментоловия спирт вземах хомеопатия. Много зле ми беше първите дни

# 406
  • Мнения: 11 769
Инфлуцид пи мъжът ми. Помня пишеше нещо, че помага за по-бързо възстановяване, или нещо такова.

# 407
  • Мнения: 54 819
Отекли крака имах вчера, чак пих Фурантрил. Много неприятно усещане, от коленете и надолу. Отдадох го на факта, че цялата седмица бях права. Но явно не е само при мен?

# 408
  • Мнения: 742
Каква може да е причината за зелена диария при дете? Не е приемало зелени храни, няма му нищо. Преди 2 часа акото беше сухо и твърдо. Сега редичко и зелено. Пие сироп за кашлица биокс тими от 5 дни.
Възможно е да е претоплено.

# 409
  • Мнения: 3 816
При болки в китката какво да взема за мазане? Нямало е някакъв удар, падане, ама често мъкна детето на ръце и работя на компютър. Носих 24 часа накитник, няма ефект..

# 410
  • Мнения: 54 819
Същото - зеления гел на Кройтерхоф.

# 411
  • Мнения: 1 574
Отекли крака имах вчера, чак пих Фурантрил. Много неприятно усещане, от коленете и надолу. Отдадох го на факта, че цялата седмица бях права. Но явно не е само при мен?
Днес съм 12 часова смяна..все още и в момента съм на работа😀 изцяло съм на крак,през цялото време.
 Малко са ми подути кокалчетата и толкова.Онзи ден беше нещо страшно, аз се уплаших не на шега и защото си имам разни проблеми съвсем си изкарах ума и влезнах във филма. Едната колежка ми припомни,че тя имаше такъв проблем миналото лято по същият начин.

# 412
  • Мнения: 1 731
Значи наистина не съм само аз. А на някой мина ли му без лекарства? Не съм пила нищо, а утре ми е много важно да съм на работа.
П. П. В момента едната ми китка е така скована че едва я движа. Краката още са отекли, нищо че лежа няколко часа.

# 413
  • Мнения: 473
Ябълката и ментата отводняват и помагат при отичане.

# 414
  • Мнения: 5 941
И при мен имаше оточност и болки в ставите през последните десетина дни. Отдавам го на метеорологичното време. Не се усещам болна.

# 415
  • Мнения: 1 574
Значи наистина не съм само аз. А на някой мина ли му без лекарства? Не съм пила нищо, а утре ми е много важно да съм на работа.
П. П. В момента едната ми китка е така скована че едва я движа. Краката още са отекли, нищо че лежа няколко часа.
Аз нищо не съм пила.

# 416
  • Мнения: 1 169
Някой оперирал ли си е халукс валгус ( кокалчето острани на стъпалото) и препоръчва ли такава интервенция? Интересува ме също колко трае възстановяването и дали ще мога да ходя веднага след това без помощни средства?

# 417
  • Мнения: 21
Здравейте, моята история е много дълга.. от около 2 години се чувствам меко казано ужасно.. Имам силен задух, синини по тялото, които излизат без причина болка в ставите и червени точки по тялото, които също излизат без да има видима причина.. посетила съм до момента хиляди лекари.. Кардиолог, Хематолози 3 смених, Гинеколог, 2 пулмолога, като последния ме изпрати на скенер на бял дроб преди година(скенера не показа нищо), Гастроентеролог и ендокринолог..имам над 10 кръвни извледвания за година, които не показват никакъв проблем нито със съсирване нито с останалите показатели.. Единствено изследванията от ендокринолога показаха много начална форма на Хашимото.. Дайте ми съвет какво следва да направя.. забравих да спомена, че съм на 26години.

# 418
  • Мнения: 11 886
Изследвания за дефицити има ли - желязо, В12, Д, а кръвна захар и инсулин? Отделно щитовидните, в норма не значи добре. Начално Хашимото или Хипофункция, че хората често бъркат понятията.

# 419
  • Мнения: 21
Изследвания за дефицити има ли - желязо, В12, Д, а кръвна захар и инсулин? Отделно щитовидните, в норма не значи добре. Начално Хашимото или Хипофункция, че хората често бъркат понятията.
Видамин Д, витамин Б12 и желязо в норма.. Тат и Мат имат леко завишение по-което ендокринолога заключи, че е начална фаза на Хашимото.. Изследванията на кръвната захар също показаха леко завишение и изследването за инсулинова резистентност доказа наличието на такава.. Но според доктора симптномите,които имам нямат общо с тези неща..

Общи условия

Активация на акаунт