Бързи здравословни въпроси и отговори – 45

  • 26 787
  • 742
  •   1
Отговори
# 585
  • Washington,USA
  • Мнения: 933
Мен като ме ухапа преди години, нито го изследваха, нито нищо. Той беше супер малък с лупа го гледаха чак. Нито ваксини ми слагаха.

# 586
  • Мнения: 470
Тя има зачервяване. Нормално ли е?

# 587
  • Washington,USA
  • Мнения: 933
Тя има зачервяване. Нормално ли е?

При мен имаше там, където се беше забил. Съвсем малко

# 588
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Най - много личната да изпише антибиотик превантивно .
От какво да има опасност ?

# 589
  • Мнения: 470
Не зная, мадам Тиква. Питам, щото нямам представа. Ако изчака до утре, дали няма да е късно? Антибиотици не дават без рецепта нече.

# 590
  • Мнения: 54 803
Тиква, голяма мистерия със сестра ти? Thinking Съдов хирург гледал ли я е? Да няма някаква тромбоза? Явно не се храни този нерв.

# 591
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 567
Ама това е кърлеж ,не черна мамба . Може и да греша ама ми се струва, че повечко се притеснявате.

Дева - не , не я е гледал съдов.
Виж ето от емг-то резултата .

# 592
  • София
  • Мнения: 6 288
Кърлежите могат да предизвикат Лаймск болест, аз също бих се притеснявала. Консултирайте се утре с ЛЛ, не е фатално вече, щом кърлежът е изваден. Ние рпеди доста години бяхме в подобна ситуация, след не помня колко време ходихме за излседване в Националния център по заразни и паразитни болести, за да се изключи Лаймска болест. Но предполагам, че вашият ЛЛ ще знае.

https://ncipd.org/index.php?option=com_k2&view=item&id=108:infor … -karlezhi&lang=bg

# 593
  • Мнения: 862
Здравейте! Коя лаборатория препоръчвате - Рамус, Синево или Кандиларов? Отнася се за ДНК/ПСР изследване на урина за полово предавани инфекции.

Важното е да не объркат или забавят резултата.

# 594
  • Мнения: 2 620
Нито една от посочените и определено не урина.
ППБ се изследват най-точно с цервикален секрет, аз лично си ги пускам в Геника.

# 595
  • Мнения: 862
За мъж е изследването, а в града в който сме това са единствените частни лаборатории. Знам, че Геника са най-добри, но най-близката ни лаборатория е на 50 км.

# 596
  • София
  • Мнения: 6 288
От изброените Синево.

# 597
  • Мнения: 39 624
Цервикален секрет е различно от цитонамазка или не?

# 598
  • Мнения: 54 803
От изброените Синево.

+1
Рамус в никакъв случай!!!

# 599
  • Мнения: 1 143
Хапваме с компания и на масата има чипс. Едната девойка се задави с чипса и започна да кашля. Кашля около 5-10 мин, но не постоянно, а спорадично. Сега кашлицата затихна. Не е сигурна дали е изкарала каквото я задави и дали някоя частичка не е слязла към белите дробове. Малко почва или да се панира, или в действителност изпитва някакъв дискомфорт. Сама не може да каже какво е. Иначе свободно диша и си поема дълбоко въздух. Да тичаме ли към Пирогов или да изчака до утре, за да иде при личния лекар?

Общи условия

Активация на акаунт