Пролетно-великденски трепети. Немска тема(248)

  • 20 547
  • 697
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7 041
Знае ли някой дали 12 клас след устните изпите трябва да ходят още на училище и ще имат ли часове? Защото между писмените и устните имат училище. След устните до началото на лятната ваканция ще ходят ли?
Гледам пише
Die Prüfungstermine fürs schriftliche Abitur 2024 finden in Baden-Württemberg vom 18. April bis 7. Mai 2024 statt, die mündlichen Prüfungen sind vom 26. Juni bis 8. Juli 2024

А после?

# 166
  • Мнения: 6 575
После чакат резултати и се явяват на допълнителни термини, ако не са минали някъде нещо и има изобщо опция, че е малко сложно. Не ходят на училище, нямат часове. Защо изобщо да имат, те са завършили училище. Между излизането на резултатите от абитурите  и бала имат малко времева дупка, която повечето ползват за почивки и пътувания. Имат нужда да разпуснат. Времето им е доста напрегнато след това с кандидатствания и кореспонденция.
Допълвам... между писмените и устните абитури има някои консултации по някои предмети, доброволни са.

Последна редакция: пт, 12 апр 2024, 11:56 от Mößbauer-Effekt

# 167
  • Мнения: 7 041
За едно пътуване до София ми трябва време. Само не знам кога и до кога са свободни и какви са им организациите. А като се опитам да заговоря таралежа ми казва, че 100 пъти ми бил обяснил и сега няма време . Само където никакъв план не съм видяла черно на бяло. Знам че има разни термини.

# 168
  • Мнения: 9 430
bella,
Доколкото знам от дъщеря ми, последната учебна седмица е точно преди великденска ваканция или поне преди писмените матури. После не учат в училище, а вкъщи. Защо не питаш "таралежа" директно на тази и тази дата можеш ли да дойдеш с мен в България?

# 169
  • Мнения: 7 041
учат си съвсем редовно . после таралежа успя да каже че между писмени и устни пак ще учат ... за след това не ме осветли за 100 тен път , според него 100 тен път.

# 170
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Bella, няма ли на сайта на училището публикувани термини с изпитите, консултации и прочие?

# 171
  • Мнения: 7 041
Има, но и там е написано за всички. Ще прегледам пак за да видя какво ще изтълкувам от там.
И опитам да попитам пак ...

# 172
  • Мнения: 424
Да ви се "похваля", че дребното се зарази с коклюш. То станаха няколко седмици, но едва от днес е официално потвърдено (току-що ни се обадиха от Gesundheitsamt). Личният лекар не благоволи да пусне изследвания, нямало типичните симптоми. Чак миналата седмица в четвъртък една позната лекарка му взе кръв (трябваше ни за едни други изследвания) и пусна и за коклюш. Иначе мина(ва) доста леко, само с кашлица и то не някаква сериозна; нощем не е кашлял. Оплакваше се и от главоболие. От няколко дни пак ходи на училище. Надявам се да не забърше някой друг вирус. Hands Pray Дружката му, от която най-вероятно се е заразил, е болна от нещо друго сега. Sad

# 173
  • Немция
  • Мнения: 6 950
Синьо, ама че работа- добре, че е минало леко!Дано вас не прихване сега!!!

А на личния обади ли се да му съобщиш "благата" вест, че е било коклюш всъщност?

# 174
  • Мнения: 424
Бибит, май ще му го спестим и направо ще го сменим. Отдавна се каним, защото е стар вече и не е много в час, но въпросът е къде да намерим читав. Мдам. Тя и познатата лекарка ни разправяше, че можело да е алергия, така често започвала астма при децата... дрън, дрън. Ние като че ли не си познаваме детето. Изслушахме с престорено внимание и така. Дъртите мисля, че вече сме вън от всякаква опасност.

# 175
  • Мнения: 838
Добре е, че леко се е разминал Синьо и дано няма нови вируси и падане на имунитета.
Това с лекарите е много зле напоследък. Ние една намерихме за нас възрастните и тя е за смяна. Просто не стават, а читавите са пълни.

# 176
  • Немция
  • Мнения: 6 950
Една кашлица може да има сто причини, но щом е имало коклюш в класа и това е дете, с което седят на чин едно до друго и да не тестваш...

# 177
  • Germany
  • Мнения: 8 002
Синьо, радвам се, че е добре детето!
Нашият малкият кашля 4та седмица и утре ще го водя пак на лекар. Още предният път й казахме, че не е от неговите кашлици, тя пак дала кортикостероид, без да има спазъм и аз не го дадох. Да видим утре какво ще каже.

# 178
  • Мнения: 424
Moni, дано ви обърнат повече внимание днес. И при моето кашлицата не е “нормалната” за него. Но не е и точно типичната (поне по описанията, които изчетох) за коклюш. То типичната май била типична главно за малки деца.

Бибит, аха! Нашето описание и преценка направо ги игнорираха, а натъртихме многократно за случаите в класа. Но ние сме тъпи и съвестни и веднага “залостихме” детето вкъщи.

Виждам голямо бъдеще за AI в здравеопазването – достъп до необятна база данни с всякакви случаи и симптоми. Задаваш симптоми – изплюва ти възможни диагнози и какво да се изследва. Даже AI ще взима предвид (ако е програмиран правилно) и начина на живот на човека, ниво на стрес, други здравословни проблеми и съпътстващи фактори.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 08:58 от Cиньo

# 179
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 863
Синьо, хубаво е, че детето е здраво и всичко е наред!

Общи условия

Активация на акаунт