Паническо разстройство - Тема 61

  • 15 475
  • 663
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 156
Един Диазепам 1 час преди посещението при зъболекаря и си пушка.

Не може успокойтелно преди упойка.
Четох доста листовки на най-често прилаганите упойки.

# 121
  • Швейцария
  • Мнения: 1 857
Трябва да се каже на лекаря предварително и той ще каже кое може според това каква упойка ще сложи, на мен са ми правили операция с успокоително. Даже тук често изписват Лоразепам преди операции.

# 122
  • Мнения: 156
Трябва да се каже на лекаря предварително и той ще каже кое може според това каква упойка ще сложи, на мен са ми правили операция с успокоително. Даже тук често изписват Лоразепам преди операции.

Аз често правя някакви тахикардии и знам, че има упойки без адреналин, та може би трябва да се допитам до зъболекаря.
Мерси Джени.

# 123
  • Швейцария
  • Мнения: 1 857
Аз миналата година имах друга операция и понеже пия приспивателно Зопиклон, което е много подобно на бензодиазепин, питах анестезиолога дали е пречка. Каза, че няма никакъв проблем и ми подбра походяща упойка и доза. Зъболекарят ми също знае, че го пия и ми е вадил всички мъдреци, пломби с упойка и т.н.

# 124
  • Мнения: 734
Страдам от силно тревожно разстройство и паник атаки, някои от  тях причинени от неприятни изживявания в болница, в която направих медикаментозна алергия и се подух.
Заради тревожното си разстройство, години наред не съм ходила на зъболекар и малкото ми останали зъби са черни и изгнили.
Ужасно ме е срам и искам да ги махна и да си сложа нови, но скапания стрес ме съсипва.
Чета за инциденти при владения на зъби и се наплаших.

Ще си направя задължително тестове за упойките, но този стрес как да преодолея.
Веднъж получих страхотна паник атака на зъболекарския стол.

До сега да съм си оправила зъбите, ако не беше тази тревожност.

В момента не пия АД, а само клон@рекс при нужда, защото пия друго лекарство, с което не мога да вземам антидепресант.
Има зъболекари, които работят с упойки, които успиват леко. Една приятелка ми обясни как просто й изчезнал страха, но си била в съзнание. А може и с пълна. Всично може вече, работи се под наблюдение на анестезиолог.

# 125
  • Мнения: 131
От 4 дни забравям и не съм си вземала АД. Днес сутринта след като пристигнах на работа ми прималя, замайване имах, кръвното си премерих, наред беше. Според вас може ли да е симптом поради рязкото спиране на АД?


Как така забравяте да си пиете хапчетата?? Разбира се, че ви е зле, заради симптома на отнема. Пийте и ще ви мине след час.

# 126
  • Мнения: 131
Страдам от силно тревожно разстройство и паник атаки, някои от  тях причинени от неприятни изживявания в болница, в която направих медикаментозна алергия и се подух.
Заради тревожното си разстройство, години наред не съм ходила на зъболекар и малкото ми останали зъби са черни и изгнили.
Ужасно ме е срам и искам да ги махна и да си сложа нови, но скапания стрес ме съсипва.
Чета за инциденти при владения на зъби и се наплаших.

Ще си направя задължително тестове за упойките, но този стрес как да преодолея.
Веднъж получих страхотна паник атака на зъболекарския стол.

До сега да съм си оправила зъбите, ако не беше тази тревожност.

В момента не пия АД, а само клон@рекс при нужда, защото пия друго лекарство, с което не мога да вземам антидепресант.

Пийте едно успокоително преди зъболекарят и сте готова. Вече толкова е напреднала медицината, че изобщо не трябва да се притеснявате за болка. Като човек с направени 20 зъба, мога да гарантирам, че след упойката няма да се усеща нищо. Толкова е силна, че ти изтръпва устата, носа, главата и тн. Спокойно, всичко ще бъде наред. Не отлагай, защото по-нататък ще си докараш по-големи главоболия с тези зъби. Стискам палци.

# 127
  • Мнения: 156
Страдам от силно тревожно разстройство и паник атаки, някои от  тях причинени от неприятни изживявания в болница, в която направих медикаментозна алергия и се подух.
Заради тревожното си разстройство, години наред не съм ходила на зъболекар и малкото ми останали зъби са черни и изгнили.
Ужасно ме е срам и искам да ги махна и да си сложа нови, но скапания стрес ме съсипва.
Чета за инциденти при владения на зъби и се наплаших.

Ще си направя задължително тестове за упойките, но този стрес как да преодолея.
Веднъж получих страхотна паник атака на зъболекарския стол.

До сега да съм си оправила зъбите, ако не беше тази тревожност.

В момента не пия АД, а само клон@рекс при нужда, защото пия друго лекарство, с което не мога да вземам антидепресант.

Пийте едно успокоително преди зъболекарят и сте готова. Вече толкова е напреднала медицината, че изобщо не трябва да се притеснявате за болка. Като човек с направени 20 зъба, мога да гарантирам, че след упойката няма да се усеща нищо. Толкова е силна, че ти изтръпва устата, носа, главата и тн. Спокойно, всичко ще бъде наред. Не отлагай, защото по-нататък ще си докараш по-големи главоболия с тези зъби. Стискам палци.

Мен не ме е страх от това дали ще ме боли при ваденето или след. Страхувам се от това да не ми стане нещо от упойката.

# 128
  • Мнения: 734
Хвана ме пак хипохондрията. Получих някакво мравучкане в краката от есобела, яденето ме побъркваше, като сложим и още няколко странични, една сутрин се събудих със синини по краката, взе ми се акъла и спрях хапчето от раз. По половинка взимах. 2 седмици минаха вече обаче това мравучкане не спря, вечер краката ми са изпотени, а през деня усещам слабост в краката като при грип.
Или още хапът не се е изчистил, не знам от къде ми дойде, но здраво ме налягат пак страхове. На какъв лекар се ходи, невролог ли?

# 129
  • Мнения: 400
A как точно разбра, че е от хапчето? 🤷♀

# 130
  • Мнения: 25
Това със синините по краката и аз го имах. А изпотяването, мравучкането и тази слабост, дали не са симптоми на болестта, след като сте спрели лечение, да се връщат?

# 131
  • Мнения: 734
Не, със Золофт усещах като настръхване на кожата. После като го смених есобел настръхването спря, но от първата вечер усетих долу в свода на стъпалото мравучкане, в началото беше само там, след 2 седмици се пръсна по краката и на третата вече реших да спра.
Мисля, че е от хапчетата, защото преди не съм имала такива неща, изпотяване само на краката, а и мравучкането и синките някъде тук съм ги мяркала като оплакване.
Започнах прием на магнезий, б12, вит Д, надявам се да помогне.... Но ако не мине до седмица май ще се ходи на доктор.

# 132
  • Мнения: 943
Kalina, аз бях с мравучкания, изтръпвания и слабост в крайниците преди да започна лечението с АД и бензо.
След като започнах с Ципралекс / Есобел впоследствие изчезнаха симптомите, но и аз започнах да имам синини. След като смених Ципралекса със Сероксат всичко изчезна от тези дискомфорти.
С тези мравучкания и изтръпвания такива филми си бях вкарала в главата, че не искам да се сещам..

# 133
  • Мнения: 442
И аз изпитвам страх от упойките при зъболекарите да не ми стане нещо. Имам за вадене три зъба и не се престрашавам. Казаха ми да правя тест на алергия, но аз все се страхувам и страхувам

# 134
  • Мнения: X
Не се страхувайте от упойките при зъболекар. В последната 1 година са ми вадили зъб, поставяли 5 коронки и оправяли 2 кариеса. Всичките са били с упойка. Даже не съм предупреждавала, че пия АД и Флуанксол.
Правили са ми и операция на носа с пълна упойка и изследване с местна.

Общи условия

Активация на акаунт