Парфюмни размисли и страсти - 289 тема

  • 52 162
  • 767
  •   2
Отговори
# 705
  • Мнения: 8 092
Никога не съм купувала парфюм от групи или от непознати.
Продавала съм един, преди близо 15 години, на съфорумка, доволна остана, не е имало проблеми. Но не повторих повече и ако не ми харесва някой, или ми е омръзнал, подарявам. Сега първо питам дъщерята дали ѝ харесва.
Към днешна дата, като пиша това за продадения парфюм, си мисля, че ароматът му би ми допаднал, дори може би щеше да ми е от фаворитите. За съжаление и той е спрян от производство. Става дума за Inside на Trussardi https://www.fragrantica.com/perfume/Trussardi/Trussardi-Inside-for-women-883.html

Днес се тествам с Devotion. Може и да го бъде.

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 13:16 от TuЛи

# 706
  • Мнения: 4 131
Аз лично доста неща продавам и купувам по групите и ОЛХ. Но измамниците се изхитриха  много. Следя обявите в ОЛХ и виждам как продават разпечатани ментета, без кутии, твърдейки че са от лична колекция.
Ако човек е по опитен с парфюмите веднага ще се усети, но ако не е, ще има нужда от помощ. Например, ментетата в 99% от случаите винаги са по 100 мл. Това е първата индикация от която трябва да ви светне. Ако един "търговец" в ОЛХ продава разопаковани или не разопаковани парфюми и всичките са 100 мл за по или около 100 лева, вероятността да са менте е огромна. Дори и за по-евтините дизайнерски парфюми най-голямата разфасовка вече гони 200 лева, че и 300. А за нишовите, Том Форд или Шанел примерно надхвърлят тези суми. Аз лично като продавам, винаги се радвам когато ми искат снимки, на кутията, на кода на шишето, това значи че човека поне малко е запознат, и знае къде да си ги провери, в кой сайт, как. Така и аз съм по-спокойно че човека сам ще се увери че не продавам менте. Винаги много бързо откликвам на тези въпроси за снимки и изпращам такива. Тези които продават ментета отказват подобни снимки. Или кодовете на бутилката и кутията не съвпадат.
Също така често има и обяви с пълнени парфюми, вижда се как гърлото е манипулирано, или под пръскалото има разстояние, сока е с различен цвят от оригинала.  В момента най-много ментета от дизайнерските виждам на My Way и Si Armani. Брутално е залят пазара с тях. Много трябва да се внимава.

# 707
  • Мнения: 9 710
За другите неща не споря, защото не разбирам, но за цената мога да поспоря. Едни и същи парфюми, с еднакви разфасовки, са с 100-200лв разлика в БГ сайт и в английски сайт от една верига. Wink
Цената, на която препродава някой, не е задължителен белег за менте или измама.

# 708
  • Мнения: 4 131
Не, но преди поне беше. 100 мл за 50 лева .... Дори и от чужбина няма кой да даде такава цена. Проблемът е именно в това че се изхитриха и вдигнаха цените и понеже българина не разбира....отново купува 😳

# 709
  • София
  • Мнения: 743
Аз купувам от групите във фб ако намеря нещо много желано и досега нямам никакви фалове. Повечето потребители ги познавам вече, а при непознатите оглеждам добре и всичко досега е било наред. Ментетата си личат. Коректните потребители също си личат и не се притесняват от снимане, преглед, даже и връщане.
А може и аз до момента да имам късмет, не знам.

SOTD - ето тази прекрасна панделка: https://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Mon-Exclusif-30944.htm

# 710
  • Мнения: 246
И аз относително спокойно съм купувала и продавала парфюми във ФБ групите, досега без никакъв проблем, щастлива съм, че така се сдобих с Флоработаника, вече трудна за намиране. Опитът ми обаче с ОЛХ е крайно негативен.

# 711
  • София
  • Мнения: 743
О, да, ОЛХ не бих ползвала, там действително е пълно с ментаци.

# 712
  • Мнения: 328
Купувам и продавам и разменям дори парфюми от непознати и Слава Богу още не са ме лъгали. Но аз проверявам преди да го купя, искам снимки и информация за аромата. Нищо страшно в това не виждам.

# 713
  • Мнения: 4 131
И аз като цяло не виждах нищо страшно. Ако човека отсреща също е парфюман ще се разберете, но ако не е, става страшно.
Преди малко си взех върнат парфюм от Спийди. Жената го била поръчала без да знае как мирише и решила че не го иска. А преди да изпратя ми иска снимки на кодове, кутии. Сега върнатата кутия е скъсана и продупчена, а от парфюма се вижда че е пръскано при все че имаше само преглед, но не и тест! Ако Спийди имаха истинска линия за оплаквания, вместо да те препращат да пишеш мейли в пустинята, веднага щях да се оплача! Повече на никого нищо няма да изпратя в Сливен! Безмерна наглост!!!

# 714
  • Melmak
  • Мнения: 3 394
Лили, на твое място бих писала на мейла за оплаквания от спиди. Имало е случаи да ме отразят. Прати снимки, опиши ситуацията. Дано да вземат отношение. Аман от тяхната простотия!

# 715
  • Мнения: 4 131
Благодаря ти за куража. Точно това направих току-що! Наснимах кутията, написах им какво се е случило, приложих снимки на товарителницата и им написах че очаквам тяхното становище и предприети мерки! Не може да изпратя нещо в отлично състояние и да получавам баница обратно!

Лили, на твое място бих писала на мейла за оплаквания от спиди. Имало е случаи да ме отразят. Прати снимки, опиши ситуацията. Дано да вземат отношение. Аман от тяхната простотия!

# 716
  • София
  • Мнения: 1 983
Скрит текст:
hechicera_ чудесно те разбирам.
Подарих 1/2 шишенце на Герлен на добра позната, лично си го бях купила от магазина им на площад Вандом и беше споделила на общи познати че съм и подарила менте, ползвам ментета и само се правя на специална.
И понеже паля от четвърт........ JoyGrinning

И да кажа, че в дъжда Флоработаника е екстремно красива. Обожавам розата в него

Al Georgieva - понякога така става - направи добро, изяж ... Но пък такива моменти филтрират истинските приятели. Помня, че сте си почитателка на добри туберози и белоцветни или бъркам? Ако все още е така, опитайте новия Sexy Tuxedo на Akbari perfume
Скрит текст:


Връх: Малина
Среда: Аромат от портокал, Жасмин, Тубероза
База: Ванилия

Мисля, че има не лош шанс да ви хареса. Simple Smile

# 717
  • Мнения: 554
Благодаря ти за куража. Точно това направих току-що! Наснимах кутията, написах им какво се е случило, приложих снимки на товарителницата и им написах че очаквам тяхното становище и предприети мерки! Не може да изпратя нещо в отлично състояние и да получавам баница обратно!


Да,кажа ,че преди време имах подобен случай,но с блуза.Имаше преглед,но без тест.Но  в спиди е разрешили теста.Обадих се на телефона им и провериха на камерите.След като се доказа ,поискаха да изпратя блузата на същият адрес.Представителя на спиди ,щял  да я закупи за своя сметка.Не съм я връщала,само помолих да се държи повече на тези неща.Като е преглед,да е само преглед.

# 718
  • Мнения: 328
Много досадна случка с парфюма Ви Лале Лили. И на мен се е случвало няколко пъти в Спиди да дават тест без моето разрешение и после да ми върнат парфюма, защото не им харесал. Аз съм от Сливен и много жалко, че има такива хора тук.

# 719
  • Мнения: 4 131
Аз винаги угаждам на клиента. Значи тази жена поиска само преглед, ако беше казала че иска и тест, щях да се съглася най-вероятно. Нямам какво да крия, всичките ми парфюми са окей и се вижда и с просто око, и с нос както се казва. Но да поиска само преглед, а да ми върне и пръскан парфюм, и в нетърговски вид ми идва наистина в повече. Сега аз този парфюм как да се червя да го изпратя на някой друг с тази кутия? Намалих му още цената Angel Elixir за 140 лева - 95 мл. Дали съм доволна, ми не не съм, защото и без това преди го давах за добри пари, сега вече го подарявам...

Общи условия

Активация на акаунт