КГБ = Клуб на Готините Баби - 220

  • 19 893
  • 736
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 3 468
Добро утро, мили момичета!
Борянка, благодаря за кафето.
Ето и от мен съботно кафе:
Вече май ще ставаме по "новото" време. Ами да, слънцето вече изгря и започва новия за мен почивен ден, но за някой от вас трудов. Всъщност за мен всеки ден е почивен, а вие работещите не се преуморявайте и  мислете позитивно. За проблемите мислете  утре, както казва Скарлет, защото във всяка жена живее една сладка Скарлет О'Хара, която в трудни моменти си казва:
„ За всичко това ще мисля утре.Тогава ще мога да го понеса. Веднъж да дойде утре....„Отнесени от вихъра”
Вивиан Лий - прекрасната Скарлет
Хубав и безпроблемен ден.

# 181
  • Мнения: 1 211
И от мен добро утро и хубав ден!
Отметнах битовизмите/необходимостите, сега следват удоволствията Simple Smile.

И на вас желая много приятни моменти да имате днес Simple Smile.
Поздрави!

# 182
  • Мнения: 423
Добро утро и от мен Simple Smile Благодарско на Борянка и Нинка за кафенцата 🥰
Ставах, лягах, напред назад и чакам момчето ми да се събуди, а той толкова сладко си спинка. Затова реших да си направя кафе и да го пия с вас докато чакам. 🥰
Абе, момичета, да ви питам вашите дечковци като бяха малки бебоци пиеха ли много вода нощем. Две шишета почти е изпил нашия юнак нощеска. Буди се и си търси водата, после заспива, но няколко пъти си се буди за вода 🤔
Май се размърда, отивам да видя какво става, пък и кафето си изпих Simple Smile
Хайде, хубав да е денят ви и до скоро 🤗 🥰

# 183
  • София
  • Мнения: 1 749
Здравейте,мили момичета!
  Боряна,Нинка,благодаря за кафетата! Има избор тази сутрин.
   Не съм чела какво сте писали,сега ще го направя.Много ме радва ранната пролет,почти не се свъртам у дома.Добре,че ми пращат работа,та се налага да се поспра.
   Мамси,видях снимка на Емили.Като я гледам,си мисля,че събирате бисери и не знам защо не ги споделяш тук!Виж Ениса как ни радва душите с нейния сладур.Айша и при теб е същото,даже двойно.Давайте!
   При мен няма нищо за споделяне.Чудя се какво да пиша.
   Нека денят ви да е хубав и щастлив!
   
Скрит текст:
240 г. пр.н.е. – Описано е първото наблюдение на Халеевата комета.
1794 г. – Жорж Дантон, Камил Демулен и техни последователи са задържани в заговор за преврат и сваляне на правителството.
1814 г. – Армиите от Шестата коалиция по време на Наполеоновите войни навлизат в Париж.
1814 г. – в Амстердам е коронясан първият крал на Нидерландия Вилхелм I.
1842 г. – Доктор Кроуфърд Лонг използва за първи път анестезия при извършване на хирургична операция.
1856 г. – Подписан е Парижкият договор, с който се слага край на Кримската война.
1858 г. – Хаймън Липман патентова молив с прикрепена към него канцеларска гума.
1867 г. – Основана е Австро-Унгария, в резултат на реформата на Австрийската империя.
1905 г. – Президентът на САЩ Теодор Рузвелт е помолен да посредничи за прекратяването на Руско-японската война.
1909 г. – Открит е за експлоатация мостът, свързващ кварталите Манхатън и Куинс в Ню Йорк.
1912 г. – Мароканският султан Абделхафид подписва договор, съгласно който Мароко става протекторат на Франция.
1914 г. – В Англия стачкуват 100 000 йоркширски миньори.
1922 г. – Със заповед на военния министър Константин Томов е учреден почетен знак За спасяване на знаме, носи се отдясно на гърди, отсечени са само 100 знака.
1930 г. – Учредена е прокомунистическата организация Български общ народен студентски съюз (БОНС).
1940 г. – Япония обявява Нанцзин за столица на марионетното китайско правителство.
1944 г. – Втората световна война: Англо-американската авиация бомбардира София, Враца, Лом и Фердинанд (дн. Монтана). В операцията участват 600 самолета.
1945 г. – Втората световна война: Съветската армия, с участие на съюзническите армии от България, Югославия, Румъния и Полша, навлиза в Австрия и завладява Виена, а на север – освобождава Гданск.
1946 г. – Церемонията по връчване на наградите Оскар за първи път се предава по радиото.
1954 г. – В Торонто е открито първото канадско метро.
1968 г. – Ген. Лудвик Свобода става президент на Чехословакия.
1981 г. – При покушение във Вашингтон американският президент Роналд Рейгън е ранен в гърдите от 25-годишния Джон Хинкли.
1983 г. – В Гърция е официално приет закон за 5-дневна работна седмица и 8-часов работен ден.
1983 г. – НС приема Закон за допитване до народа (референдум).
2006 г. – Маркос Понтес става първият бразилски и лузофонски космонавт, излитайки с руския космически кораб Союз.

# 184
  • София
  • Мнения: 3 715
Добро утро!
Касс, моята дъщеря пиеше много вода като бебе. Веднъж изпи 150 гр, беше на 6 месеца тогава,
Ениса, много хубаво кученце, направили сте Добро!
Мина първата седмица на новата работа. Засега колегите са много мили, отношението е коренно различно от това на предишната. Сутрин в 10 ходя на гимнастика. Веднъж седмично идва масажист. Вече се възползвах, много съм доволна.
Внуците са у дома, днес програмата е сгъстена, оставям ви.

# 185
  • София
  • Мнения: 16 123
Кас, за пиенето на вода у нас е на 50%.
И двамата отиват да спят с измити и напълнени бутилки вода. Слагат си ги до възглавниците. Сутринта неговата е почти празна, нейната не е докосната. А вечерята винаги е една и съща. Много са сладки като си мъкнат бутилките преди и след сън.
Ако пък се притеснявате - направете кръвни изследвания и ще се види какво и защо.

# 186
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 066
Добро утро и от мен. Закусихме, пием кафе и се стягаме за плаж. Решили сме да се разходим и да се пробваме дали става водата за къпане. Вчера отново навъртяхме много километри пеша. Около 15 км.са за деня.

# 187
  • Мнения: 1 249
Привет и от мен! Пипи, благородно ти завиждам,  продължавай все така! При мен се очертава поредния трудов ден, ще чистим барбекюто и откриваме сезона. Цяла зима хвърляме боклуци  там, като дойде това време  - олеле! Мием стени,  варосваме, мият се шкафове, маси, пейки, столове,  абе денят си заминава. Та още се размотавам, ама не е сън, та да ми се размине.
Лек ден на всички!

# 188
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 314
Добър ден от мен.
Тази нощ пак не можах да спя като хората и в 7 вече бях с кафето в ръка.
Не знам за хвалба ли е, за оплакване ли е, но си имам 2 гълъбчета на терасата. Галена каза да ги изгоня, че ще окъкат навсякъде. Опитах, но те просто се преместиха от далечния край под носа ми. Имам една висока саксия с пръст, оставена в ъгъла пред хола. Сега там си правят гнездо. Сърце не ми дава да ги изгоня. А колко са красиви! Тъмно сиви. Женската е с бяло по главата като забрадка, а мъжкият е с шалче от блестящо тъмнозелено по вратлето. Абе красота! А как си гукат само! В момента мъжкия носи клечки на женската, която лежи и поставя клечките около себе си. Май ще ги изтърпя.

# 189
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 066
Ениса, то си е за завиждане.

# 190
  • Мнения: 1 249
Да не изгориш само Stuck Out Tongue Winking Eye!
И аз съм на слънце, ама с маркуч в ръка.

# 191
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 066
Вече се зачервих. Намазах се, но....
Не очаквах пълен плаж с къпещи кора на 30 март.

# 192
  • София
  • Мнения: 16 123
Янке, слушай Галена. Сладки са, гукат, но окъкват всичко и са много нахални. А най-важното е, че разнасят всякакви болести. Мръсни животни са, въпреки легендата за Палома Бланка. При нас правиха ремонт на покрива и затвориха някакви дупки под него. Гълъбите летят насам-натам и постоянно кацат по балконите. В блока пред всеки прозорец има балкон, някои са остъклени. Первази, парапети, прозорци са оцвъкани с гадости. В студеното време бях изнесла тенджера с ядене навън, беше топла за хладилника. Сутринта капака беше осран и побутнат настрани. Изхвърлих храната. Аз нали миналата есен взех климатик и външното тяло е на балкона. Ами осраха го, писна ми да се катеря и да чистя. Накрая Пл. го огради с мрежа и вече не кацат на балкона.
Пипи, почини си хубаво и заради нас.

# 193
# 194
  • Мнения: 18 687


Още от Плевен
 Половината оранжерия засадена плюс-минус още работа свършена.
 Другата половина чака за директните сортове ,че малки още.

Общи условия

Активация на акаунт