КГБ = Клуб на Готините Баби - 220

  • 20 825
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 8 469
Ей ме на и мен.
Брей, много сте писали. Радвам ви се! Всичко изчетох.
ЯЖКЕ, интересни събития са се случили на този ден през годините. Имаме закон за референдумите. Защо не го използваме???
ЕНИСА, полезна информация имаме от теб срещу гълъбите.
ПИПИЛОТА, мажи се с вълшебния крем. Едва ли си се сетила да си го вземеш.
Днес цял ден бях на лекция, а утре до обяд. Прибрах се, написах си домашното за утре и сега - при вас.
Не е лошо така - децата направили сладкиш - много вкусен. С компот от череши. Вкусище. Ше взема рецептата.
Чакат ме за вечеря, изчезвам.

# 196
  • Мнения: 2 172
Фло, след теб!
Ей, много жега днес!
За разлика от Клечки не обичам
това време

Хубав ден беше!
Изморена съм.
Лека нощ!

# 197
  • Мнения: 2 025
Едва ли жегата в столицата е била като при нас в равното Тракийско поле.
Не обичам жеги.
Станахме две - с Красива Белла.

Днес с Ениса ни е бил ден с маркуча 🤭🙂🙃
Мих,трих с четка плочите,люлка,маса и столове.
На ММ му щукнало да фугира едни забравени плочи.То добре,но слънцето пече,всичко съхне бързо.Михме , трихме и фуги🤐
Надвечер ги лъснах с оцет.Харесаха ми.
Измих и банята.
Преди обед сготвих  пилешка кавърма и пилешка дроб-сърма.
Не се хваля.Жалвам се🤭🙆
Сега вече изкъпана,нахранена и залегнала на диванаТа.
Утре живи,здрави,продължавам с дейностите по ,както казват щерките -лятната гостна.

Фло,метни рецептата за сладкиша.
ММ искал кремест сладкиш 🤭🙆
Намислила съм нещо .Ще видим.
Като направя ще докладвам.

# 198
  • Мнения: 18 863
Нямам представа какъв сладкиш /кремест/ правех, по точно как го правех, но помня ,че някакъв крем и отгоре разбити белтъции  натрошен как се казва ,горена захар. Това се ядеше с мерак, ама как беше...в Чаши То някакъв крем мога да измисля. Като еклеров например, ако се сетя и той къде е записан.. Много ме няма.
 Ама и яйцата бяха пресни домашни тогава, сега суров белтък май не смея.

# 199
  • Мнения: 2 025
Борянчице,не ползвам сурови яйца.
Нищо,че са от нашите кокошки.
Нещо с маскарпоне,сметана и желатин и т.н.ще е.
И бисквити или бишкоти.
Ще го измисля.

# 200
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
Аз не си падам по сладкиши. Едно време правех предимно кексове и торти. Но сладкиши - не. Даже като писахте за тая панакота влизах в Гугъл да видя що за чудо е това. Blush Ние си падаме повече по тестяното : мекици, баници, питки..

Благодаря за информацията за гълъбите. Май няма как да ги изгоня, че днес женската цял ден лежи и май има яйчица.

# 201
  • Мнения: 1 236
Добро утрооо!
Хайде, нов ден, ново ,,време"",  нов късмет! Здрави и щастливи да сме!

# 202
  • София
  • Мнения: 3 501
Добро утро, мили дами!
Кафето е за всички, които са станали по новото-старо време.
Клечице, благодаря ти за кафето и поздрава.
Днес искам да поздравя католиците, арменците и всички, които празнуват "Възкресение Христово - Великден" с "Христос воскресе", а  ние ще се поздравяваме на 05.май.

Хубав ден на всички ви.

Последна редакция: нд, 31 мар 2024, 08:00 от Nina NN

# 203
  • София
  • Мнения: 1 755
Добър ден,дами!
   Честит Великден  на тези,които празнуват днес!
   Нинка,благодаря за хубавото кафе! Аз много се успах днес-и по новото и по старото време и сутрешното кафе не ме ободри.То и слънцето е скрито и ми е много мързеливо,та пия кафе след кафе.
   Янче,миналото лято имах проблем с гугутки.И тук се оплаках.Имат гнездо на един смърч пред прозореца и кацаха на парапета на терасата.Съвсем случайно открих как да реша проблема.По примера на сватята обвих саксиите с алуминиево фолио,за да намаля прегряването на корените на растенията през лятото.Явно отблясъците от слънчевите лъчи плашат птиците.Сега си стоят на клоните,но изобщо не кацат нито по первазите на прозорците,нито по парапета.Та,с един куршум убих два заека.Тази година има втора двойка гугутки,навярно децата им.Опитаха се да направят гнездо точно над балконската врата,на една греда на покрива.Но тук е много ветровито и непрекъснато вятъра отвяваше поставените клечки и сламки.Сега изглежда като да са се отказали.А вчера изнесох и саксиите с цветя,нека им святкат.
    От сутринта пиша и още не съм го побликувала.
   
Скрит текст:
307 г. – След като се развежда с Минервина, император Константин Велики се жени за Фауста, дъщерята на някогашния римски император Максимиан.
1078 г. – С бунт на армията е свален императорът на Византия Михаил VII и е изпратен за епископ.
1282 г. – Избухва Сицилианската вечерня.
1492 г. – Издаден е Алхамбрайският декрет на Фердинанд и Изабела за изгонване на евреите от Испания.
1661 г. – Херцогинята на Орлеан Хенриета-Анна Стюарт сключва брак с орлеанския херцог Филип I.
1790 г. – Максимилиан Робеспиер е избран за президент на Якобинския клуб.
1848 г. – Във Франкфурт на Майн започва Общогерманско събрание, което продължава една година и неуспешно се опитва да създаде Германска империя.
1878 г. – На базата на Опълчението е създадена Българска земска войска, която по-късно става Българска армия.

1885 г. – Великобритания обявява за свой протекторат територията на днешната Ботсвана.
1889 г. – Айфеловата кула е официално открита и осветена.
1894 г. – Основан е норвежкият футболен клуб Од Гренлан.
1903 г. – Съставено е двадесет и петото правителство на България, начело със Стоян Данев.
1916 г. – В 24 часа България преминава от Юлиански към Грегориански календар и вместо 1 април настъпва 14 април.
1917 г. – САЩ купуват от Дания група острови в Карибско море за $25 млн., които по-късно преименуват на Американски Вирджински острови.
1919 г. – Основан е италианският футболен клуб от град Нови Лигуре Новезе.
1923 г. – Третият Държавен съд произнася присъди на министрите от кабинета на Васил Радославов за участието на България в Първата световна война; шестима са осъдени на доживотен затвор, а останалите – от 10 до 15 години затвор.
1931 г. – Разрушително земетресение в Манагуа (Никарагуа) отнема живота на над 2000 души.
1940 г. – Образувана е Карело-Финската съветска социалистическа република.
1942 г. – Започва Третата офанзива срещу Титовите партизани.
1943 г. – Мюзикълът Оклахома се появява на Бродуей и става тотален хит с 2212 изпълнения.
1944 г. – Втора световна война: Създадена е Група армии „Южна Украйна“.
1946 г. – Съставено е второ правителство на Кимон Георгиев.
1949 г. – Основана е италианската компания Абарт.
1949 г. – Остров Нюфаундленд се присъединява към Канада.
1953 г. – Делото срещу лекарите е закрито.
1964 г. – Генерал Умберту Кастелу Бранку установява диктатура в Бразилия.
1966 г. – Изстрелян е съветският Луна 10 – първият апарат влязъл в орбита около Луната.
1967 г. – Джими Хендрикс изгаря за първи път своята китара в лондонската зала „Астория“. По-късно е заведен в болница заради изгаряния по ръцете.
1972 г. – Състои се премиерата на българския игрален филм „Стихове“.
1972 г. – Състои се премиерата на българския игрален филм „Сърце човешко“.
1979 г. – Последният британски войник напуска Малта – денят е обявен за Ден на свободата.
1991 г. – В Албания се провеждат първите многопартийни избори.
1992 г. – Република Башкирия, Република Тува и Калмикската автономна съветска социалистическа република стават членове на Руската федерация.
1993 г. – Брендън Лий, синът на Брус Лий, загива по време на снимките на филма „Гарванът“.
1994 г. – Световната банка отпуска заем на България за преструктуриране на икономиката в размер на 100 млн. долара.
1998 г. – Излиза една от най-добрите игри и стратегии на всички времена – StarCraft на Blizzard.
1999 г. – Състои се премиерата на американската романтична комедия „10 неща, които мразя в теб“.
1999 г. – Състои се премиерата на научно-фантастичния екшън филм „Матрицата“.
2001 г. – Официално е открито Бразилското метро.
2005 г. – Открита е планетата Макемаке.
2005 г. – Принц Албер II поема ръководството на княжество Монако.
2018 г. – в Армения избухват протести срещу преизбирането на премиера Серж Саркисян.

# 204
  • Мнения: 5 378
Здравейте!   Поизпуснах ви от поглед и вие мен също.Простете ми,но имам доста работа,ангажименти и приятните занимания останаха назад.    Прочетох ви тук - там.   Важното е,че всички сте в "график".   
До скоро чуване!

# 205
  • София
  • Мнения: 8 469
Привет, красавици!
Днес отбелязахме католическия Великден съвсем скромно и без никакви церемонии. Детето е ходило на черква преди обяд.
Аз бях заета от сутринта до обяд, а щерката от обяд, та до сега.
Рано сутринта пристигнаха и варненските внучета. Разминахме се на вратата.
Като се прибрах, дядото печеше мръвки и зеленчуци на скарата, да храни децата. Бях купила горов козунак, но не му обърнаха никакво внимание, а беше вкусен. Не поискаха да варя яйца. Абе модерен Великден! Нашия ще си го правим по всички правила. Simple Smile

# 206
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 104
Вече съм у дома. Беше вълшебно изкарване.
Фло, аз не носех вълшебния крем, но ММ го беше мушнал в багажа.
Борянка, браво на теб. Аз още не съм пикирала разсада. Но тук се сади след 1 май.

# 207
  • София
  • Мнения: 8 469
Добре сте си дошли, ПИПИ. Ще разказваш, като се видим.
И понеже утре е Денят на шегата, днес да ви напомня за предстоящата ни среща, че ако утре го напиша, да не решите, че се шегувам.
Масата е резервирана, датата, часът и мястото на срещата са известни - на 2.април, вторник, от 13.30 при Дядото. Носете си усмивките и пролетното настроение! Simple Smile
Хайде, лека и спокойна нощ. HugHugHug

# 208
  • Мнения: 1 065
Добра вечер!
Аз отпадам за срещата. Докараха ми внучката. Не знаех, че са ваканция, като писах преди.
Ениса, това с пияния пианист, е класика.
Аиша, добре е, че мрънчовците поне нещо обичата да ядат, че има и по-тежки случаи. А и няма да се чудиш какво да им готвиш. Сещам се за една съседка, която и на обяд и на вечеря пържеше по един картоф на  детето си и това казваше - "Поне си знам менюто"
А по повод лютото - моят внук казваше, че дядо му щял да изяде зимата, щом е толкова люта
Касс, малката ми дъщеря като бебе пиеше повече вода, отколкото мляко. Бях разменила бутилките - в малката пиеше млякото, а в голямата - вода. Нямах обяснение нито аз, нито педиатъра.
Янче, не гони птиците. Ще цапат някой и друг месец, но пък ще ти е приятно да ги гледаш на терасата ти. При нас има едно лястовиче гнездо - цяло лято семейно  акат,  а аз мета.....Но много се радвам като долетят на пролет. Даже се притеснявам, ако ми се стори, че закъсняват. Може би ако има повече гнезда, друга песен ще запея
Фло, давай рецептата. Имам няколко компота от череши и никой не ги яде. Може да ги пробутам със сладкиш.
Спокойна нощ и сладки сънища!

# 209
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 104
Тану, защо не дойдеш с внучката?

Общи условия

Активация на акаунт