КГБ = Клуб на Готините Баби - 220

  • 20 874
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 755
Да се обадя с днешна дата и аз.
   От 2-3 седмици си бях пуснала покана да размразявам фризера,но все още бях на фаза преговори.Мислех дори да да си изготвя  един мУмУрандум,но днес внезапно ми дойде музата и свърших тази полезна работа.После ме хвана големия внук,че беше болен една седмица и не е ходил на училище.Пропуснал е уроци по математика и днес ги навакса.Та не можах нито да ходя на пазар,нито да готвя.И утре е ден. А чакам и Вики да ме потърси ,много бързо напредват в материала по математика и все ме търси за помощ.
    Танита,латинките често биват нападани от гъсеници.Имай си дежурна пръскалка със сапунена вода!Помага.
    Фло,предстаавям си колко хубаво е било на село.Германчето хареса ли нашия край?
Скрит текст:
1227 г. – В Аахен Маргарет фон Бабенберг официално е коронована за кралица на Германия.
1568 г. – Катерина Медичи признава правата на френските хугеноти, с което настъпва края на Втората хугенотска война.
1775 г. – За първи път е използван израза „Свобода или смърт“ от Патрик Хенри, произнесен във Вирджиния по време на Американската война за независимост.
1801 г. – Александър I става император на Русия, след като баща му Павел I e убит.
1839 г. – В бостънския вестник „Morning Post“ за първи път се появява изразът „O.K.“
1869 г. – Към Българското читалище в Цариград Петко Славейков основава Българско благодетелно братство „Просвещение“.
1869 г. – Лайпцигският университет присъжда на професор Фридрих Ницше докторска степен.
1903 г. – Братя Райт подават молба за патент за построения от тях в САЩ самолет.
1918 г. – Германското 210-mm супероръдие „Кайзер Вилхелм“ („Парижкото оръдие“) обстрелва Париж от разстояние 120 километра. Оръдието често се бърка с „Голямата Берта“, което е друго оръжие, 406-mm полева гаубица.
1919 г. – В Милано Бенито Мусолини създава първата фашистка организация – „Fasci di Combattimento“.
1919 г. – Образувана е Башкирска автономна съветска социалистическа република, на основата на северните уезди на Оренбургската губерния, първата автономна съветска република в състава на РСФСР.
1923 г. – Нишката спогодба – споразумение между България и Кралството на сърби, хървати и словенци за „обезопасяване на границата“ между двете държави.
1924 г. – Създадено е археологическото сдружение Българска старина по инициатива на Карел Шкорпил във Варна.
1933 г. – В България е приет Закон за ограничаване престъпленията против личната и обществена безопасност, насочен против политическите убийства.
1933 г. – Германският Райхстаг издава декрет, с който предава цялата власт в ръцете на новия канцлер Адолф Хитлер.
1942 г. – Генерал Владимир Заимов е арестуван с обвинение за шпионаж в полза на СССР.
1953 г. – Айони в щата Калифорния е обявен за град.
1956 г. – Пакистан става първата ислямска република в света.
1962 г. – Установени са дипломатическите отношения между Русия и Алжир.
1976 г. – Официално влиза в сила Международният пакт за гражданските и политическите права, приет от Общото събрание на ООН на 16 декември 1966 г.
1983 г. – Стратегическа отбранителна инициатива: Президентът на САЩ Роналд Рейгън оповестява своето намерение да се изгради технология, която да прихваща вражески ракети.
1987 г. – Започва излъчването на американския сериал „Дързост и красота“ в САЩ.
1989 г. – В университета в Юта е обявен студен термоядрен синтез.
1990 г. – Състои се премиерата на филма „Хубава жена“ в САЩ и Канада.
1990 г. – Официално се регистрира ПК „Екогласност“.
2001 г. – Руската орбитална станция Мир е извадена от употреба и се разпада в атмосферата преди да потъне в южата част на Тихия океан, близо до Фиджи.
2002 г. – За първи път се състои церемонията по награждаването в специално посветения на това „Дом на Оскарите“ – кинотеатъра Кодак в Холивуд, недалеч от Рузвелт Хотел.
2007 г. – Основано е Училище „Българче“ на българската общност в град Дубай, Обединени арабски емирства.
2011 г. – Терористичен акт в Йерусалим погубва 1 човек и ранява 35.
Скрит текст:
1201 г. – Цар Калоян превзема Варна, с което градът преминава от Византийската империя в България.
1449 г. – Арта е присъединена към Османски Епир.
1721 г. – Йохан Себастиан Бах завършва своите шест „Бранденбургски концерти“.
1801 г. – На руския престол се възкачва император Александър I.
1880 г. – В България е назначено либерално правителство начело с Драган Цанков.
1882 г. – Немският бактериолог д-р Робърт Кох обявява, че е открил причинителя на туберкулозата – Mycobacterium tuberculosis.
1900 г. – Започва строителството на Нюйоркското метро.
1901 г. – По нареждане на правителството започват арести на членовете на Върховния македоно-одрински комитет (ВМОК).
1921 г. – С указ на цар Борис III се премахва наборната военна служба и се преминава към платена доброволческа служба на войнишкия състав.
1923 г. – Гърция е провъзгласена за република.
1924 г. – Подписано е споразумение с Антантата за окупационния дълг: 25 000 000 златни франка, платими за 10 години при 5% лихва.
1944 г. – Втора декларация на „10-те“ водачи на опозицията (без комунисти) за скъсване на съюза с Германия, отхвърлена от регентите.
1949 г. – За първи път на церемониите по връчване на наградите „Оскар“ за най-добър филм е избран чуждестранен – английската екранизация на „Хамлет“.
1959 г. – Възстановени са дипломатическите отношения със САЩ, прекъснати през 1950 г.
1976 г. – Исабел Мартинес де Перон е свалена от власт като президент на Аржентина чрез държавен преврат.
1986 г. – Гриша Филипов е освободен от поста министър-председател.
1989 г. – Край Аляска става една от най-големите в историята екологични катастрофи – от супертанкера „Ексон Валдес“ в морето се изливат повече от 240 000 барела суров петрол.
1993 г. – Открита е кометата Шумейкър-Леви 9.
1999 г. – Косовска война: НАТО предприема въздушни военни действия срещу Югославия, като така за пръв път НАТО атакува суверенна държава.
2015 г. – Полет 9525 на Джърмануингс: Самолет Еърбъс А320-211 катастрофира във френските Алпи, вследствие на което загиват 150 души.

# 91
  • Мнения: 2 028
Ето и аз по среди нощи.
Дълъг ден беше.
Дрънках тенджери.Днес е ден на лападът у дома.Ходих в един съседен изоставен двор,набрах една торба и сготвих месо с лапад,зелен лук и зелен гьозум-джоджен.На вкус наподобява агнешко🙂🤭
Една малка тава ориз с лапад и яйца-постно.
Ще има и за утре
После си довършвах захваната работа от вчера.С триста зора и помощ от ММ окосих тревата-райграса де.Последно косен в края на ноември,но с тая топла зима израстна като луд.То и ние закъсняхме.Днес чистих пътеките,които стрижа с един тример,който ми разказва играта.
ММ казва,че цял свят работел с Stihl,само аз не съм доволна 🙆🤷🙂🙂
Както и да е,справих се .
С мерак орязах в дъно един храст-майски сняг,който ми задушаваше една роза.
Утре ще изхвърлям отрязаното.
Надух ви главите.
Гася ламБите.
Лека и спокойна нощ.

# 92
  • Мнения: 1 239
Добро утро, момичета.
Отново съм си у дома, хубаво ми е, но битовизмите хич не са ми по вкуса.  Днес ще ми доведат рошавия чернобял принц и картинката ще е пълна. А след няколко дни, като започне ваканцията и каката и баткото ще дойдат и баба Клечорана от кандидат принцеса ще се превърне  ще се превърне в обслужващ персонал ....

До края на седмицата имам много планувани по часове ангажименти, но все очаквам свирване за сбор...
Може и другата седмица, ако кажете де, тамън денят ще е по дълъг.... Да не ми избледнее тена, който ще показвам, и емоциите, за които ще разказвам, не за друго...

Сутринта е нещо мръчкаво времето, но се надявам да блесне слънце и се затопли...Ееех, вчера по това време беше друго, но пак ще има морета, по целите земни кълбета...

А сега може да си представите усмивката ми да я насложите през 3-4 думи в горенаписаното....
Аз допивам кафето и ставам да я захващам, с не много голям ентусиазъм, но т'ва е положението...
Хубав ден ви желая!

https://youtu.be/E3htJ1mEOM8?si=zF5vYI6LF9jA_11m - Simple Smile

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 08:44 от Важна клечка

# 93
  • Мнения: 1 278
Добро утро! Не съм се вясвала няколко дни, но и няма какво толкова да ви кажа. Вчера сутринта получих пИятеля, а мама, тате, чичо и деди отпрашиха за Банско да закрият сезона. Ние с него се забавлявахме както можем, към обяд явно огладня и ми заби въпроса: Ти няма ли да ме поканиш да хапна?
Поканих го, какво да правя. После гледа,,Ну погоди,, и пак навън.
Сега за девойките, които се къносват. Подарявам мароканска къна Сахара тазарин. Абсолютно натурална, смята се за най - добрата на пазара, но аз направих алергия. Ако ви кажа с какво се намазах току що, ще припаднете. Наплесках се с кафе, какао и нес кафе. Не знам колко ще ме боядиса, за пръв път го правя, но ще приема, че съм си сложила една хубава маска, пък ако има и цвят, чудесно.
Та девойките с къна да свиркат, изпращам веднага.
Хубав ден!

# 94
  • Варна
  • Мнения: 393
Поздрав от слънчева Варна, 14 градуса!  Nature High Brightness  Boat  Anchor
ЯГЕ, преди време като садях латинки в сандъчетата, веднъж ги нападнаха листни въшки, доста чистене падна, ама нали ги харесвам, пък и с времето може да е преминала тази напаст..... да поникнат пък ще видим!!!  Kissing Heart
ЕНИСА,  съчувствам ти, същия проблем имам и аз, не харесвам небоядисана коса, веждички, без лак за нокти, нооооо нищо не мога да променя! Подувам се- лице, език, ръце, дори краката ми отичат! Ходих по складове, купувах боя или къна на фито-основа и все тая, докато не се отказах и сега си ходя НАТЮР в главата!   Misc Gun
Добре, че ДС не е маханджия, с боя-без боя- явно от мен ПО-ХУБАВА НЯМА!   People Couple
Имахме един съсед, не искаше баба Софчи да е с небоядисана коса и ако дъщерите им нямаха време, той сам я боядисваше, виждала съм го през лятото на двора.   Money

След час и половина излизам с приятелка, хем на разходка, хем и да купя риба, решила съм да е пушена-веяна..... каквато има, само риба да е!   Animal Fish  Animal Tropical Fish  Animal Blowfish  Animal Whale  Animal Whale2

Приятен неделен ден, девойки!  Sparkling Heart

# 95
  • Мнения: 1 278
,, Тоя дето свири на пиано, пиян ли е?"
Не за мен, за един пИятел питам. Joy

# 96
  • София
  • Мнения: 8 470
Е избухнах в смях след този въпрос. JoyИ така силно се засмях, че деди и внучка се стреснаха и ме погледнаха учудени. Като им казах защо се смея и те се посмяха.
ЕНИСА, щом си имаш пИател, значи мама и тате са дойдЕЛИ. А ти да му отправиш официална покана за хранене. Не се мотай! Жалко за натуралната къна. Преди време, когато вече бях доста побеляла и аз подарих един голям пакет египетска къна на приятелка, та още ме споменава с добро.
КЛЕЧИЦЕ, добре си си дошла. Не ти се отразяват добре на теб тия разходки насам и натам. Разглезваш се и губиш тренинг да домакинстваш. Еееех, момиче, трябвало е да се родиш в английския двор ( е, разбира се не на двора, а вътре, в кралските покои),  да има кой да те обгрижва, а ти само да си разхождаш домашния любимец. Stuck Out Tongue Winking EyeИ никакви внучета - гувернантките да се разправят с тях! На теб ти подхождат само представителни функции. Grinning
ТАНИТКА, приятна и ползотворна разходка из улиците на слънчева Варна.
ГЪБКЕ, много работа си отметнала. Геройче си ми ти! И като ученичка ли беше такава пъргавелка? Ако е било така, бат'Павли затова си те е взел за спътница в живота. Като допълнение е това, че си и готина, и умеятна. Шестица от тотото за бат'Павли!
ЯЖКЕ, свършила си добра работа - почистването на хладилника и фризера не са ми от любимите. А внуците ти са случили на баба! Моите не са попаднали на баба математичка.
ЯНЧЕ, как ти е тази част от тялото, дето е от коляното до гъзобедрената става? Дано да ти е преминала болката.
БОРЯНЧИЦЕ, няма ли да се обзаведеш с внучетата за ваканцията? Кратичка е, само седмица. Бабин убавец и Сладичка ще пристигнат на 31. Чакаме ги с нетърпение, а и те броят дните до срещата.
Днес се вихрих в кухнята - правих палачинки. За обяд - рециклирах вчерашните пържолки, карначета, кюфтета и кебапчета върху канапе от кисело зеле. Stuck Out Tongue Winking EyeГерманчето беше много доволно. За останалите две внучета - спагети със сос.
Сега ми се полага изтягане на диванАта. Хайде приятна следобедна почивка. А за следобедното кафе да се погрижи ГЪБКАТА. Hug

# 97
  • Мнения: 18 879
Аз не съм нормална баба като вас и за внуци само при невъзможност другаде ,не мога. И никого не искам наоколо вече,  и до магазин не ми се излиза. Истината и само истината ,като в съда.

 Гъбката пак да сложи кафе, но да сложа и аз като трябва. За който не може да чака.

# 98
  • Мнения: 1 278
Боряна изкушава с тия торти, компенсирах с една тригуна. Кафето си го изпих, косата я черпих също, ама цвят  - йок. Пълни глупости, ще се получи оцветяване, ама друг път. Утре си купувам Лореал, безамонячната и се клепам пак. Нямам алергия към бои все още, но предпочитам къната, ще пробвам и някоя от нашите, дето ни лъжат, че са безвредни и натурални. Като в един виц, някакъв припаднал като отишъл на чист въздух в планината, та добре, че жена му се сетила да го сложи под ауспуха да подиша малко, та се свестил.
Свикнала съм явно с нашите къни ментаци и цяла година мазане с мароканската ми дойде в повече. Та който я иска, получава я.
Аз съм за среща, кажете кога и къде.

# 99
  • Мнения: 18 879
Ти се стягай за избори ,няма да ти се размине.

# 100
  • Мнения: 1 278
Абе знаех си го, ама се надявах. Няма да пропусна лудницата, сега се моля да са в две последователни седмици, а не заедно. Надявам се да се замотат и да пропуснат възможността за 2 в 1. Предпочитам 2 лудници едно след друго, вместо някакъв ад наведнъж.

# 101
  • София
  • Мнения: 3 734
Добър вечер!
Ениса, и аз се надявах, ама няма. Ще се похарчат едни пари, едни хора няма да спят, а накрая - пак същото.
Гледахме внуците целия уикенд. Сега си за тръгваха и внукът от половин час плаче и не иска да си тръгва. И на мен ми плаче сърцето. Иначе празнувахме рожден ден на майка ми в заведение в близост и след това сестра ми и майка ми дойдоха у нас на панакота. Много я харесаха, сега трябва пак да правя.
Лека вечер!

# 102
  • София
  • Мнения: 16 222
Ениса, ако няма желаещи аз мога да приютя къната. Мацам се, доволна съм. Има си тънкости при боядисването. И не, не става като с боя,  но пък от самолет не личи.   А и хората уж ме харесват къносана. Не, че ми пука - аз нали съм доволна и косопада спря.
Мариянка, и ние си имахме занимавка от петък вечер. То главно дядо Пл. се опавя с готвене, хранене и т.н. Мрънч и мамка му и двата дни бяха по улиците, ние си дондурим Мрънличка. Следобяд мамка им ги отнесе като бръмбар сламка. Нищо, след седмица ще има ваканция - пак ще дойдат.
Фло, у нас има също малко кисело зеле/купешко/. Но кюфтетата и кебапчетата отлетяха с мрънчоците. Снощи нещо не им се ядеше много. Но ще измисля с какво да го комбинирам.


# 103
  • София
  • Мнения: 8 470
Ето ме и мен на вечерна седянка.
КЛЕЧИЦЕ, благодаря за Ромашка белая - харесвам я тази песничка, а и аранжирана с толкова много маргаритки...Красота. Цял ден си я тананикам и като си я пусна, се движа с балетна стъпка и чупка в кръста
АЙША, добави към зелето пилешко месце. Добре ще се получи. Или едно свинско джоланче. Ние не постим. Забелязвам, че германчето си сипва по- малко месце. Сега не яде напр. шоколад, а обича. Заради постите.
МЕРИАН, да дойда и аз на панакота,а? Срещу кабинета я правят, та често прескачам до там и се гощавам. Ако не те затруднявам, кажи как я правиш. Утре ти желая на добър час! Късметът да е с теб. Да попаднеш на добро място, сред свестни и разбрани хора. Хайде, успех и със здраве! Hug
БОРЯНЧИЦЕ, страхотно сладкишче. Ако го бях видяла по-рано можеше да се втурна да направя нещо сладичко и аз.
 
Гледам, че има желание за среща. Тази седмица, която идва я дават дъждовна. Хайде да се съберем следващата тогава - напр. На 2 април, вторник, от 13.30 при Дядото Какво ще кажете? Написах го и се сетих, че тогава децата са във ваканция, та може да сте заети с внучета. И у нас ще дойдат варненските деца. Дайте мнение!
Отивам да спя, че утре съм заета от сутринта, та до следобеда.
Гушкам ви и ви казвам Лека нощ!

# 104
  • София
  • Мнения: 16 222
Фло, аз съм ОК с часа на срещата.
А за внуците във ваканция - нали децата са цветята на земята.
Да ги поднесем като букет на мамките, а ....?
За германчето - другата неделя е католическия Великден. Може да го зарадвете с шоколадови яйчица и зайчета. Покрай него и другите налични внучета да се подсладят. Те там много не оцветяват яйца, има ги целогодишно по магазините.
Мариянка, успех от утре!

Общи условия

Активация на акаунт