Бургаско родилно отделение - ПЕТИЦИЯ ЗА ПО-ДОБРО!

  • 64 386
  • 593
  •   1
Отговори
# 90
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Подкрепям петицията.Преди година и половина раждах в тази болница , за съжаление като постъпих в болницата тоновете на бебчо бяха затихващи , но така или иначе родих мъртво бебче.май трябваше да дам пари за да ми обърнат внимание и да ми направят по спешност секцио, сложиха ме в най крайната стая сама с болката и ужаса , лекар не ме погледна 5 часа , но поне съм благодарна на Бога , че излязох от там жива тъй като можеше и мен да ме няма.От всичко случело се не ме интересуваха условията , просто болката беше голяма.Сега съм бременна отново и дай Боже да родя живо и здраво бебче , но няма да раждам в Бургас а в моя град Стара загора , там поне вече е построена частна гинекологична клиника и мога да избирам.
rose madder,
съжалявам за загубата ти и те подкрепям.Господ да те дари със здраво и жизнерадостно бебче.
Това в Бургас си е жива касапница а не болница.Бургас е  моят роден град и аз много си го об ичам.Дано някои вземе под внимание всичко писано тук и да направи нещо по въпроса.
Бъди здрава и мисли позитивно.
вили

# 91
  • Мнения: 1 280
 И аз имах честта преди 2 години да родя в Бургаската болница.Със самото раждане нямах проблем . Мина леко и бързо но си бях наела лекар наистина.Но за условията просто нямам коментар.Това е нечувано и невиждано.Безобразие е децата ни да се раждат в тази мизерия.С момичетата с които лежах в една стая се редувахме да дремем за по час - два за да си пазим бебетата от мутирали хлебарки.Дано някой обърне внимание на тази петиция.Пожелавам на всички които един ден ще раждат в Бургас да имат избор и да не виждат мизерията която е в момента.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 524
Имате и моята подкрепа, дано успеете и дано гласа ви се чуе!  Peace

# 93
  • Бургас
  • Мнения: 10 835
Подкрепям  Peace

# 94
  • Мнения: 8
Не съм от Бургас, но познавам две майки раждали там. На двете заразиха бебетата със стрептококова бактерия. Сега едното е с изключително ниска имунна система и не искат и да чуят за Бургаски болници, от най малкия вирус се заразява бебето и се лекува във Старозагорската окръжна болница, а другото бебе получи алергия към кравето мляко и бронхиолит. Според мен цялото отделение трябва да се изгори и да се запечата за поне 50 години напред. Трябва да се построи нова сграда за родилен дом, а лекарите имат нужда от по-добра професионална квалификация - да минат курс за хуманност и може би увеличаване на заплатите за да не си искат подкупи от родилките.

# 95
И аз се подписах!!!!!!!!!!!!От Бургас съм ,но родих преди 54 дни в Варна..и всички се досещате защо....Та термина ми беше на 29 март,но водите ми изтекоха на 6-ти..реших да проверя дали това са води или просто съм се напишкала(първо раждане ми беше)и нямах никакви болки...беше много рано сутринта и нямаше кой да ме прегледа за да потвърди,та се озовах в бургаското родилно...исках просто да ме прегледат за да тръгна за Варна...да не би да е фалшива тревога и да бия път до Варна напразно...появи се Д-р Добрева една озлобена жена..която за мой късмет неразбра 4е нямам намерение да раждам тука и ме прегледа като така ме натисна..и нормално като нормален 4овек,на който му предстои раждане се свих импулсивно..тя като ми се развика....да не се унасям в разкази...но върха беше като и разбра 4е нямам намерение да раждам в Бургас ...ми обърна гръб и излезе от стаята..санитарката ми обясни,4е те НЯМАЛИ  ПРАВО да ме прегледат щом нямало съм да раждам при тях.....много интересно нали....а в какво са се заклевали те...и това настрана ..къде е 4овешкото...станах много обстоятелствена..но още ми е прясно.Та се подписах с 100 ръце..дано скоро нещата влязат в релси.

# 96
  • Мнения: 171
Отдавна съм подкрепила петицията, но искам и тук да изразя своето мнение по въпроса. Условията на раждане в болницата са под всякаква критика, но се преживяват. Това, което обаче е наистина абсурдно, е компетентността и отношението на персонала в Родилно, а и не само там. Убедена съм, че ако някой се наеме да изведе статистически показатели за смъртността при раждане и ражданията с настъпило усложнение за плода вследствие на лекарска и акушерска неадекватност, то съм почти убедена, че тази статистика ще надхвърли далеч средната за страната. Непрекъснато слушам и чета за такива случаи, тези хора най-безотговорно убиват децата на Бургас / и околностите /. Раждането в Бургаското родилно се е превърнало в руска рулетка, на бременните жени се приписват какви ли не грехове, за да се оправдае небрежността на персонала, навикват се и се нагрубяват перманентно, е, това просто е недопустимо и трябва да се спре. Моля ви, момичета, на които им предстои раждане, не се подлагайте на унизителната авантюра да раждате в Бургас, това води до психически травми и често страх от следващо раждане. Възползвайте се от вашето право на избор и бягайте далеч от касапите, които смятат, че разполагат с живота на нас и нашите деца все едно е тяхно изконно право!

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 14:29 от Dorka76

# 97
  • Мнения: 6 461
Да се надяваме ,че всички тези думи на бъдещи и настоящи майки ще бъдат чути.

# 98
  • Мнения: 612
Подкрепям безусловно, току що се разписах!

# 99
  • Мнения: 435
Подкрепям тази инициатива за всеки град в България!


и аз  Peace

# 100
  • Мнения: 3 251
Крайно време е да се вземат мерки за безхаберието и мизерията в Бургаските болници.

# 101
Do kolkokoto razbrah na skoro, v burgas shte se stroi nova 4astna AG bolnica. Mai ot sobstvenika na Sveta Sofia. Tova shte bade mnogo dobre, tai kato BS e golam grad, a niama bolnica, v moiato da moje da se rodi spokoino i kato civilizovan 4ovek.

# 102
  • Мнения: 4 700
Подкрепих ви.  Peace Дано има ефект

# 103
 Shocked hora, ne hodete da ragdate tam #Crazy Twisted Evil

# 104
na men edva sega mi pretstoi da rodq tam,napalno podkrepqm peticiqta.dano i moqt glas  da doprinese za po dobroto na nas i nashite deca.i vse pak tam rabotqt i jeni chiito deca sashto shte rajdat,neka i te se zamislqt s kakvo doprinasqt te za dobroto na badechtite rodilki.da ne zabravqme,che koleloto se varti.uspeh  newsm1

Общи условия

Активация на акаунт