Клиники в Истанбул - пролетна тема 18

  • 15 095
  • 242
  •   2
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 45
Мога да Ви дам контакт за връзка,всякакво съдействие и записване на час в Ин витро клиника Брюксел😀

Здравейте борбени момичета, ще помоля да споделите впечатления от клиника Брюксел в Истанбул  от професорите там и процедурата екзосоми с прп и цената. Очаквам отговорите ви?

Аз бях на консултация с проф. Сабри Джавкайтар при негово идване в София. Хареса ми, вдъхна ми кураж и ми предстои първи преглед тази събота. След прегледа вече ще мога да споделя повече.
Прави впечатление, че повечето жени избират Мемориал или Бахчеджи, нищо не се намира за Брюксел.

# 196
  • София
  • Мнения: 122
Защо всички избират Мемориал?
Аджибадем Маслак по-лоша опция ли е? Блазни ме, че не искат да се оженим заради инвитрото.

# 197
  • София
  • Мнения: 235
Лекар ми препоръча конкретно Мемориал заради ембриолозите /на 45г съм/. Нищо че живеем 17 години заедно, и аз никога не съм имала желание да се женя, ама какво ли не правиш, заради това да имаш дете.
Нали знаете, че всеки ще ви препоръча мястото, където е успял. Идете и в двете, консултирайте се и изберете. За консултация не ви трябва брак.
 
Защо всички избират Мемориал?
Аджибадем Маслак по-лоша опция ли е? Блазни ме, че не искат да се оженим заради инвитрото.

# 198
  • София
  • Мнения: 122
Просто ми стана интересно, че така масово момичетата са пациентки именно на тази клиника и какви биха могли да бъдат причините, може би нещо пропускам..
Ще се радвам ако още някой даде мнение 🧑‍🔬

# 199
  • Мнения: 15
Здравейте, може ли да ми препоръчате добър доктор за азооспермия. И ако евентуално можете да ми кажете как вървят цените.

Мога да ви препоръчам проф. д-р Бюлент Ерол.Бях попаднала на видеоклиповете му в на страницата на Бахчеджи.

# 200
  • Мнения: 87
Здравейте, може ли да ми препоръчате добър доктор за азооспермия. И ако евентуално можете да ми кажете как вървят цените.

Мога да ви препоръчам проф. д-р Бюлент Ерол.Бях попаднала на видеоклиповете му в на страницата на Бахчеджи.



Ние сме при др. Джелалетин Перу, необструктивна азооспермия, Синдром на Сертоли клетки само, неуспешно микро ТЕСЕ при Башар, но вече имаме замразени сперматозоиди от еякулат след 6 месечна терапия при Др. Перу.

# 201
  • Мнения: 2 022
Защо всички избират Мемориал?
Аджибадем Маслак по-лоша опция ли е? Блазни ме, че не искат да се оженим заради инвитрото.
Преди години сравнявах офертите на двете болници Мемориал и Аджъбадем. При нас, понеже ПИД беше необходим, цената излизаше много по-изгодна в Мемориал. Сега може да са се изравнили.
Също понеже Мемориал са много силни в генетиката и ПИД, за нас това беше определящо. 2017 имаше даже световен конгрес на тема ПИД, които се провеждаше в болницата.
Нищо не пречи да поискаш по една ценова оферта, а и да идеш на преглед на двете места.

# 202
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
След няколко неуспеха в България решихме да не сме повече касови бележки (трогна ме това, което споделихте за поста на Николета, но щом за нея не са направили най-доброто какво ли остава за нас обикновените хорица). Виждам, че повечето от Вас избират Мемориал, аз обмислям и д-р Тургут (с мъжки фактор сме). Изчетох доста и от по-старите теми, но ще се радвам да споделите мнения и впечатления.

Последна редакция: пт, 31 май 2024, 10:11 от Vanya_dd

# 203
  • Мнения: 209
Здравейте момичета,
След няколко неуспеха в България решихме да не сме повече касови бележки (трогна ме това което споделихте за поста на Николета, но щом за нея не са направили най-доброто какво ли остава за нас обикновените хорица). Виждам, че повечето от Вас избират Мемориал, аз обмислям и д-р Тургут (с мъжки фактор сме). Изчетох дост и по-старите теми, но ще се радвам да споделите мнения и впечатления.
Здравей!
Двата адреса, към които си се насочила са ОК. Сега от мъжки до мъжки фактор има огромна разлика. В БГ 2% морфология и всичко друго ОК вече е МФ…
Координаторките на др Тургут са по-добри от тези в Мемориал. Също така при др Тургут те гледа само той. В Мемориал те гледат различни доктори.
Отиди и на двете места и ще прецениш.
Напоследък се оплакват от пункциите в Аджибдем. Аз нямам впечатления. Нашата пункция при др Тургут беше в Джинамед и сме също с МФ (1/2 от референтния обем, 1/5 от референтната концентрация, 2-9% живота, 0% морфологи). В случая искаха да правят Тесе, но в деня на пункция намериха достатъчно материал за броя на яйцеклетките.
Урологът, който работи с др Тургут е мн добър. Казва се проф Башар.
Не смятам, че урологът в Мемориал (сега вече не знам кой е…) ще е лош, тъй като и те си настояват на качество.
Просто бих отишла на двете места. Според тежестта на МФ и според възрастта на жената бих настоявала 100% за ПИД на ембрионите.
ПИД ще ти спести много главоболия като ранни аборти или многоплодна бременност.
Успех! 🍀

Последна редакция: пт, 31 май 2024, 10:15 от Anniey

# 204
  • София
  • Мнения: 235
Момичета днес ме хвърлиха в размисли и притеснения
Имам положителен тест и днес в 6с.и 6д. чухме сърдечна дейност на ембрион след ПИД. Прегледа ми беше в Щерев, като ме питаха дали имам указания от Мемориал какъв пренатален скрининг ще правя /хорионбиопсия или неинвазивен тест/ и в коя седмица.
Аз честно казано, се чувствам объркана защото си мислех, че след като Е е след ПИД мога да съм спокойна, че плода е здрав, а сега с този въпрос от Щерев ми стана притеснено. Нямам против да направя, каквото ми кажат, стига да получа обяснение за необходимостта. На 45 години съм и това ми е първа бременност.

Аз писах на координаторите и те след обсъждане с доктора ми в Турция ми върнаха копие на ПИД на ембрионите и ми казаха, че след като имам ПИД не е необходимо да се прави нито NIPT, нито ХБ.

Моля момичетата, които са успели да забременея с ембриони след ПИД да споделят опит относно пренаталните скрининги, които са правили в Бг.

# 205
  • Мнения: 2 022
Честито и леко бременеене!
Аз не съм правила допълнителни генетични тестове след ПИД. Стандартните ехографски прегледи и фетални морфология се правят, те са важни.
Ето и от Мемориал са го казали. Имай предвид, че спокойствието на майката е най-важно сега, ембриончето усеща всички емоции!
А въпроса е защо Щерев предлагат тези тестове? Особено се шокирах от предложението за хорионбиопсия, изглежда ми съвсем неадекватно дори и като избор да се предлага при все че е рисково инвазивно изследване.

# 206
  • София
  • Мнения: 235
Мен точно това ме притесни - инвазивното изследване. Аз съм след 8 стимулации тук и 11 неуспешни трансфера тук /в Щерев/. Разказвала съм си историята в Мемориал и колко трудно стигнахме до здрави Е. Няма да пренебрегна нито едно изследване, което е изискуемо, просто ми стана интересно защо ми говорят за тези изследвания и изобщо каква стойност има този ПИД, ако тук ще мина през ХБ, амниоцентеза и NIPT...

# 207
  • Мнения: 209
Мен точно това ме притесни - инвазивното изследване. Аз съм след 8 стимулации тук и 11 неуспешни трансфера тук /в Щерев/. Разказвала съм си историята в Мемориал и колко трудно стигнахме до здрави Е. Няма да пренебрегна нито едно изследване, което е изискуемо, просто ми стана интересно защо ми говорят за тези изследвания и изобщо каква стойност има този ПИД, ако тук ще мина през ХБ, амниоцентеза и NIPT...
Нямам ПИД, но не ми и трябва, за да преценя, че въпросът за хорионбиопсия в 7ма гс е абсурден!!!
На твое място задължително бих сменила следящия.
Четох изследване, според което на 1169 жени с бременност след ПИД е направен NIPT. Само на 8 е излязал положителен и само на положителните е направено инвазивно изследване, което е показала, че в 6 от случаите се касае за фалшиво положителен тест.
Шансовете са нищожни след ПИД да се наложи инвазивно изследване.
На твое място бих изчакала ранната ФМ. Бих я направила при по-нормален и земен лекар - например Чучумишев.
Успех и лека бременност! 🍀

# 208
  • София
  • Мнения: 235
Може би не съм се изказала правилно - въпроса беше от сега да се пита какво препоръчват от турската клиника и в коя седмица да се направи. Не са ме карали да правя ХБ в 7ма седмица.
За следящия - в процес на избиране на доктор съм /за сега ходех в Щерев поне да видим, че всичко се развива нормално/, но със сигурност няма да продължа там.

# 209
  • Мнения: 79
Здравейте. На 30ти беше първия ни преглед в Мемориал, срещнахме се с д-р Юджел. Координаторката Алие е изключително мила. За съжаление едва там разбрах, че матката ми е с Т форма и бях шокирана от новината. Налага хистероскопия с корекция преди ин витро процедура. Стимулация можем да започнем още на следващ цикъл, което е след около две седмици. Два дена не спирам да чета информация за Т матка и не съм много обнадеждена. Изникнаха много въпроси... Главата ще ви се пръсне. Някоя от вас минала ли е по този път? Имахте ли успешен трансфер и бременност след корекция? След колко дни ви изпратиха резултатите от спермограмата при първичния преглед ? Казаха ни, че при стимулация трябва да останем две седмици в Истанбул, вие къде отседнахте за такъв период? Всякаква информация би ми била полезна....

Общи условия

Активация на акаунт