Онанизъм - мастурбация дете на годинка

  • 2 116
  • 10
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 40
Здравейте! Има теми , но са доста стари затова отварям нова . Дете на 1 г. И 5 месеца от няколко месеца се търка в леглото, на дивана  по корем . Опитвам се да я прекъсна , но се ядосва . Пробвам да и отвлека вниманието , но не винаги се получава. Моля , да споделят родители , чийто деца са минали през този период какво трябва да направя и какво следва през годините и дали всъщност е период !? Притеснено ми е ! Благодаря превварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 35 101
Заведете я при педиатъра, за да изключи други причини.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 40
Заведете я при педиатъра, за да изключи други причини.

Примерно какви ?

# 3
  • София
  • Мнения: 35 101
Уретрарни инфекции, гъбички, лишеи, възпаления.
Жена сте, бебето може да има сърбеж или болка.

# 4
  • Мнения: 2 747
Детето се търка в дивана и какво ? Какво следва след това ? Как разбрахте ,че мастурбира,а не просто ,че си играе,забавлява . Иначе по темата пиши на лично имам позната с такъв проблем

# 5
  • Мнения: 394
И според мен просто си играе детето. И като вижда че се впечатлявате продължава. Оставете го без да му обръщате внимание и ще му омръзне.

# 6
  • Мнения: 2 747
Ако сте сигурна,че е мастурбиране ,което според мен е лудост,защото все пак има памперс това дете ,но да предположим,че наистина е така,спрете да й бършете интимните части с мокри кърпи ако го правите ,при моята позната,която също е пуснала тема по въпроса се оказа,че когато спря да ползва кърпички детето спря и да мастурбира ,така че пробвайте и вие ,успех и пишете какво се е случило

# 7
  • Мнения: 1 033
Как ги слагате тия диагнози, без да види специалист?

# 8
  • Мнения: 96
В "Превод от детски" на Димитрина Проданова мисля, че имаше нещо в глава вредни навици. Има я в сторител, но и да се завъртите тихомълком само да прочетете в някоя книжарница, едва ли ще направят проблем. Иначе ако се притеснявате, говорете с педиатъра.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 40
Сигурна съм , че мастурбира . Разбрах доста късно и май вече и е навик преди да заспи . Пробвах да и отвлека вниманието , но нестава . Не мисля , че има здравословен проблем , защото съм и пускала урина и кръвни картини ( беше болна ) . И да уточня защо разбрах доста късно , защото я оставях да спи и се ангажирах със сестра и . Тя горката си е намерила начин да ве приспи. Ядосвам се много на себе си , но вече е късно. Просто исках да разбера какво следва , да споделят родителите , чийто деца са минали през този път

# 10
  • Мнения: 252
Минава с времето, но може да продължи и година, две. Започва несъзнателно, става навик и трябва постепенно да се изключи. Детето трябва да е ангажирано. Създайте вечерна рутина - прочетете една книжка и дайте играчки, които да гушка, за да е заето. Според мен забравя с порастването, но съм засичала много редки единични случаи. Изчела съм доста литература. За тези, които не вярват - има информация в интернет.

Общи условия

Активация на акаунт