Не мога да повярвам, че това се случи.....

  • 4 119
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
Жалко е наистина , че се случват такива неща,но още по-жалкото е ,че загубихме надежда,че има оправия.И как да има ,кажете ми ,като дебелите з...ци в Парламента променят закони,за да пускат на свобода престъпници?????

# 16
  • Мнения: 4 300
Да де тези неща не се случват само в Българя,но това трябва да ни успокоява ли?!Ние живеем в тази държава,плащаме си данъците и пр.задължения,спазваме законите и искаме да получаваме нещо в замяна.
Според мен /лично мое мнение/ държавата е виновна за повече от абсурдите,които  се случват.Защото тук цари безнаказаност.Ще ги хванат крадците примерно и след 2 дена ще бъдат на свобода.Кой е виновен?!
От както прочетох темата на Лео за крадците съм станала параноичака,ставам по сто пъти,за да проверявам дали е заключено.Вече и в къщи не сме в безопасност.Тогава къде?

По склонна съм да вярвам че няма да ги хванат изобщо. Вчера коментирахме с колега, че 95% от компютрите в системата на МВР са собственици на служителите. В данъчното във Варна като почваш работа си купуваш сам стола. Смешно.....
Преди няколко години имаше престрелка пред блока ни. Когато дойдоха да обследват опъваха канапи между дупките от куршуми по колите и магазините. Смешно....
Смешно е също че получавам за труда си моята заплата ( макар че е в пъти над средната) и е смешно че внясям 40% от нея под формата на ДОД и осигуровки. Смешно е че болшинството от хората се осигуряват на 200 лв и внясят 12 лв здравни осигуровки. 12 лв....а себестойността на един ехографски преглед на бременна е 20лв. Знаеш ли колко такива прегледи се правят всеки месец?
Аз не знам, но ми се струва че не само държавата е виновна. Всички ние сме виновни по мъничко. Някои повече. Но докато не станем Ние, а не Аз няма да се променят нещата.
П.С. По същия начин например сума ти народ в панелните блокове си прави разни клетки с метални решетки пред вратата, използвайки част от стълбището. И после като стане нещо не дай си Боже пожарната не може да мине. Случи се в Бургас преди няколко дни.
Знам, че ти не си го направила, а са ви обрали. Но за съжаление в обществото е така- последствията от лошите постъпки на един се носят от всички.

# 17
  • Мнения: 2 195
Мила , много съжалявам , за това , което ви се е случило  Hug
Аз не разбрах - те с вашия ключ ли са влезли ?  #Crazy

# 18
  • Мнения: 1 673
Мила , много съжалявам , за това , което ви се е случило  Hug
Аз не разбрах - те с вашия ключ ли са влезли ?  #Crazy

А бе, не, бе, Мимка! Като са свършили работа вътре, са взели ключа с тях и са ги заключили отвън. Най-вероятно отварят с гумена тръбичка, която закрепят към ключа отвътре и го превъртат. Това е,  ако са онези големите метални ключове дебели. А за другите идея нямам как го правят този фокус! А бе гнусотия! Дано да ги изхващат тез бандити гадни!

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мисля,че единственото решение на този проблем е СОТ-а.За 20 лв на месец си купуваш спокойствие.

моля те, не се заблуждавай въобще и недей да разчиташ на тях.
В договора е заложено на коя мин. пристигат... обикновено 3-5-та.... дотогава и долните ти гащи ще са отнесли гадовете проклети. Аман от корупция и задкулисни афери на властимащи и бандити. #2gunfire

# 20
  • Мнения: 5 140
Това направо е ужасно, което ви се е случило, аз също мисля че няма да спрат тези нагли изроди. #2gunfire #Cussing out
Трябва за такива да се прилагат Крумовите закони за да спрат да посягат на чуждото.

# 21
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Много съжелявам за това,което ви се е случило.Нас един път са се опитвали да ни обират,но се е включил СОТ-а и явно са се уплашили.Аз лично те съветвам и вие да си сложите.За мен това си е един вид спокойствие,особено като седя сама в нас.И не се ядосвай много,знам че не е много утешително,но най-важното е,че вие и детенце сте добре.

# 22
  • Мнения: 4 451
На нас освен колата (т.е. касетофона в нея), друго не са ни обирали. И Слава Богу!. Но помня, че се почувствахме някак омърсени, все едно някой ти си е ровил в бельото...
А на сестра ми им откраднаха колата, която така и не се намери. А беше хубава и нова.

# 23
  • Мнения: 563
Не че защитавам крадците, ама защо си мислите че тези неща се случват само в България и само на българските граждани?
Днес малко повече ми дойдоха темите против държавата Rolling Eyes

Иначе си мисля че тези случаи никога няма да свършат, с крайна сметка никоя страна не се е преборила. Някъде са по малко, другаде повече, но....винаги има шанс да ти се случи. А когато това стане престъпността за теб е 100%.

Хм Рокси права си, навсякъде се случва, но такова чудо май никъде няма Confused Докато живеехме в Бг ни обираха 2 пъти - първия път докато си бяхме в хола, те влезли през кухненския прозорец и от коридора събрали кожените якета Shocked + касетофона от кухнята  ( това от апартамент на първият етаж). Вторият път с мъжа ми вечеряме в кухнята, колата паркирана пред кухненския прозорец - разбиха и  предно стъкло за да отмъкнат смотания касетофон без да ги усетим, при положение че ако си прав в кухнята колата се вижда през прозореца Shocked крадците си бяха нагли и преди, а сега като чета май още повече.  За сравнение, сега живеем в Торонто, престъпност ако вярвам на вестниците дал господ, хората пищят до Бога че се увеличавала все повече... не знам, за мен престъпност почти няма. Няма решетки по прозорците, няма метални огради около къщите, повечето хора около мен и охранителна система нямат. И ние също. Поне 2 пъти съм си забравяла ключа от външната страна на вратата вечер и съм си го намирала на сутринта, да не говорим за по-големите пакети с поща ( дискове и тн) оставени пред прага буквално на улицата защото не е имало никой вкъщи и непипнати.
И това е в не най-спокойният квартал на града, напротив, има много по-добри и реномирани места за живеене, но това е моят опит. Да, престъпност навсякъде има, но като в Бг не съм виждала или чувала - то е благодат за СОТ, МОТ и фирми на решетки и други клетки защото хората са до такава степен психирани че се чудят как да се опазят. Не е нормално това, кой каквото ще да ми казва, не мога да приема да живееш в клетка, да се тормозиш пуснал ли си алармата, дали някой няма да влезе по нощите в стаята при детето ти и не дай Боже ако то се събуди какво ще последва Confused
към авторката на темата - много съжалявам за случилото се, и колкото и ненормално да звучи - благодари се че семейството ти е добре и сте живи и здрави.

# 24
  • Мнения: 1 120
найстина СОТ са добро решение,но и те не могат да изтръгнат страха
обраха дома ми преди една година,сложихме сот на следващата сутрин.но дори и сега ме е страх да оставам сама в къщи.чуя ли дори най-малкия шум,заставам на нокти и хващам телефона в ръка,да не говориме за звънене на вратата.не мога да си представя,че на 20 години ще казвам на мъжа ми прибери се по-скоро,че ме е страх сама

# 25
  • Мнения: 4 585
    Точно по същия начин преди 2 седмици бе обрана и друга наша съфорумка от София, а днес разбрах, че по същия начин се действа и във Варна.


     "Граждани, берегите деньги в спестовную кассу!"

# 26
  • Мнения: 495
ужасно  #Cussing out
престъпниците са винаги крачка напред...., за съжаление

# 27
  • Мнения: 927
И вкъщи са влизали посред нощ докато майка ми, сестра ми и приятелка на майка ми спат в 3 отделни спални. Влезли в хола наш'те, взели квото взели и бай-бай  Twisted Evil. На сутринта сестра ми като видяла, събудила другите, викнали полиция и какво мислите... полицайчетата вместо да взимат отпечатъци или там квато им е работата, те взели да се занасят със сестра ми  #Crazy   smile3514 .Половин година след този инцидент пак някой влязъл докато нямало никой вкъщи. Този път майка ми дори и не извикала полиция...

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 63
Стигам до извода, че изхода е сформирането на гражданско опълчение по квартали и така да се пазим сами. Не виждам друг изход.
Ми то не остана необран дом, помощ - от никъде.
Да си помогнем сами.
Не вярвам вече нито на полицията, нито на държавата, да не говорим пък за съдебната система.
Всичко в любимата ми родина, която обичам безкрайно и поради което искам да живея ТУК, а не на друго място, е оставено на автопилот. ДОКОГА?

# 29
  • Мнения: 183
съжалявам за случилото се...от следовател знам няма ключалка която да не може да се отвори за съжаление

Общи условия

Активация на акаунт