Не мога да повярвам, че това се случи.....

  • 4 135
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 99
И апартаменти със СОТ отварят  #Crazy. Не помага #2gunfire #2gunfire. Резето е добър вариант с надеждата да ги забави и да се откажат Praynig, както и втора врата с няколко ключалки Naughty. Но единственият ефикасен вариант Stop е жива охрана свързана с паник бутон към СОТ и камери в кооперацията.

# 31
  • Мнения: 2 759
           Мога ли някак да сложа (уеб) камери вкъщи, които да записват касети или фаилове и колко ще ми излезе? Иначе с една камера можеш да си следиш вкъщи през деня от работното място през кю-то. Тъпо е като идея, знам.. ама е идея... Чудим се вече кво да правим когато не сме си вкъщи...

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
           Мога ли някак да сложа (уеб) камери вкъщи, които да записват касети или фаилове и колко ще ми излезе?

1.    Можеш и е ефективно, купуваш си най-обикновенна камера за видеонаблюдение, най-евтините са за по 30 лв. /черно-бяла, напр. 28 лв., цветна - ок. 50лв./, има разбира се и по-скъпи, които имат по-широк ъгъл, качество на картината и т.н.

2.   Насочваш я към входната врата.. и ДОБРЕ ДОШЛИ..емате мамините, дори и да я счупят има запис...

3.  С което стигаме до 3-та точка: важно е РС-то на което се прави записът да не е в помещението, апартамента, за да не гепят харда или да не го потрошат.

4.  Лошата новина е, че РС-то трябва да е със сравнително добра конфигурация т.е. струва поне ок. 1000 лв. Но ако така или иначе имаш подобна машина, може да я използваш. Или да инвестираш. Напр. удобно е, това да ти е компа в офиса, на който така или иначе си работиш, правиш си 24 часов запис, после автоматично се затрива и т.н.

# 33
  • Мнения: 2 759
          elsi, много благодаря за експресния отговор  Hug. А дали стават големи фаиловете и да споменеш примерен софтуер, който може да се ползва? Все пак сигурно ще излязат малко по-скъпо камерите, ако 'виждат' и на тъмно... Иначе ups devices могат да държат камерите доста време и без ток.. Мисля да пробваме  Peace.

# 34
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Много съжалявам за случилото се и дано бъдат изнамерени тези гадове...  #2gunfire

В къщи често си говорим за този тип кражби и зная, че врата и да е заключена, то ключът не трябва да е в патрона. Иначе патронът стоял "разблокиран" и много лесно се отварял отвън. Другото правило е, че няма брава/патрон, които да не могат да бъдат отворени в рамките на няколко секунди.

Това с камерите из къщи сме го обсъждали, но не е много функционално, още повече, че записите е важат в съда. А и самите полицаи надали ще се трогнат...

Колкото и да е смешно - най-простите и елементарни неща вършат идеална работа. Освен резетата, една проста аларма от типа - като отвориш да се раздрънка също ще има 100% успех. Идеята на тези мизерници е тихомълком да грабнат каквото могат и по най-бързия начин да се изнасят. Не им е по вкуса нито да се бият с обитателите на апартамента, нито да бъдат "забелязани" (говоря конкретно за нощните набези). Човек даже да залости вратата отвътре с нещо тежко (я шкафче за обувки, я маса) - пак ще има спасителен ефект.

Естествено, най-сигурното е да не дава Господ срещи с тези! И ценностите и парите по правило - да не са в къщи, а  на по-подходящи места   Peace

# 35
  • Мнения: 6 315
Мисля,че единственото решение на този проблем е СОТ-а.За 20 лв на месец си купуваш спокойствие.

моля те, не се заблуждавай въобще и недей да разчиташ на тях.
В договора е заложено на коя мин. пристигат... обикновено 3-5-та.... дотогава и долните ти гащи ще са отнесли гадовете проклети. Аман от корупция и задкулисни афери на властимащи и бандити. #2gunfire

За съжаление си много права. Мои познати ги обраха на 2 пъти (бяха със СОТ), като имат дежурна кола на не повече от минута от мястото...

Съжалявам за случилото се.

# 36
  • Мнения: 260
Стигам до извода, че изхода е сформирането на гражданско опълчение по квартали и така да се пазим сами. Не виждам друг изход.
Ми то не остана необран дом, помощ - от никъде.
Да си помогнем сами.
Не вярвам вече нито на полицията, нито на държавата, да не говорим пък за съдебната система.
Всичко в любимата ми родина, която обичам безкрайно и поради което искам да живея ТУК, а не на друго място, е оставено на автопилот. ДОКОГА?
Подоzирам, че си симпатиzант на Атака, тъй като те предлагаха въzраждането на доброволните отрядници ?

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 02:42 от grami

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 63
Стигам до извода, че изхода е сформирането на гражданско опълчение по квартали и така да се пазим сами. Не виждам друг изход.
Ми то не остана необран дом, помощ - от никъде.
Да си помогнем сами.
Не вярвам вече нито на полицията, нито на държавата, да не говорим пък за съдебната система.
Всичко в любимата ми родина, която обичам безкрайно и поради което искам да живея ТУК, а не на друго място, е оставено на автопилот. ДОКОГА?
Подоzирам, че си симпатиzант на Атака, тъй като те предлагаха въzраждането на доброволните отрядници ?

О, не! Не съм и не приемам политиката и начина по който действат от Атака.
А за Волен Сидеров - просто нямам думи. Луд за вързане. Жалко, че толкова много хора му вярват и го подкрепят.
Съжалявам, че съм направила впечатление на човек, подкрепящ Атака.
Но все пак съм националист, в добрия смисъл на думата.

Проблема ми в момента е друг. Тази нощ /първата след кражбата/ заспах много трудно и сънувах кошмари.
Присъни ми се, че човек с черна качулка на главата влиза в спалнята, докато спя, заповядва ми да мълча, а пък аз с пълен глас искам да извикам на мъжа ми за помощ, но от гърлото ми не излиза нито звук. Искам да отида в съседната стая, за да видя дали с детето всичко е наред, но не мога да помръдна и да направя нито крачка. Събудих се в ужас.
Не знам как да преодолея това.
Моля се да стане по-бързо. baby_neutral

# 38
  • Мнения: 2 716
Гражданското общество не е Воленсидерова приумица. За жалост все по-нагли стават и крадците, и мошениците, и всяка друга измет.
Няма вече човек, който не е ставал жертва - жилище, вила, кола, джепчийство, улично хулиганство... И все по-голям е процентът от хора, невярващи в справедливостта. От тук идва и голямата подкрепа на Сидеров.
 dama_pika , съжалявам, че сте влезли в тоя черен списък. Съжалявам и че е станало доката сте били в къщи. Добре, че не сте пострадали и физически. Дано сложите началото на "разкритите престъпления"

# 39
  • София
  • Мнения: 15 473
Съжалявам , за това което ти се е случило. За мен , поне за апартамент кучето е най-сигурната охрана. В двор могат да го отровят. Вратата ми е талашитена с обикновена брава, но кучето лае всеки път , дори когато не съм чула да се отключва или когато има някой на стълбите и така разбирам. Веднъж взе нещо да се чегърта по вратата и щом се разлая кучето се чу само как  бягат надолу по стълбите. Поне три пъти ми се е случвало , като излизам да не затворя хубаво вратата и като се върна я намирам отворена, а кучето ме чака на вратата. Досега никой не е влизал.

# 40
  • Мнения: 1 878
Когато са подготвени за кучето  Confused само може и то да пострада сериозно  ooooh!  Но иначе, когато стопаните са вкъщи наистина действа като добра алтернатива на алармата.

# 41
  • Мнения: 14 494
Но единственият ефикасен вариант Stop е жива охрана свързана с паник бутон към СОТ и камери в кооперацията.

скоро четох някъде тук из форума на една форумка им бяха обрали всичката техника като апартаментът им е бил с портиер /който или е блял някъде или са го подкупили крадците/

# 42
  • Мнения: 1 356
           Мога ли някак да сложа (уеб) камери вкъщи, които да записват касети или фаилове и колко ще ми излезе?

1.    Можеш и е ефективно, купуваш си най-обикновенна камера за видеонаблюдение, най-евтините са за по 30 лв. /черно-бяла, напр. 28 лв., цветна - ок. 50лв./, има разбира се и по-скъпи, които имат по-широк ъгъл, качество на картината и т.н.

2.   Насочваш я към входната врата.. и ДОБРЕ ДОШЛИ..емате мамините, дори и да я счупят има запис...

3.  С което стигаме до 3-та точка: важно е РС-то на което се прави записът да не е в помещението, апартамента, за да не гепят харда или да не го потрошат.

4.  Лошата новина е, че РС-то трябва да е със сравнително добра конфигурация т.е. струва поне ок. 1000 лв. Но ако така или иначе имаш подобна машина, може да я използваш. Или да инвестираш. Напр. удобно е, това да ти е компа в офиса, на който така или иначе си работиш, правиш си 24 часов запис, после автоматично се затрива и т.н.

А тези камери как комуникират с РС-то, ако не е в апартамента? Виждам, че си доста по наясно от мен и ако можеш да ми кажеш къде да прочета повече информация, ще бъда благодарна Simple Smile

# 43
Чудесно те разбирам,защото и нас ни обраха преди около 3 години.Бяха влезли през прозореца в нашата стая,където спяхме.Взеха ни двата мобилни телефона и лаптопа.А ние сме си спали сладко,сладко на включен телевизор.
Отначало ни беше яд,че не сме се пробудили,обаче после като поразмислихме,май по-добре е станало,че иначе сигурно щяха да ни халосат с нещо.
Така и не намериха извършителите.Казаха,че сигурно са някакви наркомани. #2gunfire

# 44
  • Мнения: 175
Истина е 4е и тук има престъпност, но когато някой каже 4е са го обрали това е събитие. Тук съ6то няма ре6етки даже много от хората не ползват и пердета та 4овек може да види вси4ко каквото има в къ6тата. Другото не6то което е 4е разкриваемостта е направо впе4атлява6та и последствията за крадците са много сериозни. Потърпев6ият може да подаде иск сре6ту крадеца за преживян стрес/не знам как се формулира това в БГ но така е в превод дословно/ и тогава жална му майка, 6те има да пла6та доста годинки освен 4е 6те си стой на топло. Полицията разполага с невероятна техника изоб6то вси4ко което може да си помисли 4овек. Най 4есто ги хва6тат с ДНК тестове. Само да кажа 4е 3 българи миналата година ги хванаха/ само за 3 дни/ за измами с кредитни карти. Хванат ли те отърване няма. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт