ОКТОМВРИ е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече

  • 18 155
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 925
И аз не я забивам на 90°. Малко по-малък е ъгъла. Като гледам отвора на иглата да е към мен, да го виждам. Така пробива кожата по-лесно. И се стремя да не засегна кръвоносен съд, да не направя синина.

# 76
  • Мнения: 588
И моето ТСХ е скочило на 5.2 в 10 г.с. Тествах го два пъти в началото в 4та и 6та г.с. и беше под 1. От утре си качвам дозата, а в понеделник доктора ще я донамести.

Иначе миналия ден бях на преглед и ме запис а за ЖК в 9+2 г.с. Ембриончето е 2.5 мм и отговаря на 9.1. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 385
Благодаря ви, момичета, много ми е ценен опитът, който споделяте! 🤗
Сетих се нещо във връзка с клексана (сигурно и други НМХ), което може да е полезно на някоя от вас. Като звънях да си запазвам час за пренатален питах дали се изисква някаква специална подготовка. Казаха ми, че не, може да се яде и пие преди вземането на кръв, но специално ми обърнаха внимание, ако слагам кленсан, да не го слагам преди теста. Тогава не ми направи голямо впечатление, но ето че сега си го припомних.

# 78
  • Мнения: 1 925
На мен специално ми звъняха от лабораторията да ме питат дали използвам кръворазреждащи, защото кръвта ми била различна, нещо такова. Сутрин като ходя на изследвания не вземам никакви медикаменти. На гладно и жадно. И като ми вземат кръв почвам по графика. Така съм запомнила.

# 79
  • Мнения: 385
Аз обикновено само кафе пия (освен ако не е пълна кръвна картина, тогава на гладно и жадно), но последния път ми казаха, че ако е изследване на хормони или за антитела, дори изследване на урина, не е нужно да не ям и да не пия. Което беше добре, защото едва на обяд стигнах до лабораторията и вече щях да припадна Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 925
Аз пускам ПКК всеки път Sad Иначе за хормоните е така, няма значение дали си гладна и жадна или тъкмо си закусила.

Moonlit, лаборантката не ти ли се скара, че идваш късно? На мен 1 път ми се караше. Трябвало до час след събуждане да отида в лабораторията. Най-много 2. Това с предишната бременност като правих изследвания на 3 седмици, след 5-ти месец на 2.

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 21:16 от anichka.bs

# 81
  • Мнения: 690
Moonlit, много се радвам, че така бързо сте реагирали с изследвания и терапия! Всичко ще е наред.

Ванила, ние с теб си вървим съвсем заедно. Мен малко ме дразни обаче, че ми изчисляват термина засега спрямо цикъла, а реално овулацията ми е 6 дни по-късно. После за проследяването около термин не знам дали може да е проблем, освен ако не израсне по-бързо. Ама не съм чувала да сменят термин за 1 седмица разлика.

Аз трябва да давам кръв и урина след 2 седмици, май и аз ще пусна ТСХ, че се е случвало да се качва над 2.5 при мен, но по време на бременност обикновено е в норма.

# 82
  • Мнения: 385
Не, бяха много мили, пък и аз влязох с въпроса дали въобще е ок да давам кръв тогава Simple Smile честно казано и аз предпочитам да е сутрин, но тогава така се беше случило, че едва на обяд стигнах до лабораторията. Сега си го ползвам като полезна информация, ако евентуално пак се наложи.


Аз пускам ПКК всеки път Sad Иначе за хормоните е така, няма значение дали си гладна и жадна или тъкмо си закусила.

Moonlit, лаборантката не ти ли се скара, че идваш късно? На мен 1 път ми се караше. Трябвало до час след събуждане да отида в лабораторията. Най-много 2. Това с предишната бременност като правих изследвания на 3 седмици, след 5-ти месец на 2.

# 83
  • Мнения: 1 925
Аз съм на минималната доза л-тироксин и силно се надявам да не се е покачило tsh. В понеделник ще правя комплекта изследвания. Не зная за вас, ама аз изпитвам ужас като трябва да ходя на поредните изследвания. И за този пренатален тест ще попитам в Синево. Пише до 3 седмици излизат резултатите. Ако става по-бързо ще е идеално. Трябват ми след 2 за феталната.

# 84
  • Мнения: 385
Аничка, ако ти върши работа, в Афродита ми казаха до 10 работни дни за Вижън теста, а четох, че понякога става и по-бързо. Знам, че ти е далеч, но ако ти трябват резултатите за 2 седмици, може и да е вариант.

# 85
  • Мнения: 588
Mummy, на мен овулацията ми беше на 13 ден и просто казвам, че ми е дошло ден по-рано, за да излиза.  Но честно казано не мисля, че нещо зависи толкова от това. Ще се гледа после плода на какъв етап е и това е. Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 925
После бебето само си избира датата Wink, освен, ако не е с операция.

# 87
  • Мнения: 3 160
Здравейте.Досега не се престрашавах,но вече теших да се запиша при вас.Бременна съм в 8г.с+4 след трета ин витро процедура.Терминът ми е за 29.10.
Килограми съм качила,тъй като повече от месец се борих с хиперстимулация.Вече нивото на течността спада и яйчниците намалят размера си.От около 10-ина дена съм болна,но с тенденция към подобряване вече.Остана ми нощната кашлица,която е ужасна.Пиех само Проспан сироп и Геломиртол.Терапията ми е стандартна за ин витро утрогестан,дуфастон,фраксипарин,фолиева и вит.Д.ТСХ на 23.02 беше 3.41 и оттогава съм на Еутирокс 25мг.На 19.03 беше 2.26.
Заради остри болки в кръста,бях хоспитализирана и ми пуснаха кръв/стерилна урина/секрет,като според епикризата всичко е наред.Чакам във вторник да излезе тромбофилията,но не съм обнадеждена,понеже съм с тромбофлебит.
На 01.04 ми е последния преглед при репродуктивния и после трябва да си избирам лекар за ЖК.Горе-долу това е😀

# 88
  • Мнения: 12
Здравейте, дами 🌷
ASY, благодаря и аз за темата, изпратих ти на лично моите данни. ☺
Скоро не съм се включвала, но бяха много тежки и странни 2 седмици.

Първо, след доста положителната реакция от шефа ми на новината, явно заради това, че е по-възрастен или не знам и аз, след няма и седмица вече не беше ОК да работя от вкъщи и с тормоз и отвратителни имейли ме принуди да изляза в болнични. Лекарят ми беше казал, че от 12.03, когато ми беше последният преглед при него, мога да си взема, защото вече имам картон или нещо такова, но не исках повече информация, защото мислех, че няма да е необходимо. 2 дни по-късно обаче се наложи и всичко стана супер лесно. Майката на моя партньор работи в Надежда в образната диагностика и просто свърши всичко, за да не пътувам излишно до там. Тази седмица успях да предам моя брийф по всички възможни задачи, клиенти и т.н. и се надявам да не ме занимават повече, най-вече, защото съм обидена и искрено наранена от това отношение при моята диагноза, с която беше запознат.
Та така, в моя болничен диагнозата е “заплашващ аборт” и тъй като първата ми ЖК с новия лекар ще бъде на 9.04 и също ще ми издадат 30 дни казаха, че дори да се застъпят болничните няма никакъв проблем.

Доста от вас казват, че витамините са проблем. Моите всички са ми изписани от репродуктивния лекар, при който бях до 12.03. и тогава като ми каза кое от по-тежката терапия кога да спирам, изобщо не сме говорили за витамините и сега малко се притесних. На 28.03 съм на ранна М-я и ще попитам лекарката, защото не искам да предозирам с нищо. Пия вигантол (вит Д), фолиева киселина 2х1 400 мг, диаспорал директ 250 мг (магнезий) 2х1 и акард 75 мг 1 преди лягане. До 25.03 продължавам с дуфастона и за циклогест не каза нищо, а да чакаме другите лекари след него да преценят. Пих много Вит Ц, но шпа, медрол и какво ли още не до скоро, като част от терапията ми за задържане на грахчето и сега обаче ме накарахте да се замисля дали е необходимо още. Правиха ми преди месец имунологични изследвания и всичко беше ок.

Колкото до тромбофилията, засега не съм си пускала, чудя се ако нямам притеснения, дали да го правя. Тъй като сега ми предстои БХС и ранната М-я, може би биха могли да ми вземат и кръв за тромбофилия наведнъж?

Две мои много близки приятелки загубиха бебчета та в 8-9 седмица и едната се оказа че има тромбофилия, преди няколко дни разбрахме. По съвет на моята бъдеща свекърва се изследва преди тези 3 пъти да й се случи, както много лекари препоръчват… това за мен не е ОК. Най-гадното преживяване и ще чакаш 3 пъти да ти се случи преди да пуснеш изследване, което първо не е мн пари, да кажеш да зависи от средства и второ е просто да ти вземат кръв, не да те смучат пиявици… просто не разбирам, но може би от практиката претръпват някои специалисти. Тъй като се гледам за всичко в надежда, а там случаите винаги са или проблемни или трудни и тн, изключително съм доволна от вниманието и отношението им, наистина и виждам че е много важна и нагласата на лекарите и като цяло опита, който имат за това как си третират пациентките.

Тъй като това се случи доста скоро преди моето забременяване и аз малко се притеснявах да й споделя, но пък много й съдействах за изследванията и за изобщо анализирането на ситуацията около цялото това изпитание, което им се случи, и съм супер позитивна, защото е успяла да забременее от първия път, така че със сигурност ще имат успех скоро отново и просто й казах, прие го супер, но и сме си много много близки от повече от 15 години, няма как да не се зарадва, както аз нямаше как да не се разстроя при така стеклите се обстоятелства при тях. По-скоро вероятно и тя малко се е притеснявала да ми сподели за техния първи и успешен опит и всъщност не е казала на никого освен на родителите им, но тъй като доста рано се е случило това със спирането на пулса, ми каза след кюретажа, и то малко време след това, за да не ме била филмирала, докато ние правим опити.
Въпреки че ние повече от година нямахме успех, покрай нас и други двойки забременяха и родиха дори вече, когато са ти близки и им желаеш само хубавото, няма как да ти стане гадно за такова нещо. Разбира се, натъжавала съм се, но по-скоро за мен и за нас, а не че някои други са успели.

Колкото до секса, последната препоръка е да изчакам 14-15 седмица, на сух режим сме от както знаем за грахчето и вече ми е тежко, но  ще изчакаме колкото е необходимо. Малко се притеснявам, че може би ще се чувствам по-различно, защото вече малко сякаш започвам да се издувам в коремната област. 😂 Лицето ми започна да спада, бях се издула и там още преди няколко седмици, но казаха че е от медрола… Та сега по-скоро се притеснявам от това, че гърдите ме болят много и не знам как бих реагирала, но ще видим след 2 седмици.

Някои от вас са споделили, че са отслабнали, как? Не че искам някакви диети или друго, а и все още съм с препоръка за лежане, но аз съм качила 1 кг, не бих казала, че ям повече обаче. Гади ми се сутрин и ми е доста тежко вечер, но засега съм повръщала само веднъж.

Май успях да наваксам с темата досега, ще гледам да се включа след БХС и ранната М-я, стискайте ми палци на 28.03. ☺

Поздрави на всички и да ви е прекрасен уикенда 🌷🤍

# 89
  • Мнения: 1 925
Tulip19 с баба диабетичка, сега съм в рисковата група за гестационарен диабет. И още като ми дойде МЦ януари и пристъпихме към ЗЕТ спрях всичко сладко. Не, че нямам желание. Децата ядат тоблерони и какво ли не, аз също обичам, но новият живот в мен ми е много ценен и мисълта по опазването му ме спира. Хапвам плодове като ми се яде сладко. Отделно максимум 2 дни имам без повръщане. Снощи за поредна вечер повръщах. Ям тестени храни. И тях трябва да огранича, но ще е след като спре това повръщане. И в комбинация сладко и повръщане съм 51 кг. Преди да забременея бях стигнала 53 кг, което е доста за мен. Преди предишната бременност бях 47 кг.
Днес показвах на дъщеря ми как се бие клексан. Беше й много интересно. На 12 години е.

Общи условия

Активация на акаунт