ОКТОМВРИ е бая далече, а в коремчето расте мъничко човече

  • 19 170
  • 749
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 173
И аз наминавам да споделя, че снощи излязох с приятелка навън и тя постоянно ме гледаше в корема и сякаш искаше да и кажа нещо😀
Цялата съм пъпчасала в лицето и тя вика: Всичко наред ли е? Това най-вероятно е на хормонална основа. Сигурна ли си, че всичко е нормално?😀
Казах, че ще ходя на дерматолог и приключихме темата😀😀😀😀😀

# 91
  • Мнения: 38
Искам да попитам като повърнете, олеква ли ви, поне за известно време?
Аз продължавам да съм като болна, особено втората половина на деня се чувствам ужасно, елементарни неща ме затрудняват, защото постоянно ми е много лошо. Мразя да повръщам и всячески се възпирам, ама вече съм отчаяна и се чудя дали пък това не е начина.
Ям основно тестено неща, солети, кисело мляко, фрешове. Наясно съм, че не е здравословно, но другата ми опция е нищо, от което пък ми става още по-зле.
Мрън мрън.
Следващия преглед ще питам доктора да ми изпише нещо. 11 г.с. съм, все се надявах да спира вече ...

# 92
  • Мнения: 1 558
Ох, мъките не стигат. И на мен днес ми е кофти и предимно, ако ми стане зле, то следобяда. Аз дъвча корен джинджифил, на малки парчета, когато ми стане зле и това ме спасява от повръщане, а също обикалям из апартамента и шетам по-малко. Главата трябва да е на две възглавници повдигната и това помага.

Иначе олеква след като повърнеш, но за кратко. Остава изгореното гърло, загуба на храна и течност, изобщо е зле.

# 93
  • Мнения: 614
И на мен ми олеква след повръщане. Обикновенно доста малко повръщах и не ми е ставало гадно на гърлото.
Диетата ти е нормална като за първи 3 месеца. Не се обвинявай за нея. Тялото си има запаси.
Иначе при мен още в 9та седмица почнаха да се подобряват нещата и сега в 10та съм още по-добре.

# 94
  • Мнения: 2 167
Снощи ми беше лошо, ама в 23 часа ядох. И в полунощ имаше какво да повръщам. Иначе само стомашни сокове и е голяма мъка. Не повърна ли като ми е лошо вечер не мога да заспя. Стоя до късно и сутрин не се наспивам като стана.

# 95
  • Мнения: 29
А по повод гаденето и повръщането, имате ли трудности да ядете определени храни? И мен като вас ме влекат солети/соленки,  откривам, че това е единственото, от което ми олеква и спира да ми се гади за малко. Опитвам се разнообразявам с плодове, кисело мляко. Но що се отнася до протеин и фибри - месо и салати, просто не мога да погледна, направо ми се повдига (а обичам по принцип). Чувствам се леко виновна, че не ям достатъчно здравословно  :/

# 96
  • Мнения: 2 858
На мен ми олеква много като повърна,дори и нищо да е😁

# 97
  • Мнения: 38
Благодаря ви за подкрепата.
So mi, и аз се чувствам виновна за непълноценното хранене, но вярвам, че тялото си има запаси. Няма как да се насиля да изям яйце или месо, поне на този етап.
Радвам се, че ме разбирате. Не искам да звуча като някаква лигла, още повече че ми е втора бременност, ама то наистина си е гадно и влошава сериозно качеството на живот. Предния път спря към 12 г.с., само се моля да не е така до края сега. Със сигурност има и по-зле от мен, явно жените сме много издръжливи същества.

# 98
  • Мнения: 848
На мен пък все ми се гади, но почти не повръщам. Най-много ме тревожи обаче като имам болки тук и там. А най-неприятно от всичко ми е умората, така съм свикнала да съм активна. Ето сега поседнах и вече направо заспивам.

# 99
  • Мнения: 2 167
То и на мен ми е втора бременност, ама с близнаците бях само гладна. Много гладна и ядях почти постоянно като бях будна. Тогава и месо ядях и какво ли не.
Сега наблягам на тесто, зеленчуци и плодове. Има дни, в които не ми се гади толкова, но на база седмично са 1 или 2. Не зная кога ще спре гаденето. Уж най-високо е ЧХГ в 10 седмица и после спада, тъй че надежда имам. В понеделник влизам в 11 г.с.

# 100
  • Мнения: 29
Благодаря ви за подкрепата.
So mi, и аз се чувствам виновна за непълноценното хранене, но вярвам, че тялото си има запаси. Няма как да се насиля да изям яйце или месо, поне на този етап.
Радвам се, че ме разбирате. Не искам да звуча като някаква лигла, още повече че ми е втора бременност, ама то наистина си е гадно и влошава сериозно качеството на живот. Предния път спря към 12 г.с., само се моля да не е така до края сега. Със сигурност има и по-зле от мен, явно жените сме много издръжливи същества.

И аз точно за това се замислих, в крайна сметка сега бебчо е около 2 см, със всичко останало около него колко да е, 5 см. Със сигурност си взима каквото му трябва от мен, ако имаше недостиг,  най-вероятно щеше да ми се дояде. Напоследък рязко ми се доядоха Снежанка и таратор, със сигурност има причина.

# 101
  • Мнения: 92
Здравейте, аз съм с термин 28.10 😊 какво мислите за постригването сега?

# 102
  • Мнения: 29
Здравейте, аз съм с термин 28.10 😊 какво мислите за постригването сега?

Че е важно и полезно за поддържане на красива коса 😑 Както и рязането на нокти.

За боядисването вече е друга работа.

# 103
  • Мнения: 92
Аз съм на същото мнение.. Но имам някои суеверни приятелки, които постоянно ме убеждават колко е лошо и не трябва.. 😄 За косата 😄
Здравейте, аз съм с термин 28.10 😊 какво мислите за постригването сега?

Че е важно и полезно за поддържане на красива коса 😑 Както и рязането на нокти.

За боядисването вече е друга работа.

# 104
  • Мнения: 848
Има игра на Hipp, всеки който се регистрира печели мостри бебешка козметика, бебешки препарат за съдове, лъжичка и т.н.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт