Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 21 988
  • 733
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 17
Дами, в предишната тема се коментираха колани за поддръжка на корема, от които сте доволни. Може ли някой да пусне линк с примерен модел. Нямам идея какво да търся?
Някой може ли да помогне?

# 121
  • Мнения: 162
Di_777 аз си взех от Вис Виталис https://visvitalis.bg/product/carriwell-reguliruem-poddarjasht-k … port-deluxe-white
Много е удобен и приятен.

Относно покупките: тук-там взимам по някоя дрешка ако ми хареса. Имам една пижамка, 1 камизолка и 3 бодита с дълъг ръкав 56 р-р. Дайте ми сега съвет.
Два пъти ходя до Пепко и гледам едни бодинца 56 размер - 5 броя . Много са ми сладкиии. Но, се колебая дали да ги взема. Тъкмо стигам до касата и се връщам. Чудя се дали ще ги ползвам. Страх ме е, че ще му е топличко с тях, а ще ми станат 7 с дълъг ръкав. Все още не са напускали с къс. Големите покупки ги оставям на бабите, когато родя. Те не знаят и за тези дрешки Grinning Суеверието е голяма работа

# 122
  • Мнения: 62
Аз вече оттук пазарувам всичко.
Взех си уникални дънки, панталони, блузи по-официални за работа, клинове, бельо... Буквално от всичко от дрехите за бременни за под 150 лв. Тук само едни дънки и клин ще са толкова. Качеството е уникално, мога и снимки да ви покажа. Нямам думи. Китайска работа 😀 Та сега ще си поръчам възглавница голяма и този колан съм харесала. Не смятам повече да робувам на разни марки и магазини за стотици левове. Най-безсмисленото нещо на света.
1pcs Maternity Women's Belly Band, Adjustable Pregnancy Belly Back Support Band For Abdomen, Pelvic, Waist, & Back Pain
I discovered amazing products on SHEIN.com, come check them out!
http://api-shein.shein.com/h5/sharejump/appjump?link=VQ6c1jiXrMS … 95210747150577664



Дами, в предишната тема се коментираха колани за поддръжка на корема, от които сте доволни. Може ли някой да пусне линк с примерен модел. Нямам идея какво да търся?
Някой може ли да помогне?

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 13 550
За първия месец термин 9 август-
5 бр боди с дълъг ръкав, 5 бр боди с къс ръкав , 5 бр боди потник , 3 бр долнище и 3 броя цяла пижама. Как ви звучи ? Много ли е малко ли е? Не съм ги купила все още в кошницата ми стоят в един сайт.

Може и долнищата да са 5 да имаш за всяко боди по един.
Достатъчно ми звучи, може да поставяш легавничета, така и да връща храна няма да цапа основните дрехи.
Минимализмът е страхотно умение, което не умея да прилагам.

# 124
  • Мнения: 16
Момичета, от този месец  започнах да взимам болничен. Занесох го на счетоводителката и тя осъдително ми каза, че майчинството щяло да ми се намали заради болничния. Тоест, понеже ме осигуряват на повече от минималната, сега като съм започнала да взимам болничен щяло да се отрази на майчинство и щяло да бъде по-малко от това което ми се полага. Има ли някоя от вас запозната и знае ли за подобно нещо?

# 125
  • Мнения: 526
Съншайн, да, за майчинството се взима предвид и болничният, но разликата не би трябвало да е голяма. Има една група: Майчинството счетоводно,там би трябвало да ти помогнат с тези въпроси

# 126
  • Мнения: 16
Съншайн, да, за майчинството се взима предвид и болничният, но разликата не би трябвало да е голяма. Има една група: Майчинството счетоводно,там би трябвало да ти помогнат с тези въпроси

Благодаря много!

# 127
  • Мнения: 188
Момичета, от този месец  започнах да взимам болничен. Занесох го на счетоводителката и тя осъдително ми каза, че майчинството щяло да ми се намали заради болничния. Тоест, понеже ме осигуряват на повече от минималната, сега като съм започнала да взимам болничен щяло да се отрази на майчинство и щяло да бъде по-малко от това което ми се полага. Има ли някоя от вас запозната и знае ли за подобно нещо?

Tака е абсолютно,да! Който твърди,че изобщо не се променя не е грам запознат, защото и аз бях пред казус дали да пускам болничен и говорих със счетоводителите на мъжа ми  както и с финансовия ни отдел във фирмата, който се занимава със заплати ,майчинство и прочие и тъй като ме осигуват на висока заплата го сметнах ,че би имало около 100 и няколко лева -200 разлика майчинството ако бях излязла в болничен примерно от зимата. Затова прецених ,че ще си работя до 45 дневния като си ползвам част от оставащата отпуска преди това ,за да си удължа времето. За мен ако нямаш медицински индикации и имаш и опция за работа от вкъщи като мен не си струва...В крайна сметка 100-200 лева на месец не са никак малко, че да ги губим. Втората година така или иначе парите са смешни от държавата, така че поне първата да устискаме за повече. Това е моето мнение.

# 128
  • Мнения: 931
Аз през миналата бременност взимах болничен от 4ти месец и изкарах цяла бременност на легло. Разликата в парите е ако 18месеца назад си взимал по-ниска заплата от тази на която си в момента. Това е така защото болничният се изчислява за среден доход 18месеца назад, тази сума после се взима предвид за майчинсвото. Дори и да нямате промяна в дохода разликата е минимална и ако човек не се чувства добре или има някакъв риск изобщо не си струва да се замисля.

Последна редакция: вт, 26 мар 2024, 22:01 от NI_CI

# 129
  • Мнения: 188
Нормално е 18 месеца назад да се взимат различни пари. Поне в моята фирма е така има си всяка календарна година индексиране спрямо инфлация и леко покачване на заплатите. На мен и преди два месеца също ми я увеличиха края на януари, така че реално за последните 18 месеца имам две промени и съответно бях изчислявала, че още преди последното сега разликата беше около 200 лева. Моите осигуровки са почти до горния таван, така че има значение. Най - добре е да си изчисли и да си види точно жената, защото как-то е при мен не е хич минимално, а е над 200 лева на месец разликата, която бих получавала. Това са 2500 лева за година, даже отгоре.

# 130
  • Мнения: 931
Ще добавя,  че в сайта на НОИ с ПИК всеки може да си види прогнозно майчинство за първата година.

# 131
  • Мнения: 1 651
На мен за инфлация само веднъж ми е индексирана заплатата 2022г. Ще кажеш, че преди и след този момент хич никаква инфлация няма...

Но аз сериозно смятам да протестирам за майчинството. 750 лв. за две бебета, т. е. за трима членове на семейството. Средната пенсия е по-висока.

# 132
  • Мнения: 1 224
Майчинството доколкото съм запозната, се смята даже 24 месеца назад, не 18. И да, всеки болничен през тези 24 месеца назад влияе негативно на сумата му. Колкото по-дълъг, толкова по-голям е ефектът.

Аз бях неприятно изненадана от сумата, която се получава за моето майчинство, сметнах си го в един онлайн калкулатор. По-ниска е, отколкото очаквах. И има огромна разлика между месеците, защото се смята на база броя работни дни, например между септември и юли имаше около 500 лв разлика  😡

Мама, втората година майчинство е много ниско платена, но идеята е майките да не отсъстват дълго от пазара на труда. Знам как е с детските ясли, общо взето в София и Пловдив сме принудени да го ползваме защото места просто няма, но като цяло не вярвам да има ефект (обществено внимание, чуваемост) и да събереш повече майки на протест. Освен това в България имаме едно от най-щедрите майчинства изобщо. Липсват ясли и гъвкави политики за връщането на работа - например майки да имат право да се върнат на работа на 4часов работен ден.

Момичета, аз установих, че получавам запек от витамините на Прегнакер, сигурно заради желязото. При мен запекът води до неприятни проблеми (лесно ми се образуват хемороиди и фисури). Спрях да ги пия и наистина се оправих. Няма да ги взимам повече, но имам една цяла неотваряна нова опаковка и няколко хапчета от започната. Подарявам ги, ако някоя има интерес, пишете ми ЛС.

Ето тези са: https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010011512

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 06:44 от GerKa99

# 133
  • Мнения: 1 651
Момичета, ще ви напомня тук, че по закон ако се върнем на работа, докато още кърмим, имаме право на 1ч. по-кратък работен ден. Не съм запозната дали има някакъв срок докога можем да се възползваме от това, но все пак го има.

# 134
  • София
  • Мнения: 2 625
А аз да ви напомня, че ако се върнете на работа преди да са станали 2 пълни години, ще получавате и 50% от майчинството за втора година плюс заплатата си.

Общи условия

Активация на акаунт