Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 23 251
  • 733
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 144
Българския Диаспорал го пиех преди, но нямаше никакъв ефект. Сега ще пробвам гръцкия, а Магнерота АГ ми каза, че е доста добър Магнезий, но не мисля че го усвоявам добре.
Може да смените магнерот с Диаспорал 400 мг прахчета. Тази форма на магнезий се усвоява много по-добре от тази на магнерот.
Същата съм! 😢 Точно 2 седмици пия Магнерот, но имам чувството, че става по-зле. Вчера даже си поплаках, защото изпуснах чаша с вода и едвам пиша даже в момента… Мама е мед.сестра и АГ-то вчера и каза да поръча от гръцки дистрибутор на лекарства, който внася по отделенията - магнезий на прах от там, че бил много по ефективен и днес ще е тук. Също ми каза, че просто ще облекчи изтръпването, но няма да мине напълно, докато не родя. 😔
Момичета, как сте вие с изтръпването на крайниците? Вече всяка сутрин се събуждам с изтръпнали ръце, а и през деня ако правя нещо за минута-две с леко повдигнати ръце, дори само от лактите нагоре, също изтръпват. Вече се гримирам на почивки...
Чудя се дали не закъснях с включването на магнезия, пия го от седмица. Всъщност след 2-3 събуждания с изтръпнали ръце, го започнах (след консултация с АГ), но оттогава е ежедневно изтръпването. Много неприятно 🙄

Да, и аз изпускам неща.
Пия магнерот, това ми назначи АГ. Знаете ли как точно се казват тези прахчета?

# 106
  • Мнения: 1 698
Може ли някой да препоръча качествена марка и модел на апарат за мерене на кръвно, който мога директно да намеря и да си купя от магазин или за предпочитане аптека?

# 107
  • Пловдив/Хихон Испания
  • Мнения: 63
Аз си купих този:


Много съм доволна, мери добре. Има рецензия от една медицинска сестра и го хвали. Аз съм с висок риск от прееклампсия и малко високо кръвно и меря всеки ден. Единственото лошо му е, че не запомня резултатите от меренето,  но аз така или иначе си записвам.

# 108
  • Мнения: 70
Може ли някой да препоръча качествена марка и модел на апарат за мерене на кръвно, който мога директно да намеря и да си купя от магазин или за предпочитане аптека?
От доста години ползваме този и сме много доволни, преди това имахме Микролайф, но се прецака много бързо

# 109
  • Мнения: 100
Близките около мен майки са с такива и имам взимане даваме с тази количка. Към настоящия момент и за нашите нужди изглежда подходяща. Естествено, това не значи че като я тестваме с нашето дете ще ни пасне, но за момента бих желала да пробваме, защото на мен ми е удобна

AfterShock_2023, защо искаш точно Ergobaby metro? За мен е доста неудобна количка, защото е доста тясна за детето, позицията на седалката е много ниска, сенникът е много малък. Иначе е компактна и заема малко място в багажник на кола. Аз също се бях насочила към нея миналата година и като ходих да тествам и гледам на живо стигнах до този извод.

Аз също бях на преглед в 20та седмица, върви с няколко дена напред. Усещам движения доста често, всеки ден. Много ми е хубаво! ☺

# 110
  • Мнения: 256
Момичета ,здравейте! Как сте ? Flowers Hibiscus
Благодаря за новата тема!

Аз също усещам вече доста бебето , много е хубаво Two Hearts
Включвам се с въпрос - някой правил ли си е списък за първоначални покупки? Innocent

# 111
  • Мнения: 157
Според вас кой е размера на дрехи за новородено? В един сайт пише 50 в друг 56 ..

# 112
  • Мнения: 150
Здравейте, Момичета! Аз съм с термин съвсем в началото на септември, но съм със серклаж, та вероятно повече се класирам в тази група. Има ли сред вас такива със серклаж, ако да как се чувствате, къде ви следят, каква е терапията? Благодаря!

# 113
  • Мнения: 197
Според вас кой е размера на дрехи за новородено? В един сайт пише 50 в друг 56 ..

Новородено се води 50 попринцип, но аз не смятам 50 изобщо да купувам. Даже и 56 ще взема малко неща. От 62 нагоре по-големи и основни покупки според мен. Ако бебето се роди над 3кг това 50 дори и 1 път може да не може да го облече според мен, така че е напълно безсмислено.

# 114
  • Мнения: 1 698
Галя, привет и добре дошла! 🌷

Нямам серклаж, но с притеснения да не се наложи. Нещата може да станат много мобилни и непредсказуеми в моя случай. 20гс с две бебенца. Засега контролите ми са на месец...

Ще си купувам спешно апарат за кръвно, защото ни имам кой да ми даде, ни кола карам, голяма хамалогия е да отида и да ми го измерят. Имах ниско до скоро, но никога не се знае. Благодаря за препоръките!

# 115
  • София
  • Мнения: 2 657
Моите се родиха 48 см (3кг) и 49 см (3,220) така че размер 50 ми беше таман. А 62 си е направо за 3-месечни и много рядко има новородени с такива размери, трябва да е извънредно едро бебе. За новородено си е 50 или 56, като и всяка марка има леки разлики в размерите.

# 116
  • Мнения: 241
Галя, добре дошла и лека бременност!

Да се включа и аз за размерите: баткото ми се роди почти 4кг 55см, така че ако бях купила нормално 50 щеше да е малко. Точно в деня, в който навърши месец му смених гардероба със следващия размер, защото вече 56 му идваше очевидно малко. С него имах няколко неща в 50/56, сега ще процедирам по същия начин, вече от 62 повече неща ще ми трябват. Ако не се лъжа тогава от 50/56 освен комплектчето за изписване му бях взела 5 бодита с дълъг ръкав (мартенско бебе) и 5 гащеризончета и 3 пижамки. Поне в моя опит новороденото няма с какво толкова да се нацапа, че да му трябват сто неща, тези ми бяха напълно достатъчни.

Симбо, какво имаш предвид под първоначални покупки? Аз с първото правих списъци и за мен какво ми трябва, и за бебето в началото и за в болницата и за какво ли не, сега го карам много лежерно. Знам, че и да родя и нещо да не съм купила, докато съм в болницата мога да го поръчам и да дойде вкъщи и даже да не се чудя таткото дали ще уцели какво искам. А и от опит знам някои неща, че мога да не ги купувам превантивно. Примерно момичетата споменаваха помпи по едно време, на първо време няма да взимам, в болницата ни имат, ако имам нужда, а ако така се окаже и най-лесно се поръчва. Миналия път съм я ползвала точно веднъж, за мен това си беше живо мъчение с нея.

И докато съм се сетила, едно предупреждение за тукашните мами: дрешките на C&A са умалени (да не бъркам термина - по-малки са, отколкото нормално за написания размер). Аз лично доста неща съм купувала от лидл и съм доволна, и размерите им до скоро бяха супер, вече в тази възраст (3г) панталонките идват широки в кръста на баткото, но или връзвам връзките или слагам ластик и всичко е ок, бебешките си му бяха супер без да пипам  ищо по тях.

# 117
  • Мнения: 157
За първия месец термин 9 август-
5 бр боди с дълъг ръкав, 5 бр боди с къс ръкав , 5 бр боди потник , 3 бр долнище и 3 броя цяла пижама. Как ви звучи ? Много ли е малко ли е? Не съм ги купила все още в кошницата ми стоят в един сайт.

# 118
  • Мнения: 256
Вики, на мен ми е първа бременност ии нищо не знам Joy
Основните - количка, легло и корито са ясни. Юни месец мисля да започна с покупките та ми се искаше да нахвърлям един списък .

# 119
  • София
  • Мнения: 2 657
За първия месец термин 9 август-
5 бр боди с дълъг ръкав, 5 бр боди с къс ръкав , 5 бр боди потник , 3 бр долнище и 3 броя цяла пижама. Как ви звучи ? Много ли е малко ли е? Не съм ги купила все още в кошницата ми стоят в един сайт.
На мен ми звучи малко, особено долнища за преобуване. Памперсите понякога пропускат, иначе то няма с какво друго да се оцапат. А ако бебето връща мляко след всяко хапване, може и да се наложи смяна постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт