Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 21 707
  • 733
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 804
Благодаря на Сияна за кода, за Сайбекса е активен и аз поръчах. Поръчах шаси с кош за след М , а коша за новородено го взех от група в олх за 200лв без никаква забележка. Няма смисъл за кош новородено 500лв. Много чаках новият бадемов цвят, че на снимки на производителя изглежда супер, но като влязох в истаграм на тагнатите видеа и снимки реално цвета не ми хареса доста е светъл и си поръчах избрания синичък.
Предишната ми количка беше Кангару Айкън и не бях доволна въобще, само вид имаше. Затова този път по препоръки и пробване на приятелки се насочих към Сайбекса бюджетния вариант, на 2023 серията само дръжката е кожена, дано не се напука, че май това им е слабото място и на лукс серията Priam. Но това да е проблема, нека е удобна за мен и бебето, това ми е най-важният критерии.

# 616
  • Мнения: 1 800
При мен не се напука дръжката. Аз си взех много бързо лятна количка Макларън, защото съм влюбена в тези колички. Ползвахме я нея, но сайбексът беше при майка ми и тя много я придвижваше с нея, като ходят пеша до далечни градинки. Ползвана е до 2 г на практика и е много запазена. Добър избор

Anddary, радвай се, че са го хванали и взели мерки. В коя болница ти го сложиха? Имаше ли престой или веднага те пуснаха? Може ли да споделиш какво ти казаха от тук нататък да правиш/да не правиш...кога ти казаха, че ще го махат? На мен ще ми слагат другата седмица, а ми каза, че ще го махне в 36 г.с. Четох, че към 38 г.с ги махат и след махането много бързо започва раждане. Та се чудя защо ме гласи за 36 г.с, да не би да излиза в отпуск август...

# 617
  • Мнения: 1 752
Здравейте,
Не съм писала от много време. Реших и аз да споделя какво ми се случва през последните дни. В понеделник бях на преглед и при проверка на шийката през корема беше 34мм, но при провокация и вагинален ехограф 25мм, което според лекаря ми е много рисково. Веднага ме приеха в болницата на система магнерот и ми поставиха песар. Сега съм си вкъщи и основно лежа и ставам за много кратки разходки. Приемам коринкеър и утрогестан.
Много се надявам нещата да се овладвят и да мога да се движа, но стискам зъби и броя дните. Успех на всички!

Добре , че сте го хванали на време!
Имала ли си контракции или друго обяснение за скъсяването?

# 618
  • Мнения: 4
Здравейте,
Не съм писала от много време. Реших и аз да споделя какво ми се случва през последните дни. В понеделник бях на преглед и при проверка на шийката през корема беше 34мм, но при провокация и вагинален ехограф 25мм, което според лекаря ми е много рисково. Веднага ме приеха в болницата на система магнерот и ми поставиха песар. Сега съм си вкъщи и основно лежа и ставам за много кратки разходки. Приемам коринкеър и утрогестан.
Много се надявам нещата да се овладвят и да мога да се движа, но стискам зъби и броя дните. Успех на всички!

Добре , че сте го хванали на време!
Имала ли си контракции или друго обяснение за скъсяването?
Здравейте,
Не съм писала от много време. Реших и аз да споделя какво ми се случва през последните дни. В понеделник бях на преглед и при проверка на шийката през корема беше 34мм, но при провокация и вагинален ехограф 25мм, което според лекаря ми е много рисково. Веднага ме приеха в болницата на система магнерот и ми поставиха песар. Сега съм си вкъщи и основно лежа и ставам за много кратки разходки. Приемам коринкеър и утрогестан.
Много се надявам нещата да се овладвят и да мога да се движа, но стискам зъби и броя дните. Успех на всички!

Добре , че сте го хванали на време!
Имала ли си контракции или друго обяснение за скъсяването?
Имам стягания и болки, които най-вероятно са го предизвикали. Също така бях болна преди около 3 седмици с много лоша кашлица, която е възможно да се е отразила за скъсяването.

# 619
  • Гр. София
  • Мнения: 184
Здравейте,
Не съм писала от много време. Реших и аз да споделя какво ми се случва през последните дни. В понеделник бях на преглед и при проверка на шийката през корема беше 34мм, но при провокация и вагинален ехограф 25мм, което според лекаря ми е много рисково. Веднага ме приеха в болницата на система магнерот и ми поставиха песар. Сега съм си вкъщи и основно лежа и ставам за много кратки разходки. Приемам коринкеър и утрогестан.
Много се надявам нещата да се овладвят и да мога да се движа, но стискам зъби и броя дните. Успех на всички!

Добре , че сте го хванали на време!
Имала ли си контракции или друго обяснение за скъсяването?
Здравейте,
Не съм писала от много време. Реших и аз да споделя какво ми се случва през последните дни. В понеделник бях на преглед и при проверка на шийката през корема беше 34мм, но при провокация и вагинален ехограф 25мм, което според лекаря ми е много рисково. Веднага ме приеха в болницата на система магнерот и ми поставиха песар. Сега съм си вкъщи и основно лежа и ставам за много кратки разходки. Приемам коринкеър и утрогестан.
Много се надявам нещата да се овладвят и да мога да се движа, но стискам зъби и броя дните. Успех на всички!

Добре , че сте го хванали на време!
Имала ли си контракции или друго обяснение за скъсяването?
Имам стягания и болки, които най-вероятно са го предизвикали. Също така бях болна преди около 3 седмици с много лоша кашлица, която е възможно да се е отразила за скъсяването.

AndDary, в коя седмица си? В коя болница ти сложиха песара? Не ти ли пуснаха микробиология преди това?

# 620
  • Мнения: 4
Слижиха ми песара в болница Токуда, д-р Атанасова. Бях в 24+4 г.с.  Преди поставянето ми направиха пълни изследвания на урина, кръв и микробиология. Нямам инфекция, което значи, че друга е причината.

# 621
  • Мнения: 135
А защо измерват и при провокация? То не знам на някоя от нас така да и измервана, сигурно на която и да я измерят така ще я измерят по-къса . На някоя от вас измервали ли са я така?

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 13:56 от Bell8

# 622
  • Мнения: 1 752
А какво всъщност значи под напрежение,

# 623
  • Мнения: 1 800
А защо измерват и под напрежение? То не знам на някоя от нас така да и измервана, сигурно на която и да я измерят така ще я измерят по-къса . На някоя от вас измервали ли са я така?
Не, и не знам какво точно значи. Обаче разликата в мерките с коремен и вагинален е нормална. Вагиналният винаги е по-точен за шийка

# 624
  • Мнения: 60
И какво общо има кашлицата? Аз си имам хронична такава - от прах, от непрестанно говорене на учениците... Трябва ли да се притеснявам за това?🙄

# 625
  • Мнения: 222
Момичета, някоя от вас да има нисък хемоглобин ? За пръв път ми излезе под нормата Confused

# 626
  • Мнения: 3
На мен всеки път ми мерят шийката с провокация вагинално, т.е. натискат ми леко корема (матката) и мерят. Според моята лекарка това е най-точното измерване и по него се води. В моя случай се скъсява и се отваря, което не е никак добре и затова ми постави песар, който много се надявам, че ще ми помогне.
Относно кашлицата, при мен беше доста неприятна и може от напъването да се е получило, но не е сигурно, че е от това.
Продължавам да си имам леки стягания и болки от време на време, които се надявам да са нормални.
П.С. много лекари мерят шийката само през корема, което не знам до колко дава реална представа за размера.

# 627
  • Мнения: 125
Бях споделила по̀ горе. Доста ми е нисък и ми предписаха Lipoferilac за по-бързо усвояване. Заради ниския хемоглобин получавам жестоко кървене от носа (цял пакет носни кърпи за една нощ са пълни в кръв), отделно сини точици върху кожата ми се появяват и се изморявам много бързо, отпаднало ми е.. Винаги ми е бил нисък, но сега по време на бременност още повече. Надявам се да се оправи, защото АГ каза, че ще е по трудно при раждане

Момичета, някоя от вас да има нисък хемоглобин ? За пръв път ми излезе под нормата Confused

# 628
  • Мнения: 95
Добре е да изследвате и ЖСК и феритин. Това ще даде на д-ра информация относно наличието на желязо в депата на организма, а не само в кръвообращението. Ще Ви изпишат някакъв железен препарат.
Принципно, плодът черпи от майката, тъй че е нормално да се е понижил, но трябва да се вдигне.
Ако има спад в ЖСК и феритин може да се счита за желязно-дефицитна анемия, която пак се третира с прием на желязо.

Аз винаги съм била в долна граница на хемоглобина и след 1001 изследвания, заключиха че имам някакъв мутирал ген, отговарящ за усвояването на желязото като изключиха таласемията. Та, промяна в диетата и добавка - желязо. Радко е огромна драма, но е важно да се следи и контролира Simple Smile

Момичета, някоя от вас да има нисък хемоглобин ? За пръв път ми излезе под нормата Confused

# 629
  • Мнения: 1 213
Една корекция - при дефицит на желязо при бременност, ЖСК е завишено, не по ниско. Иначе съм съгласна, че АГ най-добре да пусне не само ПКК (където се вижда хемоглобина), но и феритин, ЖСК и желязо, тъй като се тълкуват заедно. При бременните е нормално хемоглобинът да е по-нисък, така че за анемия може да се говори чак когато е под 100, но все пак е хубаво да се вземат мерки, ако пада.

Моите последни кръвни изследвания показаха по-нисък хемоглобин (111), високо ЖСК и желязо с 1/3 по-ниско от това преди месец, феритинът също не висок. Мисля, че не съм стигнала още до анемия, но заради по-лошите показатели си взех това желязо (https://remedium.bg/smart-hit-iv-ferrum-lipozomno-zhelyazo-h30-kapsuli-151625/p), което уж се усвоявало най-добре и нямало странични ефекти. По прицип от стандартното желязо в мултивитамините получавам запек.

Тук има инфо как се тълкуват показателите: https://www.hematology.org/education/patients/anemia/iron-defici … or%20transferrin.

Скрит текст:
Добре е да изследвате и ЖСК и феритин. Това ще даде на д-ра информация относно наличието на желязо в депата на организма, а не само в кръвообращението. Ще Ви изпишат някакъв железен препарат.
Принципно, плодът черпи от майката, тъй че е нормално да се е понижил, но трябва да се вдигне.
Ако има спад в ЖСК и феритин може да се счита за желязно-дефицитна анемия, която пак се третира с прием на желязо.

Аз винаги съм била в долна граница на хемоглобина и след 1001 изследвания, заключиха че имам някакъв мутирал ген, отговарящ за усвояването на желязото като изключиха таласемията. Та, промяна в диетата и добавка - желязо. Радко е огромна драма, но е важно да се следи и контролира Simple Smile

Момичета, някоя от вас да има нисък хемоглобин ? За пръв път ми излезе под нормата Confused

Да се похваля, че днес ми пристигна поръчката от Shein, на 12ти ден след като поръчах, което е по-бързо от миналия път. Пак съм доволна от дрехите, всичко ми е по мярка, удобно и изглежда добре Relaxed Май ще пропусна Лидъл, имам вече достатъчно дрехи за бременни за топло време, въпреки че лидълските са със сигурност по-качествени, поне материите - био памук, от Shein всичко е полиестер.

Да споделя още какво научих: ваксината за коклюш е само тривалентна (срещу коклюш, дифтерия и тетанус) - Boostrix, в цяла Европа се поставя само тази (да, в Германия също!), изобщо няма такава само и единствено срещу коклюш. Просто от трите, само антителата срещу коклюш доказано преминават към бебето, затова се препоръчва за бременни. Поръчва се от аптека и след това може да я постави ЛЛ или РЗИ, сигурно АГ също може.

Общи условия

Активация на акаунт