Термин Август 2024 ♥ - тема 5

  • 22 807
  • 733
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 675
И аз да доложа за ваксината - май няма отделна за коклюш - ако е вярно, ще трябва да си купя ДТК и да ми сложат нея. Някой има ли друга инфо? Аз бих си сложила сега само коклюш, а след раждането ДТ, за да не натоварвам много ситуацията, ама... Може да нямаме избор

# 631
  • Мнения: 321
И аз да доложа за ваксината - май няма отделна за коклюш - ако е вярно, ще трябва да си купя ДТК и да ми сложат нея. Някой има ли друга инфо? Аз бих си сложила сега само коклюш, а след раждането ДТ, за да не натоварвам много ситуацията, ама... Може да нямаме избор

Само комбинирана е. На мен ЛЛ ми даде зелена светлина и ще слагам. Притеснявах се да не каже “ ти си решаваш” - хич не обичам такива отговори от лекари. Искам им мнението пък то е ясно, че аз решавам. Но тя е твърдо За, аз също искам, само и с Аг ще се посъветвам и действам.

# 632
  • Мнения: 53
Момичета, някоя от вас да има нисък хемоглобин ? За пръв път ми излезе под нормата
Моя е нисък 101 в момента

# 633
  • Мнения: 1 866
Комбинирана била. Свеки предпочита да ми я сложи преди да родя, защото за изработване на антитела трябвало около 20 дни и в този смисъл, ако се сложи след раждането, ще има непокрити дни

# 634
  • Мнения: 183
Момичета, някоя от вас да има нисък хемоглобин ? За пръв път ми излезе под нормата
Моя е нисък 101 в момента

Моят също, не е много под нормата или критично нисък,но все пак ми предписаха желязо. Както е споменато на горе и аз намирам това за нормално, не може всичко да ни е в норма, ще ставаме мами и бебетата си взимат от нас, та колкото и храна богата на желязо да приемаме не е достатъчно.
Аз например винаги до сега съм била с железни резултати, сега чакам две бебенца и ми се струва нормално изследванията да не са баш в нормите, и то в средата на втори триместър. 🫠
На всичко съм готова за да са добре и желязо и каквото трябва ще пия. После всичко ще си е пак в норми и ще се усмихвам на тези ми периоди....

Отностно ваксината ще се допитам до АГ,  тъй като не съм сигурна за това, дали включва само ваксината за коклюш или има още нещо в нея. За Германия става на въпрос.

# 635
  • Мнения: 239
И аз също свикнах някак си всичко да е по мед и масло и днес се изненадах.
Желязото ми е ОК, ще видя какво мнение ще изкаже лекаря ми.
Благодаря за отговорите! Heart

# 636
  • Мнения: 227
Герка, благодаря за добавката, че и при нас важи, иначе сигурно нямаше да се разровя. Зачетох се в сайта на комисията тук по имунизациите и абсолютно потвърждавам, тривалентна е. Интересното за мен беше, че по-нагоре в текста пишеше, че винаги се препоръчва в комбинация - дали 3-валентна или 6-валентна при бебетата. Явно в случая ги интересува коклюша и другото най-често изобщо не се споменава. За мен това няма да промени решението ми, чакам си търпеливо следващите прегледи и ще сложа. Казвам следващите, защото детето донесе нещо от градината и в събота следобед до вчера вечер беше с висока температура, а от днес ме тръшна силно и мен. За щастие поне засега моята температура изобщо не е особено притеснителна, но запушеният нос от бременността е акомпаниран от запишем нос от болест, което естествено води до почти постоянно дишане през устата -> кашляне -> болки ниско в корема при стягане на мускулите и малко след това. Днес бях при личния, най-вече заради болничен, те тук няма да ми изпишат нещо нечувано до сега, особено пък бременна, той потвърди, че тези болки са напълно нормални и няма нужда да ходя до АГ, ако нямам други притеснения. Естествено никой не ме спира да се обадя и да ида, да не се чете погрешно. Да чукна на дърво, детето както винаги бързо се възстановява, днес се покашля малко има все още доста сополи, но се надявам да е пример за моя организъм и да ми минава и на мен бързо.

Хемоглобинът ми (все още) е в норма, предният път не помня кога падна (не ми се става от топлите завивки да проверя), но просто си пих желязото и всичко беше ок. Мисля си, че е често срещано при бременните, затова се и следи редовно.

# 637
  • Мнения: 183
Вики! Благодаря за информацията отностно ваксината, не се бях сетила да погледна в интернет.
Желая  Ви бързо оздравяване на теб и Макси!

# 638
  • Мнения: 321
Моля кажете тази прословута ваксина къде се слага? ЛЛ каза в ХЕИ, че има кабинет. По новините чета че ХЕИ не слагат. ХЕИ телефон нямат или не намирам…за купуване се е поизчерпала. И сега?

# 639
  • Мнения: 53
22г седмица на кой месец отговаря 5 или 6. В интернет пише различно?

# 640
  • Мнения: 235
22г седмица на кой месец отговаря 5 или 6. В интернет пише различно?

# 641
  • Мнения: 1 812


В моето приложение е 6 месец.

# 642
  • Мнения: 1 866
За мен е пети месец. В шести влизаме на датата на термина, четири месеца преди термин

# 643
  • Мнения: 1 812
Аз днес бях на консултация , бебчето е добре , расте си , вече е 525 гр.💙
Шийката също е добре, намалиха ми рязко въглехидрати и сладко.
Както и да внимавам много да не клякат и да изкачвам стълби.
Това след като споделих колко се натоварвам.Та така , петък съм на фетална и нямам търпение и за нея.😊

# 644
  • Мнения: 235
Аз днес бях на консултация , бебчето е добре , расте си , вече е 525 гр.💙
Шийката също е добре, намалиха ми рязко въглехидрати и сладко.
Както и да внимавам много да не клякат и да изкачвам стълби.
Това след като споделих колко се натоварвам.Та така , петък съм на фетална и нямам търпение и за нея.😊
Това е чудесно. На мен също ми казаха да намаля въглехидрати, сладко и тестяно. Глюкозата ми беше към горна граница, въпреки, че е в рамките. Бебето върви около 3 -4 дни напред, докторът каза, че това е добре, но вече около две седмици не било добре. Реално не ям много, в 22 седмица почти съм, качила съм 7 кг., като се има в предвид, че съм преминала през стимулация.
Нека всичко е наред с бебенцата ни! 🩷💜

Общи условия

Активация на акаунт