“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема№3

  • 34 447
  • 760
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 565
И аз бих била искрено изненадана да е Дора. Има логика да е жена, защото в сезон 1 убиецът беше мъж. Ако търсят разнообразие. И ще се затвори кръгът - в сезон 1 убиецът е от семейството на Филип, в сезон 2 - от това на Мия.
И все пак не го вярвам на този етап. Но е ясно, че и на нея не и е чиста работата. Не мисля, че е толкова отчаяна и зажадняла за мъж, та да не се усеща как я използва Филип заради Мия и разследването. Знае го, но му пуска информация съзнателно.

# 271
  • София
  • Мнения: 6 221
Серийните убийци рядко са жени. А и жените ползват обикновено други средства. Честно казано, не мога да си я представя Дора, нито като реален извършител, нито като подбудител на убийствата. Да, има интересни връзки, но по-скоро очаквам да е вкарана за романтична нотка (с Филип) и един вид изкупление на вината на Мия (може убиецът да я залови и да е на косъм да я убие, но Мия да я спаси).

# 272
  • USA
  • Мнения: 7 375
Дора звучи по-логично наистина и не бих била изненадана,обаче не знам дали една жена има физическата възможност да свърши тези ритуални убийства.
Ако търсят голяма сензация, определено биха заложили на Дора.
Илчев като 'смотльото,който никой не би заподозрял" също е възможна опция.

Изключвам Библиотекаря и помощника му,защото много очевидно ни ги натрапват като "онези,на които не им е чиста работата'. Евентуално и те да си водят някакво тяхно разследване на база символики,но до там.

Първи сезон определено много повече ме грабваше.Заподозрях Асен последните 3-4 епизода по линия на осиновеното дете. Преди това си мислих за Краси си ли беше,полицая със сините очи,макар да не ми се връзваше особено.

# 273
  • Мнения: 4 565
Аз Асен рано го заподозрях, после реших, че не е той и накрая вече беше очевидно. Затова и сега се чудя дали няма да е някой доста очевиден като директора на музея. Все пак още си държа на интуицията за Илчев. Наистина само те двамата с Дора биха била доста изненадващи.

# 274
  • España
  • Мнения: 1 311
Аз на думите на Продукцията не се връзвам, сори ! ✌🏻
И в първи сезон щеше да има голяма изненада накрая , а ние Асен отдавна го бяхме заподозрели и щеше да бъде изненада по-скоро ако не е той .

# 275
  • Мнения: 31 415
Не е Дора за мен. Мъж е.
Да, за Асен знаехме много рано.

# 276
  • Мнения: 7 487
И аз бях заподозряла Асен някъде от средата на сериала. Тук засега нямам представа. Дора я изключвам. Филип, Миа и всички полицаи също.

# 277
  • Галифрей
  • Мнения: 4 380
Защо заподозрявате Филип и Мия? Някак си няма никаква логика,нито познават тези хора. Камоли да им мине през умът да извършат такива жестости.
Дора може да е старана птица,но тя няма силите на Херкулес нито пък толкова откачена. Абсурдно е.
Никой от тях.
Мисля,че се разбира че демона цял живот си е живял в Търново. Той е един много силен мъж,сигурно и фанатик. Маняка ги е планирал дълго и явно са двама.

# 278
  • Мнения: 801
Предполагам, че убиецът е 1.
Много би ми харесало да е Деспотов.

# 279
  • Мнения: 4 693
Зачудих се - а кметът на града появявал ли се е? Rolling Eyes

# 280
  • на село
  • Мнения: 3 975
Колкото чета, все повече си мисля, че може да е Дора Язова, мисля, че тя каза за лебедката, че и дете би могло да вдигне тежък предмет.
За издевателствата и ужасиите при убийствата, та тя е патолог, въобще не и е проблем да разчлени труп.

И мисля, че убиецът е сам и е абсурдно да е директорът, а аутистът да е изпълнител, още по- малко вероятно.
Все пак сме запознати с Дан Браун, едва ли ще копират Grinning

# 281
  • Мнения: 31 415
Интересно е това, което Духовникова е казала,че ще са изненадани хората.
Тук пишат хора, които имат познания, четат много, търсят нарочно, разсъждават и са гледали страшно много сериали и филми. Хората извън форума обаче не са така. Те просто гледат, без да се задълбочават и търсят връзки и символики.
Непрекъснато питам дали се гледа и малко хора го следят. Жените ми казват често, че има много насилие, освен това си лягат рано. Младите ми казват абсурд, възрастните и мъже - следят. Те обаче не знаят нищо за демони, ритуални убийства, символи и т.н. Аз също не знам доста неща за демоните и се уча от тук. Близка го гледа и го коментираме после, като и казвам какво съм научила и тя разбира тогава нещата в дълбочина.
Хората биха били много изненадани Директорът на библиотеката, който е инвалид, да е убицът. Ние не, но другите- много.

# 282
  • Мнения: 287
Зачудих се - а кметът на града появявал ли се е? Rolling Eyes
Скрит текст:
Не, в една статия бях чела, че той връща в разследването Мия и Филип, даже май им възлага случая (в първи сезон кметът на Смолян не върна ли Мия?). Статията беше интересна, дано я намеря. Някои сцени са снимани през нощта, а са симулирали ден, снимали са разбъркано, а не хронологично, имаше някаква смешна история с чужденци по време на снимките, категоричното твърдение на Карамазов, че Филип и Мия не са минали на страната на злото, да измислят как да съберат двамата герои в Търново е било истинско предизвикателство, защото не са мислили за продължение, със сигурност имаше и други любопитни неща, но я четох отдавна.
Скрит текст:
Воден пъпеш, жалко, че нямаме представа за кого се отнася и какво означава този текст. Освен трупове убиецът оставя послания, демоните са ясни. Какъв грях имат жертвите, съдийката - похот, разрушава семейни връзки, адвокатът - лакомия, като тук се включва и непрекъснат стремеж към скъпи вещи, заради лакомия губиш контрол на тялото и ума. Историческите текстове (Крумови закони и текстът от второто убийство) обаче смятам, че са насочени към друг човек (даже може и към самия убиец), не се отнасят за жертвите му.

# 283
  • София
  • Мнения: 13 773
Мен пък ме изненада статистиката на Денси. Около мен точно жените на възраст между 40 и 60 го следят активно и са от типа любителки на криминалета, трилъри, мистерии, ужаси и подобни. Мъжете са скептични и гледат покрай половинките си, чакайки да свърши серията. Възрастните го смятат за "губене на време с глупости". Единствено за младежите ни съвпадат впечатленията.

# 284
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Около мен,колегите ми го гледат филма.

Попаднах на мнение във фейса,че убиеца е журналистката! Много са назад с матр'яла! Ние вече я разгадахме,като следващата жертва 😂

Общи условия

Активация на акаунт