“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема№3

  • 34 444
  • 760
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 13 773
"Убивайки Ийв" сериалът се върти около жена психопат, която е наемен убиец.

А образът на Виланел е вдъхновен дори от реална серийна убийца.

# 301
  • Галифрей
  • Мнения: 4 380
Знам го сериала писан е от актрисата Фийби Уолър-Бридж. Млада и гениална жена.
Така и не успях да го гледам,но хората много го харесват. Всички говореха за сериала. Държи в напрежение и има изненадващи обрати.
Чела съм постове и гледала клипчета Виланел си беше луда убийца. Самият й поглед.

Съмнявам се,че нашите сценаристи са толкова умни да ни изненадат. Ще видим. Явно ще искат да имаме симпатия към демона. Че не е толкова лош той прави,защото е наранен и иска справедливост им тайно влюбен в Мия 😁

# 302
  • España
  • Мнения: 1 311

А аз мисля, че е свързано с историческия текст от убийството на адвоката, директорът на музея чете някаква бележка. Мия: ,,Полицай, който наказва според моралните категории на Средновековието".
Иде реч за правото през Средновековието, т.е. имаме си средновековен полицай.Blush
Звучи правдоподобно . Обаче по-скоро “средновековен палач” … или “раздавач на правосъдие”
Благодаря за споделената статия !
Скрит текст:
Милошев отбелязва , че убийствата са “реплики към българската история “ . Възможно е текстовете , които Демонът оставя символично да “разказват неговата собствена история” -  генезиса на “кървавия му план” .Ще следя внимателно при следващите убийства какви послания ще оставя и как ще се навържат нещата 😉.

Днес пак гледах първи епизод , защото ми се губят моменти . Май ще се окажете прави , съвсем в началото , когато бе отвлечена съдийката , в колата - тя е в багажника; шалът и на задната седалка , а отпред наистина има двама души ( почти съм сигурна, че  не е грешка в монтажа и да е влязъл някой в кадър) . Единият е шофьорът с маската ( не е слаб, а съвсем с нормално мъжко телосложение , а от другият се вижда много малко ( рамо в сако или зимно палто ….връхче коса ….) .
Фрагментът със снимките , тази на войника…..може историята да започва от него , а точно под нея е снимката на Елдърови…
Скрит текст:
Ох , лягам си вече ….стига ми за днес .

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 02:08 от Воден пъпеш

# 303
  • Галифрей
  • Мнения: 4 380
Нали казах,че са двама. Някой хора ми казваха,че е оператора.

# 304
  • Мнения: 1 118
Само не знам как ще ни изненадат, като то тука всички са заподозрени и все някой е налучкан. А с появил се убиец в последната серия няма да се изненадам.

# 305
  • Галифрей
  • Мнения: 4 380
Аз залагам този с качулката и маската е персонажът на Коян, който все още не се е показал.
Скрит текст:

Другия трябва някой от музия, те са в комбина си помагат..

# 306
  • Мнения: 2 947
Няма как този актьор да е човека с качулката. На снимката докато Филип го гони, ясно се вижда формата на носа - тесен и прав. Това, че някой има вид на престъпник, не го прави такъв. Както и обратното.

# 307
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Не мисля,че този който гонеха ще е истинският убиец.

# 308
  • Мнения: 4 565
Не мисля,че този който гонеха ще е истинският убиец.
И аз. И този Калоян ли, ще е поредната залъгалка в сюжета, подобно на мистериозния приятел на дъщерята на Мия в сезон 1.

# 309
  • Мнения: 2 947
Не мисля,че този който гонеха ще е истинският убиец.
Не вярвам да са двама. "Един човек -  войвода, двама - чета с предател" - българска поговорка. Grinning

Последна редакция: ср, 27 мар 2024, 15:15 от Sysly

# 310
  • Мнения: 4 638
Не мисля,че този който гонеха ще е истинският убиец.
И аз съм на това мнение. Би било много тъпо още в епизод 1 да ни покажат част от лицето на убиеца. Категорично това е партенка.

# 311
  • Бургас
  • Мнения: 16 594
Именно.
Сигурна съм че убиеца не е сам. Има помощник.

# 312
  • Мнения: 801
Ако убиецът е в инвалидна количка, да, сигурно има помощник. Иначе мисля, че е един.

# 313
  • Мнения: 2 947
Ако обаче приемем, че са двама и тичащият е "аутиста", кой тогава може да го кара да му помага освен директора на музея?
От това, което видяхме, той се държи като дете. Всеки би могъл да му влияе и кара да прави неща под формата на игра, без той реално да осъзнава какво върши.

# 314
  • София
  • Мнения: 6 221
Изобщо не си представям аутиста да стреля около падналия Филип, за да го сплаши.

Общи условия

Активация на акаунт