“Вина“ - втори сезон по БНТ 1, тема №8 - финал на сезона, и след финала

  • 17 661
  • 335
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 770
Аз пък чакам Божинов да обяви сезон 3.

# 106
  • Мнения: 19 199
Според мен не може да има трети сезон, при положение че половината истории завършиха. Радост и Пламката се събраха, свалката стана. Би било голямо локум да представят отношенията им вече като гаджета през трети сезон.
Антония напусна - няма как да я върнат. Скарана е с Бончев, Цвета, с Харизанов...изигра си ролята.
Билалов поне едно лято няма да може да снима. Какво остана - Марта и Филип да развиват винарната, и драми за новата черква.

Някои неща ми бяха доста претупани.
Пример - Пламката и Радост в две реплики се обясняват кой с кого спал и Филип изведнъж разбира от нищото, че той няма къде да спи.
Разговора на Елина с дядо Станко не го дадоха и прочие.

П.С. не знам за вас, но ако има нов сезон няма да гледам.

# 107
  • Мнения: 2 770
Финалът за Елина е тъжен и несправедлив, но нека не забравяме, че решението да замине за Франция е нейно. Тя може да няма място вече в “Маркова изба”, но Дария се отнася професионално и й се доверява в “Алени хълмове”. Можеше да остане на работа там, но ми се струва, че
тя заминава, за да улесни Филип и да му даде шанс да скрепи брака си с Марта, а тя самата да се отдалечи от всички и от случващото се.

# 108
  • Мнения: 50
Последните думи от епизода бяха много силни и много ми харесаха, но ми направи и впечатление как някак си изкараха Марта в епизода великата мъченица. Тя е оставила всичко, вложила всичко от себе си, дала направила. След като го постави Филип в такава ситуация, той някак се чувстваше принуден да избере детето си. Особено след като тя му каза, че ако е знаела, че не я иска е нямало да му каже за бебето. Значи тя и бебето вървят в комплект. Или избира двамата или никой от тях. Доста е егоистично това.
Изгледах финалната сцена между двамата, на залез слънце как се гледат. Прекрасни бяха. Разбира се, че е важно семейството, но не и семейство без любов по дълг. А то се получи това, че Филип избра да е баща и щом избра това Марта му каза че и тя си върви с бебето. Тоест избра логично и нея.
Така е и в живота, случват се такива неща,но това е сериал все пак, искаме да има малко художествена измислица, да си помислим някак си, че винаги щастието тържествува. Чудесен избор за финала с майка Пелагия. Това трябваше да стане. Вярата трябва да ни води и дори и в най- тъмни тежки времена да не спираме да се надяваме.
Елина една достойна и принципна жена. Някак си много нескопосан финал като за главна героиня. Очаквах повече.

# 109
  • Мнения: 4 581
Филип и Елина си бяха съдбовна връзка и урок. Тя го спаси, накара го да обикне земята и наследството си. Той също я спаси, като я направи много по-мека и приета. Те да се прегърнат с Наско и да работят заедно беше немислимо в началото.
Нямаше щастлив край за тях като двойка, но всеки даде нещо на другия. А Елина не отива завинаги във Франция. Вероятно докато емоциите и утихнат. Освен ако те срещне нов мъж там.

# 110
  • Мнения: 1 716
И аз мисля, че няма нужда от трети сезон. Какво повече да ни покажат. Чак не вярвах , че ще стане ясно всичко в една серия, но я попретупаха и готово.
Ня мен ми хареса финала, но не ми хареса начина по който свършиха нещата за Елина. Оставиха нея съвсем сама, създадоха усещането, че за нея няма място там в тези винарни. Всеки си намери половинката, нея оставиха съвсем сама. Ясно, че Филип избра детето си, не избра Марта.
Първи сезон запалиха лозето и Марта се върна, втори сезон Филип остава с Марта и Елина решава да се оттегли и да замине във Франция, а и на всичкото отгоре и сервираха за историята с баща й и Момчил. Тя даде толкова много от себе си в тая винарна, бори се докрай. Някак си ми се иска да си мисля, че и за нейната героиня може да има хепи енд.
Ей това ми остави горчив привкус и не ми хареса, че я оставиха съвсем сама.

Пак и спестиха истината за дядо и. Понякога деца и внуци изкупват греховете на поколенията преди тях...

# 111
  • Мнения: 50
И аз мисля, че няма нужда от трети сезон. Какво повече да ни покажат. Чак не вярвах , че ще стане ясно всичко в една серия, но я попретупаха и готово.
Ня мен ми хареса финала, но не ми хареса начина по който свършиха нещата за Елина. Оставиха нея съвсем сама, създадоха усещането, че за нея няма място там в тези винарни. Всеки си намери половинката, нея оставиха съвсем сама. Ясно, че Филип избра детето си, не избра Марта.
Първи сезон запалиха лозето и Марта се върна, втори сезон Филип остава с Марта и Елина решава да се оттегли и да замине във Франция, а и на всичкото отгоре и сервираха за историята с баща й и Момчил. Тя даде толкова много от себе си в тая винарна, бори се докрай. Някак си ми се иска да си мисля, че и за нейната героиня може да има хепи енд.
Ей това ми остави горчив привкус и не ми хареса, че я оставиха съвсем сама.

Пак и спестиха истината за дядо и. Понякога деца и внуци изкупват греховете на поколенията преди тях...
Да, сега ако заради това направят и трети сезон, да и разкажат и за дядо й, вероятно  е да замине за Австралия да прави вино. Нали искахме чрез ретроспекцията бъдещето да е по- добро от миналото, но не мисля, че се получи внушението което искаха да постигнат. При мен поне не стана. Трети сезон не искам или ако има не вярвам че ще ми предизвика интерес.
Иначе адмирации за хубавия сериал, наистина чудесна идея и в по- голямата си част беше наистина изпипан, но по любовната завърши слабо. Това си е моето мнение и това е. Аз съм голяма романтичка , вярвам в любовта като от приказките и като гледам любовни триъгълници и прочие искам да завършват с хепи енд. Другото не ме удовлетворява и не ми допада. За трети сезон няма да гледам. 😂

И пак за да си направя като ретроспекция,
Елина се връща от Франция, с честен Труд работи 5 години във винарната, старае се, идва Филип от Америка със жена си. След което я уволняват, ама после Филип я върна обратно, през това време тя прави хиляди врътки за са се случват нещата и бизнеса да потръгне, после се бори със зъби и нокти за лозето, спасиха го, Филип и казва искам да съм с теб, тя се поддава на чувствата. Уж са заедно. Жена му се връща бременна, прави се че нищо не е било и не са се разделяли, запалват и лозето, до като Зоя й беше обещала 30 процента от винарната.
Елина трябва да приеме, че Филип е с жена си заради бебето, ама той на няколко пъти и казва че е обича всъщност, загуби си обонянието, но добре че си го върна, прецакаха я с дяловете от винарната, въпреки всичко тя помогна на Маркова изба, погрижи се да изградят отношения, да постигнат успех, спасиха виното и накрая съвсем дискретно по нейно уж  решение я премахват като персонаж и я оставят да замине за Франция да си страда по невъзможната любов, докато всички други са доволни и щастливи, а Филип избра да бъде баща.
Ей това си е за мен не особено сполучливо сценаристко хрумване за главната героиня. Вярно, че е драма, но трябваше и за нея нещо хубаво да оставят.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 23:59 от Момиче Кокиче

# 112
  • Галифрей
  • Мнения: 4 386
Един от най-хубавият бг сериал правен някога. Ще ми лиспва 🥹❤❤ Благодаря за всичко!
Жалко,че Елина и Филип не намериха щастието си но се надявам един ден да го открият.









# 113
  • Мнения: 1 716
Ами могат да изсмучат един трети сезон, какво, американците правят Дързост и красота и екшъни номер до откат. Нашите също взеха да се учат на Съни Бийч, който вече е негледаем от тъпотия. Та за сюжет - винаги ще има какво да се измисли.

В интерес на истината, Марта в последната серия ми хареса. Замисли се тази жена за себе си, ама наистина. Коя е и какво я прави щастлива. Потопи се в емоциите си и беше истинска. Ами така е и в реалността. Кофти хората не пипат под повърхността. Не искат да знаят кои са, какви са, камо ли да разберат другите. А да разбереш и обикнеш истински другите можеш само ако си се свързал със самия себе си. Затова и намразих иронията и сарказма - също средства, с които стоиш настрана от самия себе си.

# 114
  • Галифрей
  • Мнения: 4 386
Мен ме дразни,че я изкараха баси измъчената жена лол 😒🙄  Колко сърцераздирателно направо ще се разплача.
Важното,че повечето теории като губи бебето,или умира не се случиха.

# 115
  • Мнения: 1 716
И все пак беше хубаво, че не игра оная същата Марта, като в началото. Аз до последно се колебаех какво ще стане. Марта просто даде воля на емоциите си, повече не можеше да играе и дори се отказа да шпионира. На крачка беше да си тръгне. Иначе ми е жал за това, че такива бракове рядко продължават щастливи. Особено когато мъжът прави компромиса. Колко семейства спират да са интимни от една възраст нататък и това само е с разни претексти и даже понякога се обясняват като здравословен проблем, а то просто мъжът е охладнял към жената. Нооо иначе, семейството е цяло. И после дъщерята е зрял човек, чува тези неща доста късно споделени и почти случайно, а сърцето и се къса за майка и. Междувременно има провален брак зад гърба си, защото не е имала най-добрия пример за това какво е любов.

# 116
  • София
  • Мнения: 14 329
Напълно нормални реакции. И да, беше мъченица. Да си бременна от мъж, който е отдалечен и от теб и от бъдещото дете не е лесно. Не е лесно и да емигрираш. Хубав финал. Елина е силна, а и няма дълга връзка с Филип.

# 117
  • Мнения: 3 057
Пропуснах да изкажа благодарност на целия екип за прекрасно свършената работа в това предизвикателство да надскочат летвата на предишния сезон, който вече я беше вдигнал твърде високо. В това много малко сериали успяват. И ако считат, че това е краят на тази история нека така да бъде.

# 118
  • Мнения: 25 921
Спрях за пауза



Феноменален сериал.

Тъжно за Елина, но тя ще бъде добре. Да му мисли Фил, как ще живее със жена която не обича...

# 119
  • Мнения: 3 057
Освен горния страхотен кадър, изключително въздействащ беше и този на Елина и Филип пред лозята, а светлината между тях и пред тях беше в красив залез, като финал на тяхната история.

Общи условия

Активация на акаунт