Изследване на ХОРМОНИ – 27 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 13 155
  • 339
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 36 186
И аз имам питане за прогестерон - овулация миналия четвъртък, правихме фоликулометрия, днес потвърдиха, че
Скрит текст:
има хубаво жълто тяло и лигавицата е дебела 10.2 мм.
Прогестеронът обаче е ей така:

Референтните са 13.1 до 46.3 nmol/L. Аз все мислех, че трябва да е над 45.00, но лекарката ми се обади и каза, че е ок.
Различните лаборатории ползват различни реактиви и границите ( долна и горна) може да са различни.
Ти си близо до 45,0  така че може и всичко да е наред с О.... след като се вижда и ЖТ.  Измериха ли го? Колко мм е ?
МЛ е малко тънка, но има време да нарасне.
МЛ за секреторна фаза  трябва да е 7-16 мм
Дано да е станало Peace

# 211
  • Мнения: 279
Благодаря, Денис! ЖТ е 15.5 мм.

# 212
  • Мнения: 244
Денис, излезе и 17 OH progesteron.
Нормален ли е този резултат за 3 ден от МЦ?
Отново ти благодаря много за цялото внимание.

# 213
  • София
  • Мнения: 36 186
Благодаря, Денис! ЖТ е 15.5 мм.
Супер е! Peace
Ако има бременност, нараства, и  ако е над 20мм може да се предполага бременност, когато все още не се вижда на УЗ  ( това информативно, не че по ЖТ се определя, дали има или не бременност).


Денис, излезе и 17 OH progesteron.
Скрит текст:
Нормален ли е този резултат за 3 ден от МЦ?
Отново ти благодаря много за цялото внимание.
Малко е нисък, но не е проблем.

# 214
  • Мнения: 244
Благодаря, Денис! ЖТ е 15.5 мм.
Супер е! Peace
Ако има бременност, нараства, и  ако е над 20мм може да се предполага бременност, когато все още не се вижда на УЗ  ( това информативно, не че по ЖТ се определя, дали има или не бременност).


Денис, излезе и 17 OH progesteron.
Скрит текст:
Нормален ли е този резултат за 3 ден от МЦ?
Отново ти благодаря много за цялото внимание.
Малко е нисък, но не е проблем.

Малко ме притеснява, защото реално пише че е извън обхвата на измерване и няма точна стойност. Нужно ли е да го повторя?

# 215
  • София
  • Мнения: 36 186
Малко ме притеснява, защото реално пише че е извън обхвата на измерване и няма точна стойност. Нужно ли е да го повторя?
За 17ОН Прогестерон - ako искаш го повтори, точно на 3 ден от МЦ, за да си спокойна. Може да е нещо моментно, инцидентно, защото другите хормони при теб са добре.
Той се тълкува заедно с Тестостерон, Андростендион и ДХЕА  ... и Кортизол, защото 17-OH Прогестерон  е междинен продукт в синтеза на Кортизол в НбЖ... може да се преобразува до Андростендион, който пък е прекурсор на Тестостерон и Естрадиол. ( посочвам кои хормони може да изследваш допълнително, за да може лекаря да прецени дали има проблем или не).
Ще чакам да споделиш, ако потърсиш мнение на специалист.

# 216
  • Мнения: 244
Малко ме притеснява, защото реално пише че е извън обхвата на измерване и няма точна стойност. Нужно ли е да го повторя?
За 17ОН Прогестерон - ako искаш го повтори, точно на 3 ден от МЦ, за да си спокойна. Може да е нещо моментно, инцидентно, защото другите хормони при теб са добре.
Той се тълкува заедно с Тестостерон, Андростендион и ДХЕА  ... и Кортизол, защото 17-OH Прогестерон  е междинен продукт в синтеза на Кортизол в НбЖ... може да се преобразува до Андростендион, който пък е прекурсор на Тестостерон и Естрадиол. ( посочвам кои хормони може да изследваш допълнително, за да може лекаря да прецени дали има проблем или не).
Ще чакам да споделиш, ако потърсиш мнение на специалист.

Надявам се да е инцидентно или грешка, след като другите са добре. Имам час при ендокринолог ( който ми ги и назначи) и ще попитам и там. Ще пиша после. Благодаря!

# 217
  • Мнения: 8
Здравейте, Денис, момичета,
На 36 години съм, след известно време опити за бебе, се установи, че има проблем при мъжа ми, ще се наложи инвитро. Моля за коментар на кръвните ми изследвания, ден 21 от цикъла.
Какво да приемам, за да подпомогна тялото си преди инвитро?
Благодаря предварително!

# 218
  • Мнения: 471
Здравейте, denis. Ще помоля да ми разчетете следните изследвания,правени на 3-ти ден от МЦ. 20+ съм,нямам никакви симптоми за висок пролактин,което да ми гарантира високата стойност. :

Последна редакция: вт, 28 май 2024, 21:55 от Tiffany Valentine<3

# 219
  • Мнения: 53
Здравейте, моля за мнение , дали високият прогестерон е проблем и на какво може да се дължи. Приемам инизитол. Това е към 86 от другите мерни единици.

Какво показва другият хормон?

# 220
  • София
  • Мнения: 36 186
Здравейте, Денис, момичета,
На 36 години съм, след известно време опити за бебе, се установи, че има проблем при мъжа ми, ще се наложи
Скрит текст:
инвитро. Моля за коментар на кръвните ми изследвания, ден 21 от цикъла.
Какво да приемам, за да подпомогна тялото си преди инвитро?
Благодаря предварително!


Здравей!
Имаш Хипофункция на ЩЖ, нямаш Хашимото. Желателно е да се консултираш с Ендокринолог и да обсъдите дали трябва да си на медик. терапия още преди зачеване... защото при бременност вероятността да не достига хормон за бебето е голяма, а това носи риск за него, за теб и за самата бременност. Т.е. ти си преценяваш как да процедираш Simple Smile
Имаш дефицит на йод - добре е да го приемаш, но внимавай с дозите или се консултирай с лекар ... може да приемаш суперхрана богата на йод - Келп, Дулсе( водорасли), но и с тях трябва да се внимава ... защото предозирането на йод, също не е Ок.
Селен и цинк за ниски - те са много важни за ЩЖ, репр. функция и т.н. - трябва да ги приемаш, но следи нивата... защото ако се предозират не е Ок.
Феритинът може да е малко по-висок ... много вероятно да е нисък, защото имаш доста сериозен дефицит на вит. Д - трябва да е около 150 ... започни да го попълваш, защото при бременност трябва да е в оптимални граници... защото тогава не е желателно да се приемат високи дози ( над 6000IU) докато преди това може и 9-10000/дн + К2 (МК-7) 240мкг/дн.
В12 трябва да е на горна граница - около 550
ФК - да е на горна граница
Хомоцистеинът е малко висок, добре е да е около 5 при бременност ( той се коригира с прием на В12, ФК и В6 )
ЛХ и Е2 показват, че е имало О., дано да е станало Peace
Хемоглобинът е малко нисък - трябва да приемаш желязо ... защото при бременност ще отидеш много бързо в ЖДА (имаш и ниски еритроцити вече ...).
Имаш ИР - трябва определен начин на хранене, спорт, добавки, медикамент  ... трябва да я контролираш защото при бременност може да отключиш гестационен диабет - а това носи риск - високо кръвно налягане, високи нива на триглицериди, прееклампсия и т.н. Не искам да те плаша, а да ти обърна внимание, че с малко повече воля и постоянство, може да се намали риска.
Най-общо, нищо притеснително, всичко това лесно се коригира и контролира... няма пречка за незачеване.


Здравейте, denis. Ще помоля да ми разчетете следните изследвания,правени на 3-ти ден от МЦ. 20+ съм,нямам никакви симптоми за висок пролактин,което да ми гарантира високата стойност.
Скрит текст:
:
Здравей!
Само Т4 , не е достатъчен - трябва да се изследва заедно с ТСХ и Т3... показва лека Хипофункция на ЩЖ  и ако е така, много вероятно това да е причина за по-високият Пролактин.


Здравейте, моля за мнение , дали високият прогестерон е проблем и на какво може да се дължи. Приемам
Скрит текст:
инизитол. Това е към 86 от другите мерни единици.

Какво показва другият хормон?
Отговорих ти вече ... някъде.
Андростендионът е добре.
Инозитол е само от полза, но ако си с по-високи нива на андрогените трябва да приемаш комбинацията: Мио+Д-Хиро Инозитол ( дозата си е същата 2х2000мг... на гладно, с вода, час преди или 2-3 часа след хранене и кафе/кофеин)
Провери също цинк, мед и селен ( за високите нива на андрогените)

Последна редакция: ср, 29 май 2024, 08:20 от denis©

# 221
  • Мнения: 98
Здравейте, моля за мнение , дали високият прогестерон е проблем и на какво може да се дължи. Приемам инизитол. Това е към 86 от другите мерни единици.

Какво показва другият хормон?

Преди да почнеш инозитола как ти беше прогестерона?

# 222
  • Мнения: 53
Не съм го мерила. Пробваме от малко време. Доказана ову.

А какъв е другият хормон и какво показва?


Здравейте, моля за мнение , дали високият прогестерон е проблем и на какво може да се дължи. Приемам инизитол. Това е към 86 от другите мерни единици.

Какво показва другият хормон?

Преди да почнеш инозитола как ти беше прогестерона?

# 223
  • Мнения: 98
показва андрогените предизвикващи мъжки белези при жените

# 224
  • Мнения: 244
Малко ме притеснява, защото реално пише че е извън обхвата на измерване и няма точна стойност. Нужно ли е да го повторя?
За 17ОН Прогестерон - ako искаш го повтори, точно на 3 ден от МЦ, за да си спокойна. Може да е нещо моментно, инцидентно, защото другите хормони при теб са добре.
Той се тълкува заедно с Тестостерон, Андростендион и ДХЕА  ... и Кортизол, защото 17-OH Прогестерон  е междинен продукт в синтеза на Кортизол в НбЖ... може да се преобразува до Андростендион, който пък е прекурсор на Тестостерон и Естрадиол. ( посочвам кои хормони може да изследваш допълнително, за да може лекаря да прецени дали има проблем или не).
Ще чакам да споделиш, ако потърсиш мнение на специалист.

Привет, денис, пиша, както обещах. Мнението на специалиста съвпада с твоето. Според нея няма смисъл да се притеснявам за тази стойност, тъй като не вижда проблем в другите изследвания, но мога да го повторя. Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт