Отговори
  • Мнения: 4 212
Събирам лични мнения и впечатления за всякакви такива практики. Всеки, който е бил на нещо от изброените и сподели с радост ще го прочета.
Помагат ли, измислица ли са, внушение на човек ли е, че са му помогнали? Всякакви такива въпроси ми се въртят.
Как протичат, какво се случва по време на сесията? Кои са най- полезните ?
Всички са ми много любопитни и интересни.
Ако забравям за някои също може да допълни някой.
Може да включим дори мнения за психолози и терапевти.
Също може и да обсъдим - Аида Марковска, Румен и Тотка Янкулови, Росица Велкова, Зорница Гюрова, Мария Шопова, Людмил Стефанов, ако някой е имал лични срещи  и преживявания с тях.Нещата, с които се занимават. За други по- известни май не се сещам в момента.

Някой може и да сподели, ако лично се занимава с такива техники, как му се отразяват. Преминавал ли е курсове, обучения в тази сфера?

Няма такава тема във форума.
Нека я напълним с информация и стане полезна за всеки, който се интересува от такива теми.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 05:30 от Morkovelka99

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 2 981
Била съм на регресия при Петър Петров.

Също така провеждам консултации с психолог, родов терапевт.

Не знам какво да напиша повече, понеже не разбирам въпроса. Според мен консултациите са полезни и помагат.

# 2
  • Мнения: 4 212
Ами лични впечатления, как ти е помогнала регресията, родовата терапия, ако изобщо ти е помогнала.

Интересно ми е примерно как се разбира, че живея живота на прабаба ми и как след като го знам вече, ще започне вече моя.🙄🤷
Чувала съм, че при родовата терапия трябва да се събират данни за рода, съветват да се ходи по институции да се събира информация, че даже и от какво са починали, къде са родени баби, дядовци. Това как помога на човек ? Всичко звучи леко фантасмагорично и от там идва любопитството ми.


 И аз ходя на психотерапевт, но ефект не виждах. Смених го, започнах да ходя при друг. Той ми препоръча групова терапия, но нещо и от нея не съм впечатлена. Рисуваш там някакви неща на листове 🤷, отговоряш на някакви въпроси и такива някакви, към които подхождам с песимизъм. Ще походя още  малко да събера още малко впечатления и сигурно ще потърся друг.

# 3
  • Мнения: 5 674
Извинявам се, защо Боуен терапията е в тази група?
Нищо мистично няма в него.
Да не говорим, че по смисъла на търсен  ефект е съвсем, съвсем различна терапия.
Даже някак обидно е да стои в една група с другите практики, които имат ореол на измислици.
Не казвам, че са, но такова е масовото мнение.

# 4
  • France
  • Мнения: 12 562
След като усещаш, че не е твоето, просто не ходи. Личното ми мнение е, че в момента в България има много шарлатани, които смесват психологията, психотерапията и психоанализата. Естествено срещу пари. Аз не бих отишла на нито един от цитираните, защото съм картезиански настроен човек. Ако имам проблем бих се насочила към психиатър, защото поне е завършил медицина, а не някакъв измислен университет, където е влязъл с 3ка.

# 5
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Абсурд за всичко да се тичка при психиатър. Споменатите практики действат по съвсем различен начин и при съвсем други проблеми. Как точно психиатърът ще ти помогне, ако примерно постоянно избираш кофти партньори или смяташ, че не си достатъчно добър и оставяш да те мачкат и т.н.?!

Във форума има тема за регресиите.

# 6
  • Мнения: 5 674
Психиатър и Боуен 😆, да бе да.

# 7
  • France
  • Мнения: 12 562
Има някакво бъркане, че психиатрите изписват само хапчета, а не провеждат терапии. Ако пък решат, че психичното ти състояние не съответства на тяхната специалност - поне ще те препратят при клиничен психолог.
Което разбира се не изключва и да се пробва и друг вид терапии и знахарство. Като цяло не съм против и хомеопатията, и леенето на куршум, ако човек се чувства по-добре. Важното е тези практики да не заметат наистина важен проблем

# 8
  • Мнения: 5 674
Да, де, ама Боуен и практика на психиатър са почти (казвам почти) несъвместими като дейност извършвана от един човек.

# 9
  • Мнения: 130
Всичките тези са ми в графа шарлатании, но констелациите са на върха на тая машина за пари, много са модерни. А групичката "терапевти" около БАЕП - Орлиновци, Тотки и сие са едни хора с добър бизнес нюх.

# 10
  • SF
  • Мнения: 21 172
Много различни практики се включват един общ въпрос, който ги обединява и това обърква дискусията.
Рейки и Боуен, регресия... Не знам как са вкарани в общо заглавие.

Как протичат, какво се случва по време на сесията? Кои са най- полезните ?
Всички са ми много любопитни и интересни.

Протичат различно при всеки отделен пациент/клиент. Подходът на терапевта трябва да е индивидуален. Някои клиенти търсят точно това, което им се предлага и получават, а други са объркани и не могат да свикнат. Практиките не са взаимно заменяеми. Всеки конкретен случай е различен и няма закономерност с каква бързина или колко бавно ще се усетят положителните ефекти.

Последна редакция: нд, 24 мар 2024, 11:35 от Esmee

# 11
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 073
Машинки за пари, всички са много ефективни.

# 12
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
До колкото разбирам авторката търси лични впечатления от хора, пробвали някои от тези практики. А не просто мнения ЗА или ПРОТИВ от хора, които не са имали досег до тези материи, но имат твърдо мнение 😀

# 13
  • Мнения: 4 212
Боуен терапията много хора също я смятат за шарлатанска работа и затова е тук.

А и да по-полезно ще е да се пишат лични впечатления от посещения.

# 14
  • SF
  • Мнения: 21 172
Ама то точно това е доста трудно. Лични впечатления от посещение, значи да си споделят личните проблеми. От един и същи фризьор, психолог, аниматор, адвокат и т.н. се срещат много доволни и много недоволни клиенти. Иначе посто постове Мария Петрова е много добра и ми помогна или Не препоръчвам Мария Петрова, защото по никакъв начин не ми хареса, не знам с какво биха били полезни, освен да се зачетат като реклама на терапевта или като хейт.

Общи условия

Активация на акаунт