Майчинството счетоводно - 98

  • 18 326
  • 500
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 449
Ако болничния е подаден при работодателя март месец, той има срок до 10 АПРИЛ да го подаде.  След това до 10 дни от подаването ще Ви изплатят останалите дни от Март месец, а като мине Април (до 5то число) ще имате превод за изтеклия месец.

Зависи и кога е подаден от работодателя. След подаване 10 раб. дни и ско е за дълъг период, когато изтече месеца.
Съжалявам, но не ви разбрах. Кое кога е подаден? Болничният ми беше до 21ви март и ми е изпратен целия края на март. От 22ри до края на март към майчинството за април ми ще ги преведат и април за месец април ли се изплаща или за предходният месец? Благодаря за отделеното време

# 106
  • Мнения: 121
Здравейте! Ако болничния е до 29 -ти включително, възможно ли е да се изплати на 28-ми ( тоест един ден преди изтичането) или НОИ нямат такава практика?

# 107
  • ново
  • Мнения: 6 038
Не.

# 108
  • Мнения: 38
Здравейте, болничния ми е от 29.02 до 29.03 и  все още нямам превод, дали има някакъв проблем, защото предните са ми ги превеждали на 1во число.

# 109
  • Мнения: 5 106
Здравейте! Ако болничния е до 29 -ти включително, възможно ли е да се изплати на 28-ми ( тоест един ден преди изтичането) или НОИ нямат такава практика?
Да, на мен ми се е случвало.

# 110
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Здравейте, болничния ми е от 29.02 до 29.03 и  все още нямам превод, дали има някакъв проблем, защото предните са ми ги превеждали на 1во число.
Изплащането не е обвързано с дата. Днес и в четвъртък ще правят плащания. За по-сигурно си проверете с ПИК.

# 111
  • Мнения: 3 445
Здравейте! Трябва да изляза в 45-дневен болничен на 28.04, но искам, ако е възможно, това да се случи от началото на м.май, за да може и заплатата ми за м. април да влезе в изчислението но майчинството. Наблюдаващият лекар, обаче, твърди, че не е възможно да издаде болничен за по-кратък период от 45 дни. Казва дори и да отида през май пак ще го издаде считано от 28.04.
Вярно ли е това и какво ще ме посъветвате?

# 112
  • ново
  • Мнения: 6 038
Този въпрос го нищихме на последните страници на предходната тема. Не сте длъжна да ползвате всичките 45 дни, може и по-малко. Това обаче трябва да го уточните с лекаря и работодателя, ние тук каквото и да кажем нашето мнение не е меродавно.

# 113
  • Мнения: 5 106
Не, не е вярно. За съвет - прочети последните страници от темата. Този въпрос се дискутира за пореден път.

# 114
  • Мнения: 10


Здравейте, имам въпрос. Може ли някой да ми обясни, защо има такава разлика в размера на дневното обезщетение за болничен в два поредни месеца,благодаря.

# 115
  • ново
  • Мнения: 6 038
Това болнични за общо заболяване ли са? Вторият застъпва първият?

# 116
  • Мнения: 1 449
Единия болничен да не е 45 дневен преди раждане? Той е 90%, не като този за общо заболяване.

# 117
  • Мнения: 10
Това болнични за общо заболяване ли са? Вторият застъпва първият?

Застъпват се, за общо заболяване са, не са 45 дни преди раждане

# 118
  • ново
  • Мнения: 6 038
Има някаква грешка, вероятно вторият е подаден неправилно. Дните трябва да са 13 от ДОО от вторият. Ако вторият е подаден отново като първичен периодът назад е друг, но това също е грешно. Обадете се в НОИ, или на работодателя си. Във вашия случай болничният е продължение и ставката не трябва да има промяна.

# 119
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030


Здравейте, имам въпрос. Може ли някой да ми обясни, защо има такава разлика в размера на дневното обезщетение за болничен в два поредни месеца,благодаря.

А, случайно да има голяма разлика в дохода в предходните 18 месеца?

Общи условия

Активация на акаунт