Какво може да преобърне светогледа Ви?

  • 1 188
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 498
Смъртта....

# 16
# 17
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Един галактически стопаджия  Mr. Green
Нищо друго. Другото са неща, които си вървят с живота.

# 18
# 19
  • Мнения: 1 006
Житейският опит. Всички превратности на съдбата, които ме спохождат и уроците, които си извличам от тях. Всяко едно събитие и начинът, по който се справям с тях. И не без помощта на близки хора, благодарение на които възприемам много неща по различен от преди начин. Включително и себе си. Хубаво е, харесва ми.

# 20
  • Мнения: 2 622
Прибързаният ми и съответно провалил се ранен брак преобърнаха нацяло мирогледа ми.Ако не ми се бяха случили всички тези неприятности,едва ли щях да  "прогледна" Shocked

# 21
  • Мнения: 1 494
Големите разочарования и удари на съдбата. Обикновено на човек когато му е хубаво не се пита: "Защо ми е хубаво" ? Но, ако нещо сериозно го застраши или застраши неговите близки, тогава се налага да направи равносметка, да претегля и да променя курса...Не е задължително да е физическа заплаха само, може и духовна, емоционална...

# 22
  • Мнения: 126
Всичко!!!

# 23
  • Мнения: 822
Вероятно страданието и смъртта могат да преобърнат светогледа ни,но това съвсем не означава,че ни правят по-добри...
За жалост се убедих,че и хората,изстрадали много болка, могат да бъдат жестоки,фалшиви,цинични...
 ... в резултат на което не гледам на "преобръщането" на светогледа само като на положително действие и израстване в житейски план...

# 24
  • Мнения: 76
Загуба на близък човек, разочарование от приятел, чувството, че някой те е предал. За съжаление все отрицателни емоции.

# 25
  • Мнения: 4 451
Моят светоглед се преобърна напълно преди около година, когато разбрах, че моята Мария е със заболяване от аутистичния спектър (неустановена още диагноза), когато няколко месеца по-късно родих втората си дъщеря и цял месец се борих за живота си и след като седмица по-късно излязох от болницата, татко почина. Вече не съм същият човек. Светогледа, мирогледа и разбирането ми за самият живот са толкова различни, променени... Успях да проумея кои са истински важните неща в живота.

# 26
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Болест, смърт, раждане - това обикновена са моменти на равносметка.

# 27
  • Мнения: 52
Раждането на детето ми..това ме промени.
Спасиха ни и двамата,но целия ти свят се обръща.

# 28
  • Мнения: 2 700
Шамар от съдбата.

# 29
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Хубави неща като появата на малкия.
Загуба на близък,особено неочаквана,нелепа,която кара "сигурния" свят който си си изградил да пропадне за миг.

Общи условия

Активация на акаунт