Кандидатстване с рисуване след 7 клас - тема 11

  • 10 538
  • 329
  •   2
Отговори
# 150
  • Мнения: 413
BlyaSSSachka, както винаги много подробен отговор Simple Smile Това 162 ОбУ е някаква новост за София. Миналата година не са имали такава паралелка.
stelichka1, въпросът май е за другата 7класна тема. Дори в София 24-25 паралелки с ИИ не се намират. Но иначе в по-общ план - това зависи много от конкретните резулати и Статистиката, която всяко РУО публикува. За да се види къде попада сред другите кандидати.
Tisisat,  самото НУИИ издава извинителни бележки на децата посетили юнските консултации. От тази гледна точка нямате проблем стига да си подберете ден/дни, в които няма някое важно оформяне/контролно/класно. Но мисля даваха достъчно дни за около 2 седмици.
_re_ge, много впечатляващи творби на сина ти!
Да, сега си дадох сметка, че ги подредих на едно паралелките от училищата към МОН и училищата към МК Simple Smile Така става човек като си прави собствени екселски таблици Simple Smile Simple Smile

# 151
  • Мнения: 268
BlyaSSSachka, както винаги много подробен отговор Simple Smile Това 162 ОбУ е някаква новост за София. Миналата година не са имали такава паралелка.
stelichka1, въпросът май е за другата 7класна тема. Дори в София 24-25 паралелки с ИИ не се намират. Но иначе в по-общ план - това зависи много от конкретните резулати и Статистиката, която всяко РУО публикува. За да се види къде попада сред другите кандидати.
Tisisat,  самото НУИИ издава извинителни бележки на децата посетили юнските консултации. От тази гледна точка нямате проблем стига да си подберете ден/дни, в които няма някое важно оформяне/контролно/класно. Но мисля даваха достъчно дни за около 2 седмици.
_re_ge, много впечатляващи творби на сина ти!

Jiema, благодаря! Въртеше ми се из главата нещо такова, но хич не бях сигурна дали просто не ми се иска.

re_ge, на мен стилът му ми харесва. Нали точно различния стил отличава един артист от друг, та ако всички рисуват еднакво, накрая получаваме конвейер, не артисти.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 2 294
С наближаването на срокът за подаване на документи (10.06 – 14.06.2024 г.-за Варна) взех да се чудя
какво точно трябва да подам? При нас е електронно по мейл и никъде не видях заявление или нещо подобно.
Миналата година, като кандидатства дъщеря ми, заявлението се подаваше онлайн. От страница на НУИ Варна се тегли, попълвате го, имена и всичко, поред на желанията /в случая Изящни изкуства и Рекламна графика, те са в един клас децата, ама специалностите са две/. После го снимате и прикачвате, прикачвате и снимка на медицинското от ЛЛ и пишете на мейла на училището, който е посочен за прием. Като съобщение добавяте, че пращате заявление и медицинско от "трите имена на ученика", ученик от еди кое си училище, кандидат за прием в еди кои си специалности.
Поне аз това направих. Те ми върнаха входящ номер. Този номер си го пазите, защото ви трябва за деня на изпита и после с него се проверява и резултата.
Може да го запишете /разпечатате/скрийншот. На деня на изпита ученика трябва да го има. Дъщеря ми го имаше на  скрийншот и отделно ѝ го разпечатах за всеки случай.
Бележка от училище не искат ли?
Не, само заявлението и медицинското.

Re_ge, този учител, ако е този който мисля /участва в конфераса май/, чувам че като цяло е много критичен и почти нищо не харесва. На мен работата на сина ти ми хареса.

# 153
  • Мнения: 14 000
Моренце, знам че сте друга специалност и вашите преподаватели са супер. На моето дете му водиха пленер преди година и е със страхотни впечатления. Каза че са много позитивни и изключително градивно съветват.  
Моето дете приема това, което не може да промени.
П.С. Благодаря за лайковете и хубавите отзиви!

Последна редакция: ср, 29 май 2024, 19:00 от _re_ge

# 154
  • Варна
  • Мнения: 2 294
Re_ge, да тя доволна от преподавателите си, иначе на конферанса има допир и с други от вашата специалност и каза, че съучениците ѝ споделят за един конкретен, че е много критичен и нищо не харесвал.
Съжалявам за ситуацията. Но сина ти е изключително талантлив и всичко, което си ни показвала изглежда страхотно. Той след 10 клас с коя специалност ще продължи, нали сега ги разделят Изящните на две отделни специалности?
Моето момиче няма на изложба нищо този път, на 8ми клас само няколко неща са взели.

В страницата на НУИ Варна са качили инфо за приема и документи. Може на някого да е полезно. На дъщеря ми приятелка ще кандидатства тази година и
ще  следим приема.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 745
Re_ge, да тя доволна от преподавателите си, иначе на конферанса има допир и с други от вашата специалност и каза, че съучениците ѝ споделят за един конкретен, че е много критичен и нищо не харесвал.
Съжалявам за ситуацията. Но сина ти е изключително талантлив и всичко, което си ни показвала изглежда страхотно. Той след 10 клас с коя специалност ще продължи, нали сега ги разделят Изящните на две отделни специалности?
Моето момиче няма на изложба нищо този път, на 8ми клас само няколко неща са взели.

В страницата на НУИ Варна са качили инфо за приема и документи. Може на някого да е полезно. На дъщеря ми приятелка ще кандидатства тази година и
ще  следим приема.
Море!,  re_ge я кажете, коя специалност да пишем, че да избегнем въпросната критична особа?

# 156
  • Варна
  • Мнения: 2 294
Re_ge, да тя доволна от преподавателите си, иначе на конферанса има допир и с други от вашата специалност и каза, че съучениците ѝ споделят за един конкретен, че е много критичен и нищо не харесвал.
Съжалявам за ситуацията. Но сина ти е изключително талантлив и всичко, което си ни показвала изглежда страхотно. Той след 10 клас с коя специалност ще продължи, нали сега ги разделят Изящните на две отделни специалности?
Моето момиче няма на изложба нищо този път, на 8ми клас само няколко неща са взели.

В страницата на НУИ Варна са качили инфо за приема и документи. Може на някого да е полезно. На дъщеря ми приятелка ще кандидатства тази година и
ще  следим приема.
Море!,  re_ge я кажете, коя специалност да пишем, че да избегнем въпросната критична особа?
Всъщност е по-важно детето да знае, че критика ще има и да не го взема навътре. Художниците по принцип са си като цяло странни птици. И всеки има различен поглед. По-важно е да има градация.
Включително и самите ученици като цяло са си и те интересен клас, това всеки учител го казва на срещите по повод художествените паралелки.

Последна редакция: чт, 30 май 2024, 03:31 от Море!

# 157
  • Варна
  • Мнения: 745
Да, разбирам го това. Тя и дъщеря ми е странна птица, точно затова иска да учи и там да се събере със себеподобни, че в кварталното училище се чувства, като в клетка.
И все пак, ако мога да и спестя поне този учител, моля кажете какво да изберем.

# 158
  • Мнения: 4
Какво представляват тези консултации в НУИИ, може ли повече информация?

# 159
  • Мнения: 9 019
Какво представляват тези консултации в НУИИ, може ли повече информация?
Преди 2 години ходихме с дъщеря ми. Носи си рисунките, за не повече от 5 минути ѝ ги видя един учител и ѝ каза някакви общи неща, на какво да наблегне. Това е. Не мисля че бяха полезни, поне за нея

# 160
  • софия
  • Мнения: 5 011
Какво представляват тези консултации в НУИИ, може ли повече информация?
Преди 2 години ходихме с дъщеря ми. Носи си рисунките, за не повече от 5 минути ѝ ги видя един учител и ѝ каза някакви общи неща, на какво да наблегне. Това е. Не мисля че бяха полезни, поне за нея
Не говорим ли за курсовете им?
поне досега винаги е било занятия по рисуване на място - постановка, с учител. всеки ден различен преподавател. Поне до минлата година със сигурност беше така.

# 161
  • Мнения: 9 019
Въпросът в за консултациите.
На курсове не там не е ходила.

# 162
  • софия
  • Мнения: 5 011
Мда, за консултации в този вид - какво да наблегнеш, две седмици преди изпит едва ли има много смисъл, съгласна съм. Според мен има съществена опасност да се обърка детето. Иначе за занятие там на място подкрепям с две ръце - то пак има опастност да се пообърка, ама поне после на изпита няма да е в напълно непозната среда, което според мен помага за психическата стабилност.

Иначе, така наречените консултации са занятие по рисуване. Учудвам се даже че е имало консултации в чист вид. Плащахте ли (и ако да, колко струваха)?
Въпросът в за консултациите.
На курсове не там не е ходила.

# 163
  • Мнения: 9 019
Не сме плащали.

# 164
  • София
  • Мнения: 1 583
Миналата година със сигурност си беше постановка и се рисува 4 ч на място с учител, който обикаля покрай всички и коментира. И сега виждам, че са го обявили от 10 до 14 ч. - според мен ще се рисува.
Не ми е от първа ръка инфото, защото моята не ходи, но помня тук коментарите на майки в темата - от там и за извинителните бележки. Мисля, че имаше и такса 30 лв/ден. Но най-добре някой с присъствало дете да припомни или пък да се потърси из старите теми.

Общи условия

Активация на акаунт