Майски бебета 2024г. - Тема 11

  • 17 535
  • 753
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 316
Моето кръвно е 100/60 или 100/70, което за мен си е нормално. Но аз често (да не кажа всеки ден) си пия айрянчета.

# 691
  • Мнения: 894
Поддържам около 115/75, меря го по 3 пъти на ден, заради подуването.

# 692
  • Мнения: 821
Моето кръвно е добре според АГ.Меря го само на прегледи,винаги е 117/75-80.Винаги съм си била с нормално кръвно.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 362
И аз кръвно държа в последно време около 115/75 до 120/80, меря го всяка вечер (ако не забравя или много ми се спи). Единствено последните 2 пъти при АГ след тонове като ми го мерят излиза по-високо (около 130/85), но явно е от вълненията. В началото като започнах да го меря през декември беше една идея по-ниско (до 110/70).

Иначе и аз имам съмнения, че няма да е показателно да изследвам желязо, б12 и т.н. докато приемам, но в същото време вече в тия седмици не мога и да си позволя да почивам от желязото, та явно хемоглобинът ще ми е някакъв ориентир. По повод раждането - първото ми беше нормално, не бих казала, че беше тежко раждане, и въпреки това доста ми падна хемоглобина (постъпих с 131, след раждането беше 98) и си ме изписаха с назначена терапия 2х1 Сорбифер за месец.

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 11:11 от Karina*

# 694
  • Мнения: 7 297

Направо лято 😁🍀🍀🍀🌞

# 695
  • Мнения: 191
Моето кръвно обикновено е с горна граница между 110 и 120,а долна 75-85. Горе-долу от началото на трети триместър като вляза в кабинета винаги ми е около 130/85. Взех си апарат за кръвно, мерих го 2-3 пъти преди и след преглед - 120/80. Меря с електронен Омрон. Не знам защо така се получава. Тъй като се чувствам прекрасно, просто спрях да меря. Там си е 130/85 и това си е. Тук, в Англия, смятат че всичко е наред. Над 140 тепърва се предприемат мерки.

# 696
  • Мнения: 336
Благодаря за мненията, момичета! Simple Smile
Започвам Сорбифер още днес и дано да се усвоява достатъчно добре. Хемоглобинът ми не е паднал под границата все още (122 е), но не искам и да го допускам.

По принцип си имам дълга история с желязото и съм пробвала с какви ли не добавки, но не всички действат при мен или не се намират по нашите аптеки, затова ми беше интересно конкретно за него. Последните две години за първи път бях успяла да докарам добри нива и хубав хемоглобин, но вече явно бебето дърпа доста от резервите. 

VaniaK, направо ме стресна с тези нива! Но супер,че бързо си успяла да ги възстановиш.
Simple Smile Как изобщо си функционирала с толкова ниско желязо?

# 697
  • Мнения: 997
Днес гледах лекцията за естествено раждане на Надежда и се говореше изключително за индуцирането. Ако някой още има въпроси по темата. ☺️

# 698
  • София
  • Мнения: 378
Днес гледах лекцията за естествено раждане на Надежда и се говореше изключително за индуцирането. Ако някой още има въпроси по темата. ☺️

Може ли линк, ако я има онлайн?

# 699
  • Мнения: 997
https://facebook.com/events/s/%D1%83%D1%87%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D1% … 2195260317503790/
Май това е линка, иначе на тяхната фб страница е качено видеото.

# 700
  • Мнения: 139
Mariya26 нещо, което може да е полезно и на теб за болничния, понеже установихме, че сме в една и съща ситуация Grinning
Питах моя работодател дали са го входирали в НОИ, за да знам какво става. Отговориха ми, че още на 19.03 са го входирали и най-късно до 15.04 трябва да имам плащане. Ако го тогава няма - да се свържа пак с тях (човешки ресурси). Явно от някъде се получава някакво забавяне. Дано всичко е наред и при двете ни Relaxed

# 701
  • Мнения: 394
По тази тема аз вчера гледах видео за раждането с Олга Дукат - с две ръце препоръчвам, подробно и изчерпателно говори за фазите на раждането, говори и за секцио, за ролята на таткото и т.н.
https://www.youtube.com/watch?v=BbzJed9wvps&ab_channel=1%D0%BD%D … D0%B5%D0%BB%D0%B8

# 702
  • Мнения: 821
Завиждам на Мими за хубавата гледка.А и на всички,които живеят на морето. Confused Аз много го обичам и ме е яд,че тази година ще го пропуснем.Догодина живи и здрави,малчо да порасне малко

# 703
  • Мнения: 211
Момичета от Пловдив, къде мога да си направя запис на тонове другата седмица. Доктора ми препоръча така, за да не пътувам чак до София.

# 704
  • Мнения: 3 997
VaniaK, направо ме стресна с тези нива! Но супер,че бързо си успяла да ги възстановиш.
Simple Smile Как изобщо си функционирала с толкова ниско желязо?

И аз не знам как съм функционирала. Супер лесно се изморявах. Буквално на две стълби и изплезвах езика. Оправих малко нивата и забременях. Не знам дали това беше причината, но преди не ставаше. Иначе дано ти повлияе добре Сорбифер. Аз съм много доволна от него, но ето че не всички успяват с него. Трябва да се пробва.

Общи условия

Активация на акаунт