Декемврийски Бебета - 2023 (ТЕМА 2)

  • 5 656
  • 158
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 129
Забелването го почнах още като се прибрахме от болницата при всяка баня и до ден днешен го правим. Изобщо не смятам да се отказвам ,защото такива инфекции се получават ,а после като са по -големи каква болка изпитват. Сега като е бебе не го боли,но после отлепянето до такава степен травмира децата,че от страх не могат да се изпишкат. Моя приятелка си води детето миналата седмица на такава манипулация, защото не са я отлепили както трябва, ами няма да описвам детето в какво състояние беше след това. Лично аз и моята педиатърка е на мнение,че колкото по -рано се отлепи толкова по-добре,а и държа да отбележа, че винаги при забелването има едно беличко като мръсотия т.е събира се и е хубаво да се почивства. За сега съм успяла само отзад да я отлепя ,остана отпред обаче е доста трудно.
Аз не смея още да обличам боди по къс ръкав ,обличам с дълъг и то от тънките и някакво горно,но си нося в чантата и с къс ако случайно стане много горещо,но все още си подухва особено на местата ,които ходя.Слагам го седнал върху краката ми като естествено не го държа за дълго, най-вече го облягам на мен и да си гледа в полу легнало положение. Захранването ще го поча след Великден като вече ще е на 5 месеца. Вие ли приготвяте храната или купувате готови пюрета ?

# 106
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Или с къс ръкав и отгоре блузка когато видя, че може да трябва  да го събличам по къс ръкав, демек на 20 + градуса . А когато със сигурност е малко по-хладно (15 до 20 градуса) - с боди с дълъг ръкав само Simple Smile

Не съм мислила още за захранването, но като се знам ще е предимно с купешки пюрета , а вкъщи с парчета Simple Smile

# 107
  • Мнения: 365
През последните дни у нас е много топло. Апартамента е на югоизток и цял ден не пече слънце. Затова вкъщи е с боди по къс ръкав и тънки панталони, понякога и без пантолонки когато е много топло.
Навънка е с боди по дълъг ръкав, или с къс и блузка.

Вече започнахме със захранването. Дала съм картофи, моркови и тиквичка засега. Приготвям вкъщи. От следващия месец като навърши 5 месеца ще му давам готови пюрета за да свикне ако се наложи на почивка да му купувам.

# 108
  • Мнения: 552
Обличам я с гащеризон с дълъг ръкав, отдолу боди тип потник или боди с дълъг ръкав и панталони. Около нас на места има доста силен вятър, така че винаги има леко одеалце с нас за всеки случай. В количката е полулегнала, но за около 30 мин и слагам шапка с периферия, защото се дразни на слънцето 😂
Когато започна захранването се чудя какви рецепти ще мисля. И като стане по голяма... То за нас всеки ден се чудя какво да сготвя. Иначе при нас лесно- поръчваш и айде 🤣

# 109
  • Мнения: 223
Здравейте ,мамчета . От както родих ( секцио ) имам една болка отдясно до пъпа . Първоначално ми казаха , че матката била там и се прибирала и затова че боли . Днес бях на друга лекарка , прегледа ме , каза че матката се е прибрала , яйчниците и бъбреците са добре и общо взето , че генекологно всичко ми е добре . Праща ме при гастроентеролог , защото най вероятно проблема е от дебелото черво . Някоя от вас има ли подобни оплаквания . Също така каза , че жлъчката ми  е прегъната .

# 110
  • Мнения: 136
Здравей, Кексче. Аз също съм със секцио, но нямам болки или оплаквания, най- добре послушай АГ и посети гастроентеролог.
Искам да питам майките, които кърмят- колко минути суче бебето . При нас се появи кърмаческа стачка и не отминава , бебето суче по 3-4 макс 5 минути и се сърди и плаче, тревожи ме ,че за 22 дена е наддал 200 г

# 111
  • Мнения: 166
Здравей, Кексче. Аз също съм със секцио, но нямам болки или оплаквания, най- добре послушай АГ и посети гастроентеролог.
Искам да питам майките, които кърмят- колко минути суче бебето . При нас се появи кърмаческа стачка и не отминава , бебето суче по 3-4 макс 5 минути и се сърди и плаче, тревожи ме ,че за 22 дена е наддал 200 г

Аз съм в сходна ситуация. На АМ е с тих рефлукс. До преди 7 дни ядеше 130 140 минимум на ядене 5-6 за деня, нощем нямаше хранене. От 7 дни е нямам думи яде от 50 до 120 ама 120 супер рядко, будя я да яде даже вечер защото сухите памперси са прекалено много. Имаше хрема в следствие на стафилококи от болницата, като я излекуваха соколите станаха по зле. Пратиха я на унг тая лелка яко ми вдигна нервите. Нищо и нямало. Аз чувам сопола тя нищо и нямало. Някакви капки изписа за намаление секрета на лигавицата. Отделно Аз почнах антирефлуксно мляко, и гел за венци. Общо взето почвам по метода на изкючването. Тя не само не наддава ами е свалила 200 гр за 10 дни .... давам шанс на тия капки до понеделник. От вчера ги слагам. Понеделник ако е още така нещо на гастро ако трябва да я водим. Страшно сме тревожни....

# 112
  • Мнения: 6 041
И Ема е в някаква стачка и от 1 седмица не иска да яде като преди. Хапва 50-60 мл. и започва едно въртене, бутане на биберона. Дъвче биберона, но не смуче, с крака се приплъзва да се измъкне. Но аз съм упорита и стоя с нея по 1 час над шишето докато не си изяде всичко. Чудя се обаче дали това е добра идея или като започне да се опъва да прибера шишето и да я оставя да й огладнее дупето. Факт е че предните месеци наддаваше по около 700-800 грама, а сега е наддала около 470 грама.

# 113
  • Мнения: 116
Здравей, Кексче. Аз също съм със секцио, но нямам болки или оплаквания, най- добре послушай АГ и посети гастроентеролог.
Искам да питам майките, които кърмят- колко минути суче бебето . При нас се появи кърмаческа стачка и не отминава , бебето суче по 3-4 макс 5 минути и се сърди и плаче, тревожи ме ,че за 22 дена е наддал 200 г
Моята мадама от както се е родила се наяжда супер бързо, но и тя има моменти в които се държи по този начин. Първите 2 месеца качваше супер след това започна да качва по много малко. В третия месец беше наддала само 50гр. за две седмици  и аз се бях притеснила( даже ходих да купувам АМ), но се оказа, че не е гладна и след проследяване и прегледи установихме, че просто е от бебета които хапват и качват по малко. Както бях писала в пресен пост има значение рожденото тегло, сметнете колко е наддалао бебето от раждането си до сега. След третия месец не е хубаво да се гледа толкова по месеци и седмици, защото те стават и по-активни. Освен това на този етап вече започват да ги мъчат и зъби( може да изпитват дискомфорт доста преди прибиването), така че и това може да е причина за малкото сучене и изнервяне. Бях чела статия, че  зад кармаческата стачка всъщност се крият някакви неразположение на бебето. Може да има рефлукс, да го мъчат зъби или корем а някои кърмени бебета пък реагирали на нов аромат( ако майката употреби нов парфюм или дезодорант и им мирише на ново и непознато).

# 114
  • Мнения: 552
Да момичета- много прилича на стачка. Тя може да е налична както при кърмени бебета, така и при такива, хранени с АМ. Какво да ви кажа- Габче премина през това, когато беше на 2 мес и продължи цели 3 седмици- много неприятни бяха за мен. Това, което съм чела по групите и при нас помогна беше- хранене прави, люлеене, на топката, на тъмно, някои слагат шарени дрехи или гердани на шията си и те ги гледат с интерес. Моето момиче има още от новородена една любима песен за жълтоклюното патенце. В момента в който пуснех песента и драмата приключваше 🫣 Иначе си беше рев, опъване на тялото като дъга, блъскане. Какви ти 4-5 мин? Тя цокваше 4-5 пъти и почваше шоуто. Та след като премина всичко си се наяждаше за около 10 мин, а сега дори 5 мин и е готова.
Сега се сетих още нещо- консултантите препоръчват да се дебне хранене в просъница- тогава сучат най-ефективно.

# 115
  • Мнения: 6 041
Това за просъницата е вярно. Нали съм упорита, оставям я да се бунтува срещу храненето, но стоя над нея с шишето. В един момент се изморява и започва да задремва. Тогава започва да си яде. Бавно, но все пак си изяжда всичко. По същия начин най-бързо се наяжда, когато я будя за вечерното хранене след като е заспала. Blush
От 2.дни има нов номер. Започна да плюнчи повече, прави балончета с уста и все едно духа слюнката навън. Днес даже го направи докато ядеше и разбълбука млякото в биберона. Grinning

# 116
  • Мнения: 365
Матео от както се е родил никога не е ял повече от 120мл АМ, много много рядко 160-180.
Ето вече 2 седмици не яде повече.от 70мл на 2-3 часа. Започнах и с домашни пюрета. От 3 дни яде цяла порция пюре около 100-120мг. и търси още мляко след това. Обаче останалите хранения само на АМ са отново по макс. 70мл. Не знам защо така...

Отделно че вече 1 седмица не спи повече от 1 час нито през деня нито през ноща. Май го мъчат зъбките...

Последна редакция: сб, 20 апр 2024, 10:40 от Summer.23

# 117
  • София, България
  • Мнения: 3 592
И нашият беше в такава стачка около 2рия месец. Очаквам скоро нова при тръгването на зъбките Simple Smile
Не търсете сериозни причини, защото ще си вглъбите нещо. Има едни правила, че ако бебето качва дори и на долната граница на месечните прегледи, няма място за притеснение. Минават през периоди, на тях всичко им влияе - времето, излизане, превъзбуждане, зъби, колики. При захранването често се връщат колики, понякога може и да не разберете, че ги има дори.

Кексче, отиди сина гастроентеролог, нека те видят. Аз нямам оплаквания като болки и неразположения.

# 118
  • Мнения: 379
Здравейте, от петък сина ми, който е на 4м има такива пъпки, водих го в петък на лекар, изписаха ни фенистил капки и крем елком, но тази сутрин се събуди с нови. Според вас от какво може да е? Утре пак ще го водя, праха за пране е същият, единствено не са минавани през сушилня дрехите и чаршафите, вече не знам какво да си мисля, нищо не съм променяла в ежедневните неща

# 119
  • Мнения: 552
Здравейте, от петък сина ми, който е на 4м има такива пъпки, водих го в петък на лекар, изписаха ни фенистил капки и крем елком, но тази сутрин се събуди с нови. Според вас от какво може да е? Утре пак ще го водя, праха за пране е същият, единствено не са минавани през сушилня дрехите и чаршафите, вече не знам какво да си мисля, нищо не съм променяла в ежедневните неща

Започнахте ли захранване? Определено ми прилича на някаква реакция…

Общи условия

Активация на акаунт