Декемврийски Бебета - 2023 (ТЕМА 2)

  • 5 676
  • 158
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 85
Здравейте! ❤️
Записвам се в новата тема!
Не съм писала от доста време но ви следя с интерес. Бебчо е вече 67 см, 6980кг. На 7 април, живи и здрави става на 4 месеца... Колко бързо минава времето. ❤️ Като чели вчера си писахме коя как ще ражда и кога 😃
Ние също запазихме почивка за море в Гърция.
Имам един въпрос и нещо, което много ме притеснява. На последната консултация педиатъра вдигна вигантола и каза, че се съмнява за рахит. Напоследък бебчо много се изпотява по време на ядене , както и по време на сън. А пък сега в тези жеги главичката му е почти все мокра 😔 . Та имам въпрос , вашите бебчета изпотяват ли се ?
Благодаря ви!

И за моя син казаха че го застига рахита, очаквано е, въпреки че му вдигаха вигантола всеки месец. Поти се като яде, но не всеки път. Пие вигантол и шуслерови соли №2. Тази седмица има преглед и изследвания. Лекарите не изглеждат притеснени, надявам се да го овладеем.

The immortal стискам палци!

# 31
  • Мнения: 101


Много благодаря на всички за подкрепата - поздрави от един леко посгорещен и вечно усмихнат Матей

# 32
  • София
  • Мнения: 479
Голям бонбон е 🥰💙❤️

# 33
  • Мнения: 552


Много благодаря на всички за подкрепата - поздрави от един леко посгорещен и вечно усмихнат Матей
Мамин златен ❤ След време как ще сваля мацките 😍

# 34
  • Мнения: 379


Много благодаря на всички за подкрепата - поздрави от един леко посгорещен и вечно усмихнат Матей

# 35
  • Мнения: 223
Сладур ❤❤❤
Сега в жегата ние сме облечени с боди с къс ръкав , блузка , клин и чорапки . Носим елече и якенце , защото сме цял ден навън . С други бебета се срещаме , защото сме компания от 5-6 майки . Вече много се заглежда , иска да е вън от количката и да си гледа . Другия месец живи и здрави  мисля да и сложа обици , но татко и не  е съгласен и ще видим за сега .
Слагате ли слънцезащита на лицето ?

# 36
  • Мнения: 377


Много благодаря на всички за подкрепата - поздрави от един леко посгорещен и вечно усмихнат Матей
Голям сладур е ❤️ Стискам палци всичко да е наред след операцията и всичко лошо да остане завинаги зад гърба ви.

# 37
  • София, България
  • Мнения: 3 592
Имортал, прекрасен мъж Heart

Кексче, днес взех на Юриаж комплекта, намазах го и реакция на тялото нямаше. Така че смятам да си ги ползвам. Не смея без защита, колкото и да не е, тепърва ще го хваща слънцето дори и в количката. Не робувам на онова, че под година не се ползва. Много по-опасно ми се струва да напича кожата без защита или да го държа навлечен, та да не го пече. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 6 041
Прекрасен е Матей. И колко усмихнат въпреки всичко, през което преминава. Душичка златна. Heart Да минава всичко и да започвате възстановяването. Flowers Four Leaf Clover

# 39
  • Мнения: 552
Здравейте мами,
Имам малко по- различно питане .
Бях на гинеколог и ми откриха малка раничка на мат.шийка. Направиха колпоскопия и се видя някакво изменение. Цитонамазката ми е 1-а група, назначиха ми изследване за HPV за 33 гена. Честно казано съм се шашнала 😔
Докторката каза, че раничките могат да се появят след раждане от хормоните и каза да се видим пак след 3 мес и ако не са ок резултатите ще вземе биопсия… преди месец на микробиология имах и изолирана бактерия, която лекувахме с глобули , сега чакам резултати дали се е махнала.
Някоя от вас да е преминавала през подобни проблеми?
Направо не знам какво се случва…

# 40
  • Мнения: 41


Много благодаря на всички за подкрепата - поздрави от един леко посгорещен и вечно усмихнат Матей


Страхотен бонбон е! Пожелавам ви да се наредят нещата леко и това през което преминава тази душичка да го направи силен мъж!

За слънцезащита, на мен педиатър ми каза да не се ползва до 6 месец, вие ползвате ли?

Иначе за кошарите в хотелите, беше на едно ниво най-ниското при нас, нямаше проблем даже май и хареса да се шири 😅

На бебетата които са хранени с формула, давате ли допълнително витамин Д? Защото в млякото уж има достатъчно и се чудя

Иначе се притеснявам малко като ви чета, защото моето бебе е много слабичко.. тя е на 4 месеца и 2 сед и е 5.5кг.. педиатъра каза че не е проблем, ние се опитваме да я храним постоянно, но тя си изпива каквото иска (обикновено около 100мл) и после голяма борба и рев да я накараме да изпие още малко.. просто като каже че не иска повече това е 🥲

# 41
  • Мнения: 25
The_immortal_f
Не се притеснявай!Всичко ще бъде наред и ще премине много бързо.Прекрасен е и как хубаво се смее милото Heart Eyes

# 42
  • Сливен
  • Мнения: 4 238
На нас пък, отново ни каза "Пак е папкал доста" 🤣
Яде 6 пъти по 120мл, на 3-3'30мин.Днес става на 3 месеца и половина, а миналата седмица го премериха - 61см и 6300кг😅
И от 2 дни вече започна да се обръща 😱, при което се наложи да сложим обиколниците в кошарата.

# 43
  • Мнения: 79
Бързо и леко възстановяване на Матей. Прекрасен е.

Всяко бебе е различно. Моят младеж на 5 месеца е 6100 гр./60 см. и педиатърката ни хвали, че вече не му личи, че е роден недоносен и покрива долната граница за норми на бебе за тази възраст. Относно витамин Д, Борис пие само АМ откакто е роден и му давам двойна доза витамин Д допълнително. Това е заради фонтанелата и всеки път ми се напомня на консултациите да пие по този начин витамин Д. Иначе, ако бебето пие поне 500 мл. адаптирано мляко на денонощие не би трябвало да пие витам Д допълнително, но слушам какво ми се казва спрямо моето дете.

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 16:15 от daisy85

# 44
  • Мнения: 223
Tori244 моята на 3 месеца на консултацията беше 4.800 и 56 см . Ами дребнички са моите деца , и при първото ми наддаването беше мъка .  Сега като питам други майки на възрастта на моето бебе са по 7-8 кила техните .  Моето на годинката беше толко 😀

Общи условия

Активация на акаунт