Декемврийски Бебета - 2023 (ТЕМА 2)

  • 5 666
  • 158
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 82
Здравейте! ❤️
Записвам се в новата тема!
Не съм писала от доста време но ви следя с интерес. Бебчо е вече 67 см, 6980кг. На 7 април, живи и здрави става на 4 месеца... Колко бързо минава времето. ❤️ Като чели вчера си писахме коя как ще ражда и кога 😃
Ние също запазихме почивка за море в Гърция.
Имам един въпрос и нещо, което много ме притеснява. На последната консултация педиатъра вдигна вигантола и каза, че се съмнява за рахит. Напоследък бебчо много се изпотява по време на ядене , както и по време на сън. А пък сега в тези жеги главичката му е почти все мокра 😔 . Та имам въпрос , вашите бебчета изпотяват ли се ?
Благодаря ви!

# 16
  • Мнения: 101
Запис в навята темичка. Да се оплача, че понеже бебенцето ми се роди с аномалия на крачето (криво ходило) , започнахме лечение на 10 ден и оттогава е с гипсирано краче, но се оказа че е гипсиран грешно(след 10 гипса не видяхме разлика) и сега сме във Варна и лечението започва отначало. Матей издържа много добре пътя София-Варна и се държи мъжки при лекарите - предстои операция на Ахилеса и пет години носене на шина. Стискайте палци

# 17
  • Мнения: 552
Запис в навята темичка. Да се оплача, че понеже бебенцето ми се роди с аномалия на крачето (криво ходило) , започнахме лечение на 10 ден и оттогава е с гипсирано краче, но се оказа че е гипсиран грешно(след 10 гипса не видяхме разлика) и сега сме във Варна и лечението започва отначало. Матей издържа много добре пътя София-Варна и се държи мъжки при лекарите - предстои операция на Ахилеса и пет години носене на шина. Стискайте палци
Много съжалявам, че минавате през всичко това! Стискам палци да се оправи бързо и да сте открили правилните хора, които да му помогнат!
Кой го гипсира преди това? При кой ортопед бяхте?

# 18
  • Мнения: 365
The_immortal_f много съжалявам за трудностите през които минавате. Душица малка, милото и то се е измъчило. Стискаме палци операцията да бъде успешна и всичко да се оправи. ❤️🍀

# 19
  • Мнения: 92
Пожелавам всичко да е наред с операцията! Съжалявам, че трябва да минете през това❤️

# 20
  • Мнения: 101
При Церовски бяхме, после уж с Алексиев консултирахме. Най-фрапиращото беше, че дори се навихме на операция, закарахме го в Горна баня и един съветсен анестезиолог ни обясни , че упойката е четиритактова - едно обожадне за заспиване, абокат, газ и ако се наложи интубация и каза, че не гарантира , че бебето няма да изостане в развитието, тъй като упойката засяга главния мозък и остава в основата му до две години. Чудих се Церовски къде спа и какво имаше в устата да ми го каже? Взехме си детето и бегом към Варна. Лекарят тук оправя само техни грешки, горнобански имам предвид. Пред кабинета се запознах с много родители идващи от София, точно заради сбъркано лечение... Методът , по който се лекува детето не трябва да отнема повече 3 гипса, представете си 10... Операцията тук е с газ и се извършва за 2 минути, без да оставя в мозъка на детето... Думи нямам- 3 месеца изгубено време за лечение и ненужен комфорт за Матей... Не питайте как се къпе бебе с гипс.

Имам и въпроси към вас- запознавате ли бебоците си с други бебета и как реагират на тази среща те? Матей опитваме вече трети път, дори с братовчедка му- с два месеца по-голяма- освен че тя у наби едни яки ритници и той ревна, друго не видяхме. Като цяло забелязвам, че като види друго бебе се сгушва силно в мен или баща си и прискимтява. Ще го мисля повече след операцията и цялата хамалогия, но се чудех при вас как е?

# 21
  • Мнения: 750
Thе_immortal_f пожелавам ти всичко да мине повече от успешно, малкия герой ще се оправи.. не мога да повярвам какво нехайство от страна на лекарите..

За запознанства не съм опитвала все още, ама аз съм си малко хипохондричка де, искам да приключи ваксините до 6м и после мога да опитам. Струва ми се малка и не вярвам да изпуска много от тези контакти сега.

# 22
  • Мнения: 552
При Церовски бяхме, после уж с Алексиев консултирахме. Най-фрапиращото беше, че дори се навихме на операция, закарахме го в Горна баня и един съветсен анестезиолог ни обясни , че упойката е четиритактова - едно обожадне за заспиване, абокат, газ и ако се наложи интубация и каза, че не гарантира , че бебето няма да изостане в развитието, тъй като упойката засяга главния мозък и остава в основата му до две години. Чудих се Церовски къде спа и какво имаше в устата да ми го каже? Взехме си детето и бегом към Варна. Лекарят тук оправя само техни грешки, горнобански имам предвид. Пред кабинета се запознах с много родители идващи от София, точно заради сбъркано лечение... Методът , по който се лекува детето не трябва да отнема повече 3 гипса, представете си 10... Операцията тук е с газ и се извършва за 2 минути, без да оставя в мозъка на детето... Думи нямам- 3 месеца изгубено време за лечение и ненужен комфорт за Матей... Не питайте как се къпе бебе с гипс.

Имам и въпроси към вас- запознавате ли бебоците си с други бебета и как реагират на тази среща те? Матей опитваме вече трети път, дори с братовчедка му- с два месеца по-голяма- освен че тя у наби едни яки ритници и той ревна, друго не видяхме. Като цяло забелязвам, че като види друго бебе се сгушва силно в мен или баща си и прискимтява. Ще го мисля повече след операцията и цялата хамалогия, но се чудех при вас как е?
Направо съм потресена… а за Алексиев и Горна Баня колко суперлативи и хвалебствания съм чела… жалкото е че страда детето и вие. Стискам палци да оправят момчето , вярвам че сте в добри ръце!
Моята бебка не съм срещала с други бебчета, но с други хора е много контактна- смее им се, гука им- направо аз и баща й не съществуваме.😅

# 23
  • Мнения: 365
Thе_immortal_f радвам се че на време сте избягали от този доктор в София и стискам палци за успешна операция.

Матео добре реагира с други деца. Обаче той си е още от раждането в контакт с братовчедите (ние живеем на близо със седтра ми). Едният и само 4 дни поголям от него, а братовчедка му е на 2 години и половина и много се обичат. Тя само го целува и прегърща, иска да му сменяме памперси и да го храним заедно, а той пък много и се радва и усмихва.

# 24
  • Мнения: 6 041
Пожелавам лека операция на Матей и бързо възстановяване. Толкова малък, а през какво трябва да премине...Flowers Four Leaf Clover Hug
Ема я запознахме с братовчедка й, която е на 2 години и 5 месеца. Много се изплаши и като се разрева едва я успокоихме. Може би защото братовчедка й се беше надвесила над нея, искаше да я прегръща, мушкаше й бибата в устата. Онзи ден ние бяхме у тях на гости и пак беше неспокойна. Явно шума от толкова много хора й е неестествен и я плаши. Ние никога не сме й пазили тишина, но напоследък много се стряска от внезапни шумове.
Вчера пък братовчедка й беше у нас и не я закачаше много, та имаше мир и спокойствие. Grinning

# 25
  • София, България
  • Мнения: 3 592
The_immortal успех! Съжалявам и аз, че сте подложени на такова изпитание. Дано съвсем скоро имате вече напредък Heart

Не мисля, че в момента изобщо разбират от подобни запознанства Simple Smile въпреки че малкият е много впечатлен понякога от батко си. Гледа го, смее му се. Може би вижда някакъв себеподобен нищо че е с 5 години по-голям Joy

# 26
  • Мнения: 166
Дано се оправи детето бързо ! Аз съм от Варна, ще съдействам с каквото трябва, ако имаш нужда не се колебай да ми кажеш.

# 27
  • София
  • Мнения: 479
The_immortal сви ми се сърцето за вас, милите, през какво сте минали...Кураж и успех, ще ви мислим. Даже ММ се развълнува много от вашата история.

# 28
  • Мнения: 129
Милото бебе..всичко ще бъде наред!  Стискам палци всичко да премине благополучно! Драгослав почва да плаче като чуе друго дете да плаче инъче си ги гледа с интерес децата, стига да не викат и пищят 😁 Братовчедка му ,която е 11 месеца по- голяма от него много му се радва,но понеже е по -рязка в действията си и много пищи като се радва не му допадна..но трябва да свиква с различни шумове . Напоследък взе по много малко да спи през деня, от 4-6 часа дневен сън преминаха на около 2..при вас как е? Имам и друг въпрос,имам чувството,че много го навличам ? Как ги изкарвате облякани в тези топли дни и как спят вечер? Аз например днес го изкарах по боди с къс ръкав и отгоре блузка с гащички и по чорапки. Вечер спи с боди с дълъг ръкав,тънко ромпърче и чорапки , завит с олекотено ..стайната температура като го къпим е около 25 докато спадне на 21 през нощта. Не съм го виждала изпотен,освен след баня каго го храня и от ръката ми главичката му е леко мокра..

# 29
  • София
  • Мнения: 11 767
Имортал силно стиснати палци да имате бърз успех във Варна!

На тази възраст нищо не разбират от запознанства според мен, и нашия е в компания на брат си и напоследък много му се радва и го търси постоянно, ама брат му е пестелив на внимание

Общи условия

Активация на акаунт