Ноемврийчета напети весело растат 4 :)

  • 11 939
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 880
ампулите може да ги видите как изглеждат ето тук:
http://discount-cosmetic-products.1stshoppingmall.co.uk/03681545703.html
някъде около 30 лв. струваха.
преди да забременея направих една серия с тях и останах много доволна от ефекта. и беше много приятно, понеже се мажат сутрин и вечер с масаж, та мъжа ми го правеше екстра:) Laughing
мисля, че не помагат за стрии.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Тони, в старата тема ме пита как се храни Жу`. Папка на 3 часа, 6 храненета, първо в 5-6 последното 8-9 часа. Вчера за първи ден папка добре (разбирай всички хранения над 100мл.) ама днес ................ направо съм съсипана, гладна е а като дам биберона рев, ама рев до посиняване. Оригваме се, носим се, гушкам да се успокои и пак започвам, дърпа два три пъти и пак ... да полудееш. Не я боли гърло или ушички защото вода пие, че ще се удави и пищи ако дръпна шишето (ама аз не искам много да давам, че нали повръща много - пък и 50мл. вода всеки път нармално ли е?!?) Опитах да разредя храненията (казах си "може би е време да минем на 4 часа, просто може да не е гладно детето"), обаче като минат 3 часа и почва шумно мляскане на ръчичките, нервничи и аз правя храната и пак .......... хранене и рев по час и нещо, и после убилно повръщане .......... Утре пак на лекар... миличкото събуди се преди час и като ме видя такава широка усмивка направи и загука и аз като ревнах от умиление (не ми издържаха нервите просто), сред 15 мин картинката беше друга, тя плаче и се гърчи - аз я гушкам. Мерих и температурата, сега има 37,3 - знам че за бебе не е страшна ама ........... дадох Панадол, ядахме и плакахме и сега спинка ама току приплаква ... тъжна картинка сме
аз имам да свалям 10 килограма ама ме мързи да правя нещо по въпроса. И аз не си купувам нищо и все казвам, че после (пък и неподарени подаръци имам да си купувам) Викам на Наско "като отслабна тръгвам по магазините и ще купувам, купувам, купувам докато ме хване срам или не мога повече да нося "

# 17
Яна,абе те бебетата не са ли по принцип с малко по висока температура.Та искам да кажа да не се притесняваш. Явно Жужка я мъчат колики.Моят прави така,когато има колики и ще ака. Става червен и хем е гладен,хем се дърпа.
Мони,много сте сладки и едни такива много сериозни,като че ли има важни "проблеми" за разрешаване.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
ходихме на лекар, оказа се сериозно - ГЕР (гастроезофагеален рефлукс) най- общо казано, повръщане на фонтан съпроводено с остри колики и разни други екстри. Много бебета повръщат и нямаше да е сериозно ако детенце качваше нормално. Ако до една седмица Жу` не качи 200гр. ще ни вземат в болница. Ама кажете как да накараш да се храни бебе, което знае, че храната му причинява болка и отказва да яде с рев до посиняване.
Постоянно я боли корем (коликите бяха песен, че поне имаха пикове и моменти когато ги няма). От вчера се носим само като самолетче и това е единственото което я облекчава. На всичкото отгоре тати е грипав и не може да помага (и на мен не ми е много добре - дано е от Бомокриптин-а).

# 19
Мила Яна,ама тя не качва ли въобще? И ако ви приемат в болница,какво ще и правят там? Недей се притеснява много,макар че ми е ясно,че не е възможно. Дано да започне да наддава малката и да ви се размине. Praynig

# 20
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Яна (2 в 1)
ходихме на лекар, оказа се сериозно - ГЕР (гастроезофагеален рефлукс) най- общо казано, повръщане на фонтан съпроводено с остри колики и разни други екстри. Много бебета повръщат и нямаше да е сериозно ако детенце качваше нормално. Ако до една седмица Жу` не качи 200гр. ще ни вземат в болница. Ама кажете как да накараш да се храни бебе, което знае, че храната му причинява болка и отказва да яде с рев до посиняване.
Постоянно я боли корем (коликите бяха песен, че поне имаха пикове и моменти когато ги няма). От вчера се носим само като самолетче и това е единственото което я облекчава. На всичкото отгоре тати е грипав и не може да помага (и на мен не ми е много добре - дано е от Бомокриптин-а).

Ох сладката ми Жу значи Cry , защо така се измъчи това ангелче ooooh! . Яна миличка стискам палци да качите не 200 а 250 даже и всико да е наред, да се успокои мъничето и да си се радвате една на друга. Янче само споко миличка защото Жу усеща всичко нали знаеш и ако се сковеш от нерви и тревоги няма да и помогнеш никак. Моля се да се размине бързо бързо всичко лошо! Praynig  Хайде много целувки от Мери и Ива Heart Eyes

# 21
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Яна, дано да започне да наддава бързо малката принцеса и да не ви се налага да ходите по болници! Стискам палци!

# 22
  • Мнения: 3 663
Янче, много ми е мъчно за милата малка Жу Sad и за тебе също Sad дано да се оправите и да му мине на човечето това чудо ГЕР ... хайде дето вика Мери не 200, ами поне 250 да качите...
А имат ли идея докторите от какво се е получило това ? или просто си е била предразположена ? много гадно Sad....
А за температурата не се притеснявай много - те по принцип имат малко по-висока температура от нашата. На Таня например когато ака температурата и е стигала 37.7-37.8 (като съм я изхождала с термометър и съм засичала:))
Но ако искаш за свое успокоение и я мери от време на време знам ли и аз.... мисля, че е притеснително, ако се качи над 38 вече.. ама вардете таткото с грипа, че е лош...
Хайде стискам палци всичко да отминава бързо.... Praynig

# 23
  • Мнения: 10 758
Цитат на: Яна (2 в 1)
ходихме на лекар, оказа се сериозно - ГЕР (гастроезофагеален рефлукс) най- общо казано, повръщане на фонтан съпроводено с остри колики и разни други екстри. Много бебета повръщат и нямаше да е сериозно ако детенце качваше нормално. Ако до една седмица Жу` не качи 200гр. ще ни вземат в болница. Ама кажете как да накараш да се храни бебе, което знае, че храната му причинява болка и отказва да яде с рев до посиняване.
Постоянно я боли корем (коликите бяха песен, че поне имаха пикове и моменти когато ги няма). От вчера се носим само като самолетче и това е единственото което я облекчава. На всичкото отгоре тати е грипав и не може да помага (и на мен не ми е много добре - дано е от Бомокриптин-а).


Ние ходихме на детски гастроентеролог и ни каза, че има стеснение на пилора или нещо подобно. Каза да му взема безлактозно мляко - има на Нутрилон; "Лактофлор"- благоприятства за въстановяването на чревната микробна флора, подобрява храносмилателните процеси и усвояването на хранителните вещества, подтиска вредните микроорганизми в червата и намалява риска от стомашно-чревни разстройства. Пише, че е за деца над 3 години, но доктора каза, че може да му натрошавам по половинка. Другото е свещички "Вибуркол Н" - те са хомеопатични и са за бебета и деца при състояния на нервност при нормална и повишена температура. И третото е "Креон 10 000" - използва се от хора, чиито организъм не образува достатъчно ензими за разграждане на храната. Това са капсули, които са пълни с малки гранулки, наречени минимикро-сфери, съдържащи панкреасни ензими. Те се дават по-трудничко, защото трябва да се разделят на две. Питай твоя доктор за тези лекарства. Може пък да ви помогнат. Ние за сега държим фронта. Преди също повръщахме на фонтан. Дано да не се наложи да влизате в болница. Стискам палци да се оправите.

# 24
  • Мнения: 3 663
Монка, ама голям сладур тоз Борко бре Simple SmileSimple Smile мнооого е готин Simple Smile

Аурора - мерси за инфото за ампулките Simple Smile аз май ще взема да ги тествам Simple Smile една приятелка и тя нещо за тях ми спомена Simple Smile

Ей да ви се похваля - една приятелка (тя ми е като сестра Simple Smile) онзи ден роди бебе Simple Smile 3600 и 52 см мома Виктория Simple Smile на мен като ми се обади и като ми каза и като ми стана едно мило и драго и като ме връхлетяха едни спомени .. лелеее... много се бях развълнувала Simple Smile че днес даже си говорих с лекарката при която раждах, че ние с нея приятелки станахме и сега ми е едно емоционално такова .. Simple SmileSimple Smile

# 25
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Мерси момичета:)
Като кача нови снимки пак ще се похваля:)))
Тони, да и е живо и здраво детенцето на твоята прятелка!

# 26
  • Мнения: 10 758
Янче, сетих се нещо друго. Аз на мойто жабче му взех грейка на Чико, тя е за колики. Пълни се с топла вода и се слага на коремчето. Нас ни успокоява. Такива грейки има и на Нук. Ако не можеш да намериш при вас може да си поръчаш от тук http://www.family-bg.com/catalog/index.php?cPath=95_102&osCs … 6e6fb33ca55b2b66f

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
Тони, както и много други бебета тя от както е родена повръщаше на фонтан, но по малко. Доктора каза, че състоянието и се е влошило от честата смяна на млеката (престарала съм се в желанието си да уцеля най-добрата за нея, ама и защо никой не ми каза, че не трябва да се сменят млека?!? - пед-ката ми знаеше), макар че тук пише, че
Цитат
Понякога се замисляме, дали ако променим начина на хранене, това няма да облекчи симптомите. Не забравяйте обаче, че гастроезофагеалният рефлукс е медицински проблем, а не хранителен.

# 28
  • Мнения: 7 430
Цитат на: Мери

Дид споко душата и аз съм мнооого зле, не съм мръднала вече 3 месеца а уж от кърменето се отслабвало, митове и легенди Twisted Evil . Не правя никакви силови упражнения защото вредят ня кърмата, значи калориите които са ти нужни за производството ги гориш за гимнастиката и кърмата намалява, освен това става по водниста пак  по същата причина. Wink  А как искам пак да се почувствам удобно в кожата си и сехи...баси  химерата  Crossing Arms  Thinking


Мери, благодаря за инфото - за сега ще спра да правя каквито и да е упражнения - нали ми беше намаляла кърмата, че може и от това да е било.....за сега се възстанови и пак сме само на кърма  Hands Thumbsup

Цитат на: T o n i
......Аз правя всякакви упражненя - освена на гладиатора, правя и гимнастика - коремни преси, вдигане на краката настрани и нагоре и други за по-бързо стесняване на таза - ако искате да ви ги пратя казвайте Simple Smile


Ще ти бъда много благодарна, ако и на мен ми пратиш тези упражнения....да ги започна като не сме само на кърма...и аз като Мери Wink Ето адреса:
diana_kod@mail.bg

Цитат на: T o n i
....А на мен ми дойде Sad егати болките честно Sad все едно имам родилни контракции Sad


Милата...като се сетя и аз каква картинка бях преди.....имах страшни болки... Weary

Цитат на: Яна (2 в 1)
.....ама днес ................ направо съм съсипана, гладна е а като дам биберона рев, ама рев до посиняване. Оригваме се, носим се, гушкам да се успокои и пак започвам, дърпа два три пъти и пак ... да полудееш.....

Ще стискаме палци за сладката Жу - дано наддадете и нямате повече проблеми...но и ти не унивай и горе главата - всичко ще си дойде на мястото.Пращаме ви далечни целувки .. Stuck Out Tongue

Цитат на: Moni
Качих няколко снимки, ако искате да ни видите:)

Много сте сладички, и както maria_maria е писала, много сериозни newsm08

Поздрави и далечни целувки за всички мами и бебоци. newsm51  Two Hearts   love001

Аз пак искам да ви попитам - вярвате ли в урочасване?...защото аз си мисля, че нашия момък е урочасан или....е заблуда от моя страна? Embarassed

# 29
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Аз пак искам да ви попитам - вярвате ли в урочасване?...защото аз си мисля, че нашия момък е урочасан или....е заблуда от моя страна? Embarassed[/quote]

Вярвам! А какво му е че мислиш че е урочасан?

Общи условия

Активация на акаунт