Кралски работи и клюки - април и май 2024

  • 155 517
  • 1 370
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 417
Летисия не прилича на себе си, сега много повече ми харесва.

Мери е разкошна днес, както почти винаги!

Анн е невероятна!Никога никъде не съм чула или прочела нито една лоша дума за нея.Работлива, ненатрапчива, дисциплинирана,не мрънкаща за нищо и с чувство за хумор макар, че може да изглежда винаги сериозна.Обича сама да се грижи за себе си и никога не се е вземала на сериозно или за повече от другите,точно обратно.
Чарлз е щастливец,че я има и му е подкрепа.Много пъти съм чела колко несправедливо хората в миналото са се превъзнасяли по Даяна, която винаги е мъкнела пресата с нея,а Анн не е получавала същото, защото противно на произхода си е скромна и не обича фанфари и работи от сърце,а не някой си да го отбележи и ръкопляска.
Земна и не променяща се с годините, последно я видяхме да си носи куфарите при посещението в Шри Ланка


Тук е при пристигането си на Олимпиадата през 1976,в която взема участие


Принц Филип ѝ дава наставления, докато Кралицата и братята ѝ надничат отзад

Дори и когато се подхлъзва и пада на събитие,тя отказва помощ и сама се изправя

Попитана ако го няма кралското семейство какво би работила,тя казва,че би работила още повече във фермата.

Също така има квалификация за тежкотоварни превозни средства и обича сама да си шофира автомобила.
Не веднъж е засичана да се реди на опашка


Обожава и внуците си и често е засичана с тях


Ан е първата жена, участвала някога в бдението на принцовете, застанала до братята си, докато пазеха ковчега на кралицата в Уестминстър Хол. 

Също така придружи ковчега на майка си 6 часа от Балморал до Единбург, после беше и в самолета мисля до Лондон.
Да не забравяме и когато похитителя ѝ с насочен пистолет я кара да излезе от колата ѝ,тя му отвръща съвсем хладнокръвно"малко вероятно".
Не съм прочела след случая да са ѝ назначили армия от охрана или да е мрънкала,че се страхува и да има претенции,а е имала всички основания.
Това е Анн, родена и възпитана да е роялка,тя просто е невероятна!

# 1 231
  • Някъде там
  • Мнения: 16 287
Пола и блуза са.
Блузата е носена на същото събитие в друга комбинация.

Полата




Не съм срещала инфо за кръщене. Ако видя ще сложа.
Хубаво им е днес времето,не е като в България.
Шарлийн и Пиер
Фрола, четирикратен световен рекордьор по фрийдайвинг и посланик на
фондацията ѝ, са организирали благотворително събитие в помощ на фондацията.



Скрит текст:
В сътрудничество с Фондацията
и Автомобилния клуб на Монако, благотворителното събитие Opération Poséidon, инициирано от Пиер
Фрола, четирикратен световен рекордьор по фрийдайвинг и посланик на
Фондацията, се проведе в сряда, 22 май, в 10,30 ч. сутринта край бреговете на Монако.
Крайбрежието на Монако в присъствието на Н.С.Х.
принцеса Шарлен и г-н Гарет Витсток
Витсток, генерален секретар на Нейната фондация
Фондацията, като подчерта значението на това събитие за проектите на Фондацията.
По време на това грандиозно гмуркане Пиер
Фрола събра символичния кариран флаг на 81-вото Гран при на Монако от Формула 1.
Гран при на Монако от Формула 1.
Този флаг, емблематичен за престижното спортно събитие Гран при на Монако
Гран при на Монако, бе изнесено на повърхността, за да бъде подписано от Н.В.П. принц Албер II, Н.В.П.
принцеса Шарлен, както и от пилотите от Формула 1, които ще участват в Световния шампионат през 2024 г.
Подписаният кариран флаг ще бъде продаден на търг в полза на работата на
Фондация "Принцеса Шарлен Монакска
Рания на посещение на жените от  Eira и Yarqa

# 1 232
  • Мнения: 2 631
Чарлз във форма, поне видимо. Каквото и да му струва.
Дано!  Животът следва своя ход.  Той има много да наваксва.

# 1 233
  • Мнения: 4 197
Кралското семейство ще отложи ангажименти, "които може да изглеждат като отвличане на вниманието или разсейване от предизборната кампания".

Говорител на Бъкингамския дворец каза: „След изявлението на министър-председателя този следобед за свикване на общи избори, кралското семейство, в съответствие с нормалната процедура, ще отложи ангажименти, които може да изглеждат като отвличане на вниманието или отвличане на вниманието от предизборната кампания.

Дворецът каза, че Техни Величества изпращат своите „искрени извинения“ на всеки, който може да бъде засегнат от решението.
Пълен списък на събитията, които ще бъдат засегнати от това, не е публикуван, въпреки че се очаква изявите на краля и кралицата по случай 80-ата годишнина от Деня D в Портсмут и Нормандия през юни да продължат по график.

Основните събития в кралския календар, включително Trooping the Color на 15 юни и Royal Ascot , както и японското държавно посещение в Обединеното кралство, може да бъдат засегнати.

Изборите ще са на 4 юли.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 21:14 от Tinо

# 1 234
  • София
  • Мнения: 7 986
Колко жени с име Татяна има в гръцкото кралско семейство?

# 1 235
  • Някъде там
  • Мнения: 16 287
За една знам аз.
Тази с червеното.Все още съпруга на Николаос

Защо ?

# 1 236
  • Мнения: 230
Кръщенето на Карлос ще е на 24 май в двореца Лирия.

# 1 237
  • София
  • Мнения: 10 054
Кръщенето на Карлос ще е на 24 май в двореца Лирия.
Благодаря! Знаех си, че е време 😁. Има ли църква в двореца?
Малко съм разочарована, че няма да е в Севиля, като на братовчедките. Дано видим снимки.

Мернах нещо за годеника на Теодора, някакви проблеми, но нямах време да чета, после забравих. Някой да е срещнал нещо?

# 1 238
  • София
  • Мнения: 7 986
За една знам аз.
Скрит текст:
Тази с червеното.Все още съпруга на Николаос
Защо ?
Ми имам спомен, че някаква тяхна принцеса се не може да и дойде времето да се омъжи и мисля, че се казваше Татяна (дали па не беше Теодора)

# 1 239
  • Някъде там
  • Мнения: 16 287
Дядо хаджия, за Теодора говориш.
Сватбата отлагаха няколко пъти.
Сега е насрочена за есента.
Дано им се случи.


Максима в ден трети от посещението на Филипините.

# 1 240
  • Мнения: 417
Журналиста, който гръмна с новината за Летисия и зет ѝ сега твърди,че тя и Фелипе живеят отделни животи,а са заедно само за пред обществото.
91 г.журналист е уволнен от El Mundo, който е вторият по големина  вестник в Испания, след излизането на Letizia & I, обяви, че е на път да издаде нова книга, наречена „Los Silencios de Letizia“ – на английски за „Мълчанията на Летисия“.
Съдържанието му се пази в строга тайна, но онлайн тийзъри преди публикуването му на 28 май намекват за твърденията, че Летисия е напуснала лятната резиденция на испанското кралско семейство в Майорка по време на „брачна криза“ за среща с друг мъж.
Испанските медии, които са запознати с предстоящото и публикуване, също твърдят, че книгата ще разкрие за първи път самоличността на мъж, с когото се твърди, че Летисия е била на полет Мадрид-Ню Йорк с него през 2012 г., когато се твърди, че Летисия е пътувала „инкогнито“  за да избегне разпознаване, но била забелязана от известен художник. Според автора Фелипе е добър човек и смел,а Летисия му е причинила много злини.
Тези дни четох,че бившият зет и няколко сериен филм ще прави за връзката им.

Изобщо не ми се вярва или ми се иска да не е истина, изглеждат ми много добре и в хармония Лети и Фелипе, особено на последните снимки как се гледаха.
А този зет сякаш се чуди от къде да смъкне пари, много неприятен!


Кралица Камила пристига на възпоменателна церемония на семеен приятел

# 1 241
  • Някъде там
  • Мнения: 16 287
Два ангажимента за Фредерик днес.
Сутринта :
Води конференция в центъра за публично управление "крал Фредерик".



Сега връчва наградата "Maritime Prize"

Преди няколко дни когато се прибираше от Норвегия е посетил  децата от клуба по ветроходство, без предварителна уговорка.

Скрит текст:
Вчера имахме много приятно посещение (може би най-приятното, което може да се получи) на пристанището.
Нашият нов крал си проправи път покрай почти също толкова новия кей и поздрави нашите "моряци".
Благодарим Ви за посещението  и Ви молим да дойдете отново!


И една готина снимка от борда на кораба.
Фредерик "част от снимачния екип". 😀
Слага микрофона на Мери преди интервюто което дадоха от кораба при откриване на сезона.

# 1 242
  • Мнения: 5 019
Хихи, много забавно е тази снимка от кораба.
Портрет на Хари и Меган, от Мисан Хариман, е станал част от постоянната изложба на Националната портретна галерия в Лондон.

# 1 243
  • Някъде там
  • Мнения: 16 287
Харесах го още тогава на събитието портрета.  Браво на Мисан.
Летисия е присъствала вчера на премиерата на документалния филм "Науката за смъртта на Африка - наука от жените".


Шарлийн и Алберт преди старта на Monaco Grand Prix дават прием в двореца.

# 1 244
  • Мнения: 701
Много елегантна Шарлийн, Летисия също е добре.

Общи условия

Активация на акаунт