Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 79 (м. април)

  • 24 309
  • 1 097
  •   2
Отговори
# 75
  • Мнения: 12



Това са ми добавките, като alpha lipoic acid все още не съм го включила.

Значи според вас имам Хашимото 🫣
А половите хормони естрадиол и прогестерон в съотношение са Ок ?

# 76
  • Мнения: 32 276
Иди в темата за хашимото и с изследванията питай тях.
Аз не се наемам да кажа само по едното антитяло. Защото видях сега и другите неща ми изглеждат добре.
То може ли и нещо инцидетнто да се е вдигнало това МАТ.
Аз съм с поставена диагноза хаши и хипо, ама на мен всичко ми беше разбъркано.
Не знам в кой раздел е темата.
Някой да и  метне линк.

# 77
  • Мнения: 13 423
Тоя шейк ми е странен, ама много. Любопитна съм за какво ти е, той не ми изглежда и особено хранителен на всичкото отгоре. 3 грама фибри, 3 грама протеин... леко да не се презобиш с това Grinning А и странно е описано като хранителни стойности, общите въглехидрати по-малко от фибрите - как става тая работа? 
А колагенът щом е и такъв течен подсладен, хептен пък не ми харесва вечер да е преди лягане. Аз съм си и с малко особено мнение за това че голям зор да е на гладно де. Ако човек си прави пача или костен бульон за същите цели там да става млад и красив, за тях не е нужно, пък за колаген в шише с подсладител е задължително, така ли? Иначе да, предимно казват на гладно да е, но това може по всяко време все пак, не е нужно точно преди лягане. 5те грама протеин майната му, ама тоя подсладител дето не видях да пише какъв е не ми харесва. Бих го преместила по друго време ако ти е важен точно такъв да го пиеш.

Но тия неща не са най-важните де, наистина бива да разбереш с щитовидната на какъв хал си и да си попълниш дефицитите на витамини и прочие, пък междувременно смилай и информацията в началото на темата. За щитовидната и за половите хормони предполагам че в някоя тема специфично за тях ще ти помогнат повече.

# 78
  • Мнения: 27 755
В единия продукт подсладителят е сукралоза. За другия не видях, но сигурно има, че с този прах от спанак и другите неща не знам как е на вкус натюр...🤔
Маggie, някои посдладители също влияят на инсулина. Не съм лекар, за да поставям диагноза, но обикновено повишените антитела насочват към Хашимото. А Хашимото може да се диагностицира и по ехография, защото невинаги антителата са повишени (но пък в жлезата може да си тече процес, който да се вижда на ехограф). Т.е. не е изключено Хашимото, дори и при оптимални стойности от изследванията.
От полови хормони не разбирам...

# 79
  • Мнения: 12
В единия продукт подсладителят е сукралоза. За другия не видях, но сигурно има, че с този прах от спанак и другите неща не знам как е на вкус натюр...🤔
Маggie, някои посдладители също влияят на инсулина. Не съм лекар, за да поставям диагноза, но обикновено повишените антитела насочват към Хашимото. А Хашимото може да се диагностицира и по ехография, защото невинаги антителата са повишени (но пък в жлезата може да си тече процес, който да се вижда на ехограф). Т.е. не е изключено Хашимото, дори и при оптимални стойности от изследванията.
От полови хормони не разбирам...
Гледаха ме и на ехограф за щитовидната. Вс е наред, дори 2те кистички, които имам ендокриноложката каза и 10 от тях да имам по никакъв начин не я притесняват. За хормоните на щитовидната каза, че са Ок въпреки моите оплаквания.

# 80
  • Мнения: 32 276
Пари за глупости са това.
Магданоза повече работа ще свърши.

# 81
  • Мнения: 708
Поръчах си кето меню, слагам го в скрит текст. За мен това е огромно, огромно количество храна. Изяла съм на обяд 1/3 от шницела и от салатата, и същото вечерта. Не закусвам, пия само кафе. Не знам ок ли е да се храня така, но не мога да изям повече. Бихте ли ме посъветвали?

Скрит текст:

# 82
  • Мнения: 4 661
И на мен ми се вижда повече Мак, но то е защото не се гледа кой поръчва - мъж/жена, а се предлага универсално. Бих изяла крем супата + 1/2 от шницела (салата за обяд не виждам), а за вечеря или само омлета, или само салатата. Разбира се може комбинация от ястията за обяд и вечеря ако са доставени заедно. Тогава 1/2 шницел + салата, а за вечеря омлет. Супата ще остане за обяд с другата 1/2 шницел.
Не пише този дресинг какво съдържа.

# 83
  • Мнения: 708
Благодаря! Въпросът ми беше при НВ-ВМХ има ли го това, както при Зоната например, че на едно хранене трябва да имаш задължително и протеин, и въглехидрат от салата, и мазнинка? Питам, защото бях писала тук, че съм яла таратор и имаше въпрос защо само таратор? Не мога да схвана още правилният принцип на хранене. Да не говорим, че при това маломерно хранене, не съм мръднала в кг.

# 84
  • Мнения: 4 661
За таратора - защото не е много хранителен, да не говорим за високомазнинен. Бих пропуснала таратора, за да изям една пържола/кюфтета със салата.
Маломерното хранене не води до отслабване, а напротив. Не да преяждаш, но все пак нормална порция със съществена храна (такава, която доставя на организма хранителни вещества). Иначе само се лъжеш, че се храниш, а всъщност нито си нахранена, нито фастваш.

# 85
  • Мнения: 14 972
Нещо да питам. Налага се спешно семейството в понеделник да осигурим 2 банки кръв. Аз съм била 2 пъти доброволен кръводарител и искам пак, обаче ме убеждават, че с този режим ще стане кофти, щом няма да ям шоколад, а и после съм на дела. Мен болничен не ме устройва. Как мислите, дали ще ми е противопоказно. Нямах никакво колебание, сега тук мм ме побърка от сутринта. Не стигат другите тревоги 😭

# 86
  • Мнения: 4 661
Не съм кръводарявала Тайс, винаги са ми казвали, че заради прием на хормони не може, но колеги дават редовно и след това си изяждат шоколадите и изпиват соковете, отделно че ползват 2 дни отпуск (не болничен).

# 87
  • Мнения: 14 972
То при мен е едно и също, Беки. Не мога да отсъствам от работа. Аз съм кръводарявала на 20 години, ама и тогава кръвното ми беше ниско. Не съм колабирала, но си пиех сокове и си ядях шоколадите.
Питах се дали някой на нашия режим е кръводарявал.
Иначе, докторът ми каза, че кръвта е годна, нищо че съм с ИР.

# 88
  • Мнения: 32 276
Ох, искаше ми се да мога да даря. Но от години не ми дават И за щитовидната и за анемитята вече.
Иначе ако искаш Таис дари кръв, и после си хапни шоколад или нещо друго.

# 89
  • Мнения: 14 972
Елорка, за шоколад хич няма и да близна. Спрях си глюкофажа преди 20 дни и съм много стриктна. Ще мисля. До понеделник има време.

Общи условия

Активация на акаунт